Huizenprijzen in Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de provincie Noord-Brabant en haar 56 gemeenten.
Noord-Brabant in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in de provincie Noord-Brabant gemiddeld € 486.894, +6,7% ten opzichte van 2024. Dat is 1,5% hoger dan het landelijk gemiddelde.
De duurste gemeente is Vught (€ 671.948), de goedkoopste Roosendaal (€ 389.117).
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de provincie (2025).
In Q3 2026 werden in Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Ontwikkeling
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Noord-Brabant zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Alle gemeenten in Noord-Brabant
Gesorteerd van duur naar goedkoop, op basis van de gemiddelde verkoopprijs in 2025.
| Gemeente | Gemiddelde prijs 2025 | t.o.v. 2024 | Prijs ÷ inkomen 2025 |
|---|---|---|---|
| Vught | € 671.948 | +12,5% | 8,1× |
| Waalre | € 662.285 | +1,6% | 8,2× |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | € 631.744 | +11,3% | 8,9× |
| Son en Breugel | € 605.309 | +2,8% | 8,3× |
| Oisterwijk | € 599.609 | +10,0% | 8,4× |
| Sint-Michielsgestel | € 590.958 | +2,5% | 8,1× |
| Oirschot | € 585.652 | +16,9% | 8,0× |
| Bernheze | € 576.186 | +15,2% | 8,3× |
| Heeze-Leende | € 563.341 | +8,5% | 7,8× |
| Alphen-Chaam | € 556.205 | +2,8% | 7,3× |
| Best | € 553.741 | +7,0% | 8,1× |
| Goirle | € 549.970 | +2,2% | 8,2× |
| Veldhoven | € 538.756 | +5,1% | 8,1× |
| Eersel | € 536.817 | +1,9% | 7,6× |
| Heusden | € 534.587 | +7,7% | 8,0× |
| Hilvarenbeek | € 534.369 | -1,0% | 7,5× |
| Geldrop-Mierlo | € 530.710 | +3,4% | 8,3× |
| Meierijstad | € 529.884 | +6,6% | 8,1× |
| Asten | € 528.110 | +12,1% | 8,1× |
| Bergeijk | € 527.954 | +6,7% | 7,7× |
| Gemert-Bakel | € 523.546 | +17,9% | 8,2× |
| Boxtel | € 522.253 | +11,4% | 8,1× |
| Bladel | € 511.537 | +9,2% | 7,7× |
| Loon op Zand | € 510.783 | +15,8% | 8,0× |
| Rucphen | € 509.587 | +9,7% | 8,1× |
| Breda | € 509.387 | +5,0% | 8,2× |
| Drimmelen | € 508.816 | +18,9% | 7,7× |
| Den Bosch | € 506.467 | +5,9% | 8,2× |
| Someren | € 498.059 | +3,9% | 7,2× |
| Maashorst | € 497.085 | +6,6% | 7,7× |
| Laarbeek | € 496.740 | +2,9% | 7,4× |
| Deurne | € 492.662 | +16,3% | 7,8× |
| Etten-Leur | € 488.271 | +17,2% | 7,8× |
| Reusel-De Mierden | € 482.744 | +15,3% | 7,3× |
| Altena | € 481.068 | +7,9% | 7,2× |
| Eindhoven | € 469.870 | +4,3% | 8,5× |
| Halderberge | € 467.811 | +9,3% | 7,4× |
| Baarle-Nassau | € 465.201 | +11,4% | 7,2× |
| Valkenswaard | € 464.820 | +1,3% | 7,8× |
| Cranendonck | € 464.684 | +8,5% | 7,2× |
| Zundert | € 464.649 | +3,1% | 7,3× |
| Gilze en Rijen | € 461.024 | +5,2% | 7,4× |
| Helmond | € 458.882 | +5,5% | 7,8× |
| Geertruidenberg | € 456.394 | +11,3% | 7,2× |
| Dongen | € 456.268 | +6,0% | 7,1× |
| Waalwijk | € 453.184 | +8,5% | 7,6× |
| Oss | € 452.466 | +3,5% | 7,4× |
| Boekel | € 448.168 | +15,1% | 6,4× |
| Land van Cuijk | € 442.631 | +3,8% | 6,9× |
| Moerdijk | € 441.988 | +14,8% | 6,9× |
| Oosterhout | € 441.826 | +0,9% | 7,0× |
| Steenbergen | € 425.724 | +9,8% | 6,7× |
| Tilburg | € 424.838 | +6,6% | 8,1× |
| Woensdrecht | € 422.202 | +10,5% | 6,7× |
| Bergen op Zoom | € 398.490 | +10,5% | 6,7× |
| Roosendaal | € 389.117 | +6,7% | 6,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen, CBS inkomen van huishoudens en CBS verkopen per provincie. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Noord-Brabant
Wat kost een huis in Noord-Brabant?
Een bestaande koopwoning in de provincie Noord-Brabant kostte in 2025 gemiddeld € 486.894, volgens het CBS.
Wat is de duurste gemeente van Noord-Brabant?
Vught, met een gemiddelde verkoopprijs van € 671.948 in 2025.
Wat is de goedkoopste gemeente van Noord-Brabant?
Roosendaal, met een gemiddelde verkoopprijs van € 389.117 in 2025.
