Huizenprijzen in Groningen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Groningen, provincie Groningen.
Groningen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Groningen gemiddeld € 396.626. Dat is +6,2% ten opzichte van 2024 en 17,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Groningen op plaats 285 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 9,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Groningen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Groningen 1.930 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 396.626
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 44.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
9,0×
Met landelijk inkomen: 6,5×
Verkopen Q3 2026
1.930
In provincie Groningen
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Groningen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Groningen; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 396.626 | +6,2% | € 44.300 (voorlopig) | 9,0× |
| 2024 | € 373.411 | +6,7% | € 42.300 | 8,8× |
| 2023 | € 349.931 | -1,1% | € 41.500 | 8,4× |
| 2022 | € 353.917 | +10,0% | € 37.400 | 9,5× |
| 2021 | € 321.804 | +15,5% | € 36.200 | 8,9× |
| 2020 | € 278.720 | +7,7% | € 34.200 | 8,1× |
| 2019 | € 258.873 | +14,4% | € 32.700 | 7,9× |
| 2018 | € 226.280 | +9,3% | € 30.800 | 7,3× |
| 2017 | € 206.996 | +10,9% | € 30.100 | 6,9× |
| 2016 | € 186.685 | +5,2% | € 29.300 | 6,4× |
| 2015 | € 177.441 | +4,1% | € 28.200 | 6,3× |
| 2014 | € 170.483 | +2,8% | € 28.100 | 6,1× |
| 2013 | € 165.860 | -4,5% | € 27.000 | 6,1× |
| 2012 | € 173.646 | -4,8% | € 26.800 | 6,5× |
| 2011 | € 182.373 | +1,2% | € 26.800 | 6,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Groningen
Wat kost een huis in Groningen?
Een bestaande koopwoning in Groningen kostte in 2025 gemiddeld € 396.626, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Groningen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,2% ten opzichte van 2024 en met +42,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Groningen?
Een gemiddelde woning in Groningen kost 9,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Groningen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 128 minuten
- Naar Rotterdam: 176 minuten
- Naar Den Haag: 160 minuten
- Naar Utrecht: 132 minuten
- Naar Eindhoven: 180 minuten
Zonder file, van het midden van Groningen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Groningen betalen gemiddeld € 237 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Groningen 610 nieuwe woningen opgeleverd: 4,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 432 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 2.014 | 1.126 | 1.387 | 1.156 | 610 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Groningen
Groningen heeft 125 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Badstratenbuurt | 915 | € 239.000 | 21% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Bangeweer | 240 | € 355.000 | 87% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Bedrijventerrein Oosterhoogebrug | 105 | € 418.000 | 32% | onbekend | +0,6 m |
| Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Noord | 60 | € 498.000 | 62% | onbekend | -0,1 m |
| Bedrijventerrein Ulgersmaweg | 55 | – | 38% | onbekend | +0,6 m |
| Beijum-Oost | 6.005 | € 239.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Beijum-West | 5.820 | € 256.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Binnenstad-Noord | 4.765 | € 298.000 | 13% | ruim boven gemiddeld | +4,9 m |
| Binnenstad-Oost | 4.370 | € 253.000 | 12% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| Binnenstad-West | 1.705 | € 286.000 | 13% | gemiddeld | +2,1 m |
| Binnenstad-Zuid | 7.085 | € 275.000 | 12% | boven gemiddeld | +4,2 m |
| Bloemenbuurt | 2.765 | € 248.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Bruilweering | 55 | – | – | onbekend | -1,0 m |
| Buitengebied Glimmen | 250 | € 859.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +2,3 m |
| Buitengebied Haren-Zuidoost | 350 | € 898.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Buitengebied Noordlaren | 165 | € 689.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Buitengebied Onnen | 250 | € 705.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Ten Boer-Zuid | 85 | € 435.000 | 92% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Buitengebied Ten Post | 155 | € 192.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Coendersborg | 3.160 | € 313.000 | 60% | boven gemiddeld | +2,5 m |
