Huizenprijzen in Westerwolde
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Westerwolde, provincie Groningen.
Westerwolde in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Westerwolde gemiddeld € 374.010. Dat is +11,1% ten opzichte van 2024 en 22,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Westerwolde op plaats 306 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Westerwolde (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Groningen 1.930 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 374.010
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 55.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,8×
Met landelijk inkomen: 6,1×
Verkopen Q3 2026
1.930
In provincie Groningen
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Westerwolde zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Groningen; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 374.010 | +11,1% | € 55.400 (voorlopig) | 6,8× |
| 2024 | € 336.557 | +7,9% | € 53.100 | 6,3× |
| 2023 | € 311.773 | -9,4% | € 49.900 | 6,2× |
| 2022 | € 344.296 | +19,5% | € 45.700 | 7,5× |
| 2021 | € 288.183 | +21,7% | € 43.300 | 6,7× |
| 2020 | € 236.867 | +12,7% | € 40.600 | 5,8× |
| 2019 | € 210.185 | +12,3% | € 40.100 | 5,2× |
| 2018 | € 187.235 | – | € 38.300 | 4,9× |
| 2017 | – | – | € 37.600 | – |
| 2016 | – | – | € 35.400 | – |
| 2015 | – | – | € 34.500 | – |
| 2014 | – | – | € 34.900 | – |
| 2013 | – | – | € 33.600 | – |
| 2012 | – | – | € 33.400 | – |
| 2011 | – | – | € 33.300 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Westerwolde
Wat kost een huis in Westerwolde?
Een bestaande koopwoning in Westerwolde kostte in 2025 gemiddeld € 374.010, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Westerwolde gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,1% ten opzichte van 2024 en met +57,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Westerwolde?
Een gemiddelde woning in Westerwolde kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Westerwolde
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 168 minuten
- Naar Rotterdam: 203 minuten
- Naar Den Haag: 195 minuten
- Naar Utrecht: 158 minuten
- Naar Eindhoven: 189 minuten
- Naar Groningen: 38 minuten
Zonder file, van het midden van Westerwolde naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Westerwolde betalen gemiddeld € 300 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Westerwolde 42 nieuwe woningen opgeleverd: 3,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 19 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 10 | 28 | 15 | 44 | 42 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Westerwolde
Westerwolde heeft 57 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Agobuurt | 595 | € 317.000 | 89% | gemiddeld | +11,0 m |
| Barnflair | 200 | € 342.000 | 93% | gemiddeld | +11,9 m |
| Bellingwolde | 2.375 | € 283.000 | 69% | gemiddeld | +0,2 m |
| Blijham | 1.975 | € 261.000 | 63% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Bourtange | 430 | € 310.000 | 77% | onder gemiddeld | +5,4 m |
| Burgemeester Beinsdorp | 340 | € 215.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +11,6 m |
| De Maten | 170 | € 395.000 | 90% | gemiddeld | +11,5 m |
| Ellersinghuizen | 75 | € 370.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +3,7 m |
| Harpel | 170 | € 353.000 | 90% | gemiddeld | +4,2 m |
| Jipsingboermussel en Zandberg | 380 | € 221.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +9,2 m |
| Jipsingboertange | 175 | € 306.000 | 98% | ruim onder gemiddeld | +7,4 m |
| Jipsinghuizen en Plaggenborg | 140 | € 375.000 | 92% | boven gemiddeld | +5,9 m |
| Klein-Ulsda | 55 | € 313.000 | 96% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Leemdobben en Lammerweg | 130 | € 422.000 | 95% | boven gemiddeld | +6,9 m |
