Huizenmarktradar

Huizenprijzen in Etten-Leur

Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Etten-Leur, provincie Noord-Brabant.

Etten-Leur in het kort

In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Etten-Leur gemiddeld € 488.271. Dat is +17,2% ten opzichte van 2024 en 1,8% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.

Daarmee staat Etten-Leur op plaats 152 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.

Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Etten-Leur (2025); landelijk is dat 7,9×.

In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.

Kerncijfers

Gemiddelde verkoopprijs 2025

€ 488.271

Nederland: € 479.527

Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025

€ 62.400

Nederland: € 60.900

Prijs ÷ inkomen 2025

7,8×

Met landelijk inkomen: 8,0×

Verkopen Q3 2026

9.094

In provincie Noord-Brabant

Gemiddelde verkoopprijs per jaar

Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens

Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Etten-Leur zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.

Verkochte woningen per kwartaal

Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.

Cijfers per jaar

JaarGemiddelde verkoopprijsVeranderingBesteedbaar inkomenPrijs ÷ inkomen
2025€ 488.271+17,2%€ 62.400 (voorlopig)7,8×
2024€ 416.543+3,0%€ 60.1006,9×
2023€ 404.599-2,3%€ 58.4006,9×
2022€ 414.082+13,5%€ 53.0007,8×
2021€ 364.881+7,1%€ 50.2007,3×
2020€ 340.667+13,3%€ 48.1007,1×
2019€ 300.580+5,5%€ 47.2006,4×
2018€ 284.964+5,7%€ 44.5006,4×
2017€ 269.692+10,0%€ 43.4006,2×
2016€ 245.236+11,2%€ 42.4005,8×
2015€ 220.577-3,1%€ 40.9005,4×
2014€ 227.560+5,7%€ 41.1005,5×
2013€ 215.234-10,3%€ 39.0005,5×
2012€ 239.999+2,2%€ 38.6006,2×
2011€ 234.897-4,9%€ 38.5006,1×

Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.

Veelgestelde vragen over Etten-Leur

Wat kost een huis in Etten-Leur?

Een bestaande koopwoning in Etten-Leur kostte in 2025 gemiddeld € 488.271, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.

Zijn de huizenprijzen in Etten-Leur gestegen?

De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +17,2% ten opzichte van 2024 en met +43,3% ten opzichte van 2020.

Hoe betaalbaar zijn woningen in Etten-Leur?

Een gemiddelde woning in Etten-Leur kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.

Wonen in Etten-Leur

Reistijd met de auto

Zonder file, van het midden van Etten-Leur naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.

Woonlasten naast de hypotheek

Eigenaren in Etten-Leur betalen gemiddeld € 235 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?

Nieuwbouw

In 2024 werden in Etten-Leur 206 nieuwe woningen opgeleverd: 10,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 72 nieuwe woningen.

Jaar20202021202220232024
Nieuwe woningen90124467362206

Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).

Buurten in Etten-Leur

Etten-Leur heeft 44 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.