| Corpus den Hoorn | 4.450 | € 249.000 | 31% | gemiddeld | +0,5 m |
| Damsterbuurt | 775 | – | 18% | gemiddeld | +1,1 m |
| De Buitenhof | 1.515 | € 558.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| De Held | 2.415 | € 402.000 | 87% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| De Hoogte | 4.095 | € 237.000 | 10% | onbekend | +1,1 m |
| De Hunze | 2.370 | € 414.000 | 97% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| De Kring | 325 | € 284.000 | 7% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| De Linie | 945 | € 435.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| De Meeuwen | 1.930 | € 404.000 | 58% | gemiddeld | +2,1 m |
| De Nieuwe Held | 180 | € 87.000 | 0% | onbekend | -0,6 m |
| De Suikerzijde-Noord | 435 | – | – | onbekend | +0,7 m |
| De Wijert | 4.545 | € 238.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| De Wijert-Zuid | 3.370 | € 453.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| De Zeilen | 610 | € 732.000 | 100% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| Dorkwerd | 80 | € 382.000 | 76% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Driebond | 80 | – | – | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Drielanden | 900 | € 396.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Eemskanaal-Noord | 275 | – | – | onbekend | +1,9 m |
| Engelbert | 880 | € 415.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Essen | 95 | € 920.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Europapark | 1.330 | € 318.000 | 24% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Euvelgunne | 50 | – | – | gemiddeld | +1,2 m |
| Florabuurt | 1.485 | € 284.000 | 53% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Garmerwolde | 505 | € 363.000 | 85% | boven gemiddeld | -1,1 m |
| Glimmen Dorp | 1.105 | € 591.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +3,2 m |
| Gorechtbuurt | 4.745 | € 259.000 | 28% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Gravenburg | 2.105 | € 522.000 | 91% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Groenewei | 675 | € 570.000 | 86% | gemiddeld | -1,3 m |
| Grunobuurt | 2.710 | € 285.000 | 28% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Haren-Centrum | 1.185 | € 381.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +4,6 m |
| Haren-Noord | 3.915 | € 590.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +4,1 m |
| Haren-Zuidoost | 3.625 | € 476.000 | 73% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Haren-Zuidwest | 3.910 | € 479.000 | 66% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Harkstede GN | 195 | € 410.000 | 76% | boven gemiddeld | -2,0 m |
| Helpman | 6.145 | € 304.000 | 51% | gemiddeld | +4,8 m |
| Herewegbuurt | 1.615 | € 330.000 | 39% | boven gemiddeld | +4,6 m |
| Hoendiep | 150 | € 267.000 | 87% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Hoogkerk Dorp | 1.730 | € 277.000 | 45% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Hoogkerk-Zuid | 5.195 | € 294.000 | 64% | gemiddeld | +0,6 m |
| Hoornse Meer | 4.290 | € 322.000 | 41% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Hoornse Park | 730 | € 647.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Hortusbuurt-Ebbingekwartier | 6.515 | € 291.000 | 24% | boven gemiddeld | +3,0 m |
| Indische buurt | 8.525 | € 238.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Klein Harkstede | 80 | € 446.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Klein Martijn | 595 | € 599.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Koningslaagte | 70 | € 541.000 | 73% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Kop van Oost | 685 | € 417.000 | 49% | boven gemiddeld | +1,7 m |
| Kostverloren | 2.365 | € 269.000 | 26% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Kranenburg | 75 | – | – | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Laanhuizen | 1.300 | € 273.000 | 55% | gemiddeld | +0,1 m |
| Lageland GN | 80 | € 379.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | -1,9 m |
| Leegkerk | 65 | € 416.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | -0,1 m |