| Morige | 415 | € 377.000 | 93% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Munnekemoer | 160 | € 334.000 | 89% | onder gemiddeld | +12,4 m |
| Oudeschans | 100 | € 278.000 | 80% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Pallert | 55 | € 393.000 | 84% | onder gemiddeld | +5,7 m |
| Rhederbrug-Oost | 135 | € 367.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | +1,7 m |
| Rhederweg-West | 395 | € 283.000 | 71% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Sellingen | 1.075 | € 284.000 | 73% | onder gemiddeld | +8,1 m |
| Sellingerbeetse | 180 | € 414.000 | 91% | gemiddeld | +8,5 m |
| Stakenborg | 175 | € 410.000 | 88% | onder gemiddeld | +4,0 m |
| Ter Apel | 3.965 | € 247.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Ter Apel 't Heem | 1.905 | € 227.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Ter Apel-West | 540 | € 279.000 | 94% | onder gemiddeld | +10,6 m |
| Ter Apelkanaal | 630 | € 325.000 | 94% | onder gemiddeld | +10,1 m |
| Veele | 215 | € 416.000 | 99% | gemiddeld | +2,7 m |
| Veelerveen | 595 | € 297.000 | 81% | onder gemiddeld | +2,2 m |
| Verspr.h. ten noorden van Vlagtwedde | 120 | € 423.000 | 92% | onder gemiddeld | +4,9 m |
| Verspr.h. ten noordoosten van Rhederbrug | 115 | € 447.000 | 94% | gemiddeld | +0,7 m |
| Verspr.h. ten oosten van Ruiten A-kanaal | 225 | € 476.000 | 94% | gemiddeld | +7,0 m |
| Verspr.h. ten Z.O. van Bellingwolde | 380 | € 403.000 | 95% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Verspr.h. ten zuiden van Ter Apel | 85 | € 497.000 | 91% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Verspr.h. ten zuidoosten van Vriescheloo | 105 | € 399.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Verspr.h. Ter Apel en Ter Apelkanaal | 2.660 | – | 3% | ruim onder gemiddeld | +9,4 m |
| Verspr.h. tussen Harpel en Sellingerbeet | 225 | € 441.000 | 84% | gemiddeld | +5,9 m |
| Verspreide huizen Bourtange | 260 | € 287.000 | 91% | onder gemiddeld | +2,3 m |
| Verspreide huizen Hebrecht | 75 | € 406.000 | 85% | boven gemiddeld | +3,7 m |
| Verspreide huizen Hoorn | 150 | € 452.000 | 93% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Verspreide huizen in de polder Blijham | 70 | € 438.000 | 67% | gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen in de Weddermarke | 155 | € 417.000 | 98% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Verspreide huizen Sellingen | 295 | € 392.000 | 90% | boven gemiddeld | +7,3 m |
| Verspreide huizen te Laudermarke | 125 | € 400.000 | 92% | onder gemiddeld | +9,4 m |
| Verspreide huizen ten westen van Blijham | 120 | € 393.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Verspreide huizen Ter Wisch | 200 | € 430.000 | 94% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Verspreide huizen Veelerveen | 165 | € 400.000 | 90% | boven gemiddeld | +2,1 m |
| Verspreide huizen Vlagtwedde | 245 | € 404.000 | 95% | boven gemiddeld | +4,1 m |
| Verspreide huizen Westerwoldse A | 60 | € 471.000 | 63% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Vlagtwedde | 1.985 | € 255.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +3,4 m |
| Vlagtwedder-Veldhuis | 100 | € 410.000 | 98% | gemiddeld | +4,2 m |
| Vriescheloo | 285 | € 321.000 | 69% | boven gemiddeld | +1,3 m |
| Vriescheloo-Zuid | 405 | € 279.000 | 70% | onder gemiddeld | +2,7 m |
| Wedde | 590 | € 266.000 | 64% | gemiddeld | +1,7 m |
| Wedderheide | 230 | € 391.000 | 94% | boven gemiddeld | +1,8 m |
| Wedderveer | 120 | € 393.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Weite | 50 | – | 70% | onder gemiddeld | +3,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Westerwolde 4,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Groningen met een vergelijkbare prijs
- Westerkwartier – € 413.381
- Groningen – € 396.626
- Midden-Groningen – € 368.812
- Het Hogeland – € 356.956
- Oldambt – € 327.766
- Stadskanaal – € 325.508
