Huizenprijzen in Het Hogeland
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Het Hogeland, provincie Groningen.
Het Hogeland in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Het Hogeland gemiddeld € 356.956. Dat is +16,9% ten opzichte van 2024 en 25,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Het Hogeland op plaats 318 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Het Hogeland (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Groningen 1.930 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 356.956
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 55.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,4×
Met landelijk inkomen: 5,9×
Verkopen Q3 2026
1.930
In provincie Groningen
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Het Hogeland zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Groningen; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 356.956 | +16,9% | € 55.900 (voorlopig) | 6,4× |
| 2024 | € 305.478 | +6,9% | € 53.700 | 5,7× |
| 2023 | € 285.779 | -0,3% | € 50.500 | 5,7× |
| 2022 | € 286.572 | +13,8% | € 46.400 | 6,2× |
| 2021 | € 251.832 | +25,6% | € 44.200 | 5,7× |
| 2020 | € 200.484 | +6,2% | € 42.300 | 4,7× |
| 2019 | € 188.784 | – | € 41.400 | 4,6× |
| 2018 | – | – | € 39.500 | – |
| 2017 | – | – | € 38.200 | – |
| 2016 | – | – | € 37.700 | – |
| 2015 | – | – | € 36.300 | – |
| 2014 | – | – | € 36.400 | – |
| 2013 | – | – | € 35.400 | – |
| 2012 | – | – | € 34.800 | – |
| 2011 | – | – | € 35.000 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Het Hogeland
Wat kost een huis in Het Hogeland?
Een bestaande koopwoning in Het Hogeland kostte in 2025 gemiddeld € 356.956, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Het Hogeland gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +16,9% ten opzichte van 2024 en met +78,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Het Hogeland?
Een gemiddelde woning in Het Hogeland kost 6,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Het Hogeland
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 154 minuten
- Naar Rotterdam: 202 minuten
- Naar Den Haag: 186 minuten
- Naar Utrecht: 158 minuten
- Naar Eindhoven: 204 minuten
- Naar Groningen: 29 minuten
Zonder file, van het midden van Het Hogeland naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Het Hogeland betalen gemiddeld € 265 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Het Hogeland 234 nieuwe woningen opgeleverd: 10,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 163 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 130 | 170 | 200 | 124 | 234 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Het Hogeland
Het Hogeland heeft 62 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Adorp | 600 | € 334.000 | 82% | gemiddeld | +0,6 m |
| Baflo | 1.805 | € 253.000 | 63% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Bedum Noord - Oost | 2.145 | € 351.000 | 71% | gemiddeld | -0,6 m |
| Bedum Noord - West | 1.895 | € 337.000 | 67% | gemiddeld | -0,5 m |
| Bedum West | 995 | € 280.000 | 37% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Bedum Zuid | 1.440 | € 273.000 | 53% | gemiddeld | -0,6 m |
| Bedum Zuid - Oost | 1.990 | € 309.000 | 87% | gemiddeld | -0,8 m |
| Buitengebied Baflo | 280 | € 448.000 | 89% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Bedum | 435 | € 497.000 | 89% | gemiddeld | -0,7 m |
| Buitengebied Kantens | 515 | € 326.000 | 77% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Kloosterburen | 280 | € 399.000 | 82% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Buitengebied Leens | 335 | € 391.000 | 85% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Noord- en Zuidwolde | 290 | € 498.000 | 86% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Buitengebied Oude Land | 255 | € 439.000 | 74% | gemiddeld | +1,2 m |
| Buitengebied Sauwerd | 280 | € 468.000 | 96% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied Uithuizen | 445 | € 308.000 | 48% | gemiddeld | +1,3 m |
| Buitengebied Uithuizermeeden | 765 | € 365.000 | 84% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Buitengebied Ulrum | 255 | € 436.000 | 71% | gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Usquert | 115 | € 418.000 | 55% | gemiddeld | +1,3 m |
| Buitengebied Warffum | 185 | € 398.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Buitengebied Winsum | 285 | € 532.000 | 83% | gemiddeld | +0,3 m |
| Den Andel | 380 | € 294.000 | 79% | gemiddeld | +1,3 m |
| Eenrum | 1.400 | € 238.000 | 66% | gemiddeld | +1,2 m |
| Hornhuizen | 110 | € 257.000 | 85% | gemiddeld | +1,4 m |
| Houwerzijl | 160 | € 239.000 | 90% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Kantens | 555 | € 225.000 | 74% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Kloosterburen | 580 | € 179.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Kruisweg | 360 | € 237.000 | 84% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Lauwersmeer | 135 | € 393.000 | 92% | boven gemiddeld | -0,1 m |
| Leens | 1.690 | € 245.000 | 66% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Mensingeweer | 130 | € 256.000 | 71% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Molenrij | 125 | € 296.000 | 94% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Noordwolde | 130 | € 399.000 | 98% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Onderdendam | 485 | € 283.000 | 79% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Oudeschip | 120 | € 220.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Pieterburen | 285 | € 292.000 | 85% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Rasquert | 170 | € 286.000 | 81% | gemiddeld | +1,4 m |
| Roodeschool | 1.100 | € 234.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +1,5 m |
| Sauwerd | 1.065 | € 314.000 | 71% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Schouwerzijl | 90 | € 280.000 | 92% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Uithuizen Centrum | 1.805 | € 238.000 | 57% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Uithuizen Noord | 1.150 | € 235.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Uithuizen Zuid - Oost | 1.155 | € 222.000 | 45% | gemiddeld | +1,1 m |
| Uithuizen Zuid - West | 910 | € 235.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Uithuizermeeden Noord | 2.080 | € 234.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | +1,5 m |
| Uithuizermeeden Zuid | 715 | € 231.000 | 67% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Ulrum | 1.310 | € 205.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Usquert | 1.265 | € 239.000 | 72% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Vierhuizen | 120 | € 220.000 | 84% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Warffum | 2.070 | € 237.000 | 63% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Warfhuizen | 195 | € 253.000 | 72% | gemiddeld | +1,1 m |
| Wehe - Den Hoorn | 700 | € 241.000 | 65% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Westernieland | 220 | € 265.000 | 74% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Winsum Midden | 1.670 | € 261.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Winsum Noord - Oost | 1.425 | € 454.000 | 83% | gemiddeld | +0,5 m |
| Winsum Noord - West | 1.790 | € 268.000 | 62% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Winsum Zuid - Oost | 970 | € 390.000 | 80% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Winsum Zuid - West | 1.335 | € 287.000 | 69% | gemiddeld | +0,9 m |
| Zandeweer | 495 | € 256.000 | 67% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Zoutkamp | 1.215 | € 220.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Zuidwolde | 870 | € 364.000 | 77% | boven gemiddeld | -0,5 m |
| Zuurdijk | 50 | € 209.000 | 64% | onder gemiddeld | +0,7 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Het Hogeland 0,7 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Groningen met een vergelijkbare prijs
- Groningen – € 396.626
- Westerwolde – € 374.010
- Midden-Groningen – € 368.812
- Oldambt – € 327.766
- Stadskanaal – € 325.508
- Eemsdelta – € 319.269