| Lellens | 75 | € 401.000 | 85% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Lewenborg-Noord | 3.695 | € 261.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Lewenborg-West | 1.730 | € 289.000 | 81% | gemiddeld | -0,2 m |
| Lewenborg-Zuid | 3.360 | € 267.000 | 59% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Meeroevers | 1.830 | € 620.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -1,5 m |
| Middelbert | 95 | € 536.000 | 78% | onbekend | -1,8 m |
| Noorddijk | 85 | € 555.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -0,8 m |
| Noorderhoogebrug | 275 | € 358.000 | 79% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Noorderplantsoenbuurt | 3.900 | € 279.000 | 41% | gemiddeld | +2,0 m |
| Noordlaren Dorp | 350 | € 591.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +5,6 m |
| Onnen Dorp | 430 | € 532.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +2,8 m |
| Oosterhaar | 4.250 | € 401.000 | 70% | boven gemiddeld | +1,3 m |
| Oosterhoogebrug | 2.135 | € 357.000 | 61% | onbekend | +0,2 m |
| Oosterpoort | 5.020 | € 273.000 | 29% | gemiddeld | +2,7 m |
| Oranjebuurt | 2.600 | € 342.000 | 43% | gemiddeld | +2,0 m |
| Paddepoel-Noord | 6.075 | € 230.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Paddepoel-Zuid | 5.340 | € 262.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Paterswoldsemeer | 260 | € 753.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | -0,0 m |
| Peizerweg | 295 | – | – | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Piccardthof | 1.170 | € 757.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Professorenbuurt | 6.430 | € 276.000 | 31% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Reitdiep | 4.225 | € 395.000 | 55% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Reitdiepswaard | 1.590 | € 236.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Rivierenbuurt | 4.615 | € 272.000 | 27% | onder gemiddeld | +2,4 m |
| Ruischerbrug | 475 | € 379.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Ruischerwaard | 1.220 | € 378.000 | 93% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Schildersbuurt | 5.670 | € 338.000 | 36% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Selwerd | 6.585 | € 235.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Sint Annen | 175 | € 395.000 | 86% | gemiddeld | -0,9 m |
| Stationsgebied | 530 | € 553.000 | 60% | boven gemiddeld | +2,8 m |
| Sterrebosbuurt | 965 | € 477.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Ten Boer Dorp | 4.445 | € 281.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Ten Post Dorp | 570 | € 268.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Tersluis | 1.180 | € 638.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -1,2 m |
| Thesinge | 555 | € 369.000 | 86% | gemiddeld | -1,0 m |
| Tuindorp | 775 | € 364.000 | 70% | gemiddeld | +1,6 m |
| Tuinwijk | 1.575 | € 252.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +2,5 m |
| Ulgersmaborg | 2.095 | € 396.000 | 76% | onbekend | -0,1 m |
| Van Starkenborgh | 870 | € 546.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +0,7 m |
| Vierverlaten | 115 | € 300.000 | 71% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Villabuurt | 970 | € 813.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| Vinkhuizen-Noord | 5.955 | € 241.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Vinkhuizen-Zuid | 4.715 | € 255.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Vogelbuurt | 3.145 | € 284.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Westpark | 105 | € 337.000 | 76% | onbekend | +0,4 m |
| Winneweer | 110 | € 275.000 | 87% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Winschoterdiep | 135 | – | – | boven gemiddeld | +2,6 m |
| Wittewierum | 70 | € 358.000 | 90% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Woltersum | 335 | € 278.000 | 70% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| Woonschepenhaven | 125 | – | – | onbekend | +0,8 m |
| Zeeheldenbuurt | 3.570 | € 246.000 | 27% | gemiddeld | +0,3 m |
| Zernike Campus | 450 | – | – | ruim boven gemiddeld | +1,3 m |
| Zilvermeer | 215 | € 505.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Groningen 0,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Groningen met een vergelijkbare prijs
- Westerkwartier – € 413.381
- Westerwolde – € 374.010
- Midden-Groningen – € 368.812
- Het Hogeland – € 356.956
- Oldambt – € 327.766
- Stadskanaal – € 325.508