AttelakenBaai 1Baai 2Baai 3Baai 4Banakkers 1Banakkers 2Banakkers 3Banakkers 4Bedrijventerrein TriviumBedrijventerrein VossendaalCentrum Oost 1Centrum Oost 2Centrum Oost 3Centrum West 1Centrum West 2Centrum ZuidDe GrientDe KeenDe StreekGrauwe Polder 1Grauwe Polder 2Grauwe Polder 3Grauwe Polder 4Grauwe Polder 5Het HooghuisHoge NeerstraatMidden bedrijventerrein VosdonkMidden landelijk gebiedNoord 1Noord 2Noord 3Noord 4Noord landelijk gebied 1Noord landelijk gebied 2Noord landelijk gebied 3Noord landelijk gebied 4Sander-Banken 1Sander-Banken 2Sander-Banken 3Sander-Banken 4SchoenmakershoekZuid bedrijventerrein VosdonkZuid landelijk gebied 1Zuid landelijk gebied 2Zuid landelijk gebied 3Zuid landelijk gebied 4
Hoe donkerder, hoe beter de leefbaarheid volgens de Leefbaarometer, vergeleken met alle buurten in Nederland.
BuurtInwonersGem. WOZ-waardeKoopwoningenLeefbaarheidHoogte (NAP)
Attelaken335–71%gemiddeld+4,7 m
Baai 1775€ 281.00035%ruim onder gemiddeld+3,9 m
Baai 2885€ 268.00041%ruim onder gemiddeld+4,2 m
Baai 3840€ 345.00072%onder gemiddeld+4,9 m
Baai 4775€ 327.00049%onder gemiddeld+4,4 m
Banakkers 1865€ 299.00055%onder gemiddeld+8,8 m
Banakkers 2535€ 348.00059%gemiddeld+7,5 m
Banakkers 31.565€ 344.00071%onder gemiddeld+7,9 m
Banakkers 4605€ 541.00087%boven gemiddeld+9,0 m
Centrum Oost 11.420€ 328.00053%onder gemiddeld+7,4 m
Centrum Oost 21.215€ 295.00053%ruim onder gemiddeld+6,9 m
Centrum Oost 31.030€ 323.00029%onder gemiddeld+6,2 m
Centrum West 11.075€ 337.00066%gemiddeld+8,1 m
Centrum West 2700€ 384.00073%onder gemiddeld+7,0 m
Centrum Zuid765€ 382.00057%gemiddeld+8,4 m
De Grient1.330€ 332.00067%onder gemiddeld+7,1 m
De Keen3.525€ 425.00088%gemiddeld+2,2 m
De Streek1.230€ 545.00070%onder gemiddeld+9,1 m
Grauwe Polder 11.180€ 350.00069%gemiddeld+8,8 m
Grauwe Polder 2530€ 339.00081%gemiddeld+8,3 m
Grauwe Polder 31.960€ 318.00065%onder gemiddeld+8,2 m
Grauwe Polder 41.670€ 358.00057%ruim onder gemiddeld+8,4 m
Grauwe Polder 5665€ 372.00037%gemiddeld+9,4 m
Het Hooghuis5.050€ 321.00061%ruim onder gemiddeld+5,2 m
Hoge Neerstraat1.365€ 421.00071%gemiddeld+6,7 m
Midden landelijk gebied250€ 668.00089%ruim boven gemiddeld+4,3 m
Noord 1680€ 353.00052%onder gemiddeld+3,9 m
Noord 2870€ 321.00057%ruim onder gemiddeld+2,6 m
Noord 3935€ 305.00075%onder gemiddeld+2,8 m
Noord 4320–50%ruim onder gemiddeld+3,1 m
Noord landelijk gebied 1340€ 375.00047%boven gemiddeld+3,8 m
Noord landelijk gebied 2230€ 729.00086%onder gemiddeld+0,8 m
Noord landelijk gebied 3105€ 676.00097%boven gemiddeld+0,5 m
Noord landelijk gebied 4145€ 614.00097%gemiddeld+0,6 m
Sander-Banken 1435€ 347.00038%onder gemiddeld+6,4 m
Sander-Banken 2605€ 453.00073%gemiddeld+5,8 m
Sander-Banken 31.885€ 426.00075%onder gemiddeld+4,0 m
Sander-Banken 41.215€ 409.00069%onder gemiddeld+4,9 m
Schoenmakershoek4.120€ 462.00063%onder gemiddeld+2,7 m
Zuid bedrijventerrein Vosdonk205€ 468.00089%onder gemiddeld+6,4 m
Zuid landelijk gebied 1245€ 584.00084%boven gemiddeld+8,9 m
Zuid landelijk gebied 2385€ 610.00089%boven gemiddeld+8,1 m
Zuid landelijk gebied 3300€ 646.00091%ruim boven gemiddeld+6,4 m
Zuid landelijk gebied 4245€ 589.00089%gemiddeld+6,2 m

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Etten-Leur 4,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.

Verder kijken

Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs