Huizenprijzen in Westerkwartier
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Westerkwartier, provincie Groningen.
Westerkwartier in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Westerkwartier gemiddeld € 413.381. Dat is +8,7% ten opzichte van 2024 en 13,8% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Westerkwartier op plaats 270 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Westerkwartier (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Groningen 1.930 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 413.381
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 62.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 6,8×
Verkopen Q3 2026
1.930
In provincie Groningen
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Westerkwartier zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Groningen; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 413.381 | +8,7% | € 62.700 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 380.286 | +10,6% | € 60.100 | 6,3× |
| 2023 | € 343.694 | -1,7% | € 57.000 | 6,0× |
| 2022 | € 349.610 | +15,2% | € 52.500 | 6,7× |
| 2021 | € 303.468 | +10,6% | € 49.600 | 6,1× |
| 2020 | € 274.333 | +13,9% | € 47.100 | 5,8× |
| 2019 | € 240.808 | – | € 45.700 | 5,3× |
| 2018 | – | – | € 43.500 | – |
| 2017 | – | – | € 42.900 | – |
| 2016 | – | – | € 40.900 | – |
| 2015 | – | – | € 39.600 | – |
| 2014 | – | – | € 39.300 | – |
| 2013 | – | – | € 37.300 | – |
| 2012 | – | – | € 36.900 | – |
| 2011 | – | – | € 37.000 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Westerkwartier
Wat kost een huis in Westerkwartier?
Een bestaande koopwoning in Westerkwartier kostte in 2025 gemiddeld € 413.381, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Westerkwartier gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,7% ten opzichte van 2024 en met +50,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Westerkwartier?
Een gemiddelde woning in Westerkwartier kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Westerkwartier
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 120 minuten
- Naar Rotterdam: 168 minuten
- Naar Den Haag: 152 minuten
- Naar Utrecht: 124 minuten
- Naar Eindhoven: 185 minuten
- Naar Groningen: 23 minuten
Zonder file, van het midden van Westerkwartier naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Westerkwartier betalen gemiddeld € 269 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Westerkwartier 199 nieuwe woningen opgeleverd: 7,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 177 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 196 | 291 | 213 | 150 | 199 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Westerkwartier
Westerkwartier heeft 79 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aduard | 2.075 | € 291.000 | 71% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Bebouwde kom Enumatil | 250 | € 287.000 | 92% | gemiddeld | +0,3 m |
| Bebouwde kom Lettelbert | 85 | € 466.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +0,6 m |
| Bebouwde kom Midwolde | 85 | € 503.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Bebouwde kom Oostwold | 595 | € 322.000 | 81% | gemiddeld | -0,6 m |
| Bebouwde kom Tolbert | 1.610 | € 306.000 | 70% | gemiddeld | +2,9 m |
| Bebouwde kom Zevenhuizen | 1.375 | € 313.000 | 74% | onder gemiddeld | +4,3 m |
| Boerakker | 375 | € 346.000 | 91% | gemiddeld | +0,6 m |
| Boerenstreek | 95 | € 384.000 | 89% | boven gemiddeld | +4,6 m |
| Briltil | 460 | € 441.000 | 94% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Buitengebied Enumatil | 65 | € 363.000 | 93% | gemiddeld | -0,6 m |
| Buitengebied Lettelbert | 65 | € 453.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Buitengebied Midwolde | 260 | € 517.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied ten noorden van Zevenhuizen | 280 | € 738.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Buitengebied ten oosten van Zevenhuizen | 150 | € 488.000 | 93% | boven gemiddeld | +4,7 m |
| Buitengebied ten westen van Zevenhuizen | 690 | € 459.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +4,2 m |
| Buitengebied ten zuiden van Leek | 2.620 | € 462.000 | 86% | boven gemiddeld | +3,4 m |
| Buitengebied Tolbert | 490 | € 404.000 | 76% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied-Oostwold | 105 | € 450.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Centrum Leek en omgeving | 3.930 | € 249.000 | 51% | gemiddeld | +1,5 m |
| De Haar | 175 | € 453.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +3,2 m |
| De Haspel | 235 | € 417.000 | 98% | boven gemiddeld | +4,5 m |
| De Wilp (gedeeltelijk) | 1.310 | € 305.000 | 70% | gemiddeld | +4,6 m |
| Den Ham | 125 | € 262.000 | 92% | gemiddeld | +0,7 m |
| Den Horn | 195 | € 292.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,0 m |
| Diepswal | 685 | € 483.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Doezum | 735 | € 308.000 | 79% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Drostinnewijk | 255 | € 443.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +3,9 m |
| Ezinge | 650 | € 233.000 | 66% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Feerwerd | 155 | € 263.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Garnwerd | 335 | € 249.000 | 67% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Grijpskerk | 2.460 | € 278.000 | 68% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Grootegast | 3.355 | € 281.000 | 62% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Het Peebos | 155 | € 460.000 | 97% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Jonkersvaart | 240 | € 419.000 | 94% | boven gemiddeld | +4,2 m |
| Keuningswijk | 255 | € 460.000 | 91% | boven gemiddeld | +4,8 m |
| Kommerzijl | 510 | € 249.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Kornhorn | 485 | € 295.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Lauwerzijl | 140 | € 293.000 | 89% | gemiddeld | +1,0 m |
| Lucaswolde | 190 | € 471.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Lutjegast | 720 | € 315.000 | 84% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Marum | 5.500 | € 339.000 | 69% | gemiddeld | +2,5 m |
| Niebert | 500 | € 405.000 | 88% | boven gemiddeld | +1,3 m |
| Niehove | 135 | € 282.000 | 94% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Niekerk | 1.360 | € 282.000 | 65% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Nienoordsrand | 325 | € 529.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Niezijl | 430 | € 236.000 | 84% | gemiddeld | +0,7 m |
| Noordhorn | 1.350 | € 306.000 | 76% | gemiddeld | +1,8 m |
| Noordwijk | 220 | € 322.000 | 73% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Nuis | 640 | € 380.000 | 90% | boven gemiddeld | +1,7 m |
| Oldehove | 1.275 | € 245.000 | 72% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Oldekerk | 970 | € 341.000 | 86% | gemiddeld | -0,0 m |
| Opende-Oost | 270 | € 385.000 | 87% | boven gemiddeld | +2,2 m |
| Opende-West | 1.115 | € 307.000 | 70% | onder gemiddeld | +2,6 m |
| Overige verspreide huizen | 220 | € 480.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Overige verspreide huizen | 350 | € 438.000 | 89% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Pasop | 100 | € 477.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -0,8 m |
| Pieterzijl | 155 | € 241.000 | 89% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Rodenburg en omgeving | 4.140 | € 277.000 | 54% | onder gemiddeld | +2,4 m |
| Saaksum | 85 | € 257.000 | 89% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Sebaldeburen | 360 | € 341.000 | 85% | gemiddeld | -0,3 m |
| Sint Maheerdt | 2.345 | € 262.000 | 59% | onder gemiddeld | +3,1 m |
| Verspr.h. Ruigezand en Nieuwe Ruigezand | 50 | € 445.000 | 83% | gemiddeld | +0,9 m |
| Verspr.h. ten noorden van de Wilp | 230 | € 483.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +3,7 m |
| Verspr.h. ten noorden van Jonkersvaart | 240 | € 503.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Verspr.h. ten zuiden van Grootegast | 310 | € 447.000 | 92% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Verspr.h. ten zuiden van Sebaldeburen | 240 | € 420.000 | 84% | gemiddeld | -0,2 m |
| Verspreide huizen Aduard | 515 | € 423.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Verspreide huizen Ezinge | 340 | € 405.000 | 87% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen Grijpskerk | 435 | € 387.000 | 86% | gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen in het noordoosten | 420 | € 463.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +0,4 m |
| Verspreide huizen in het noordwesten | 215 | € 420.000 | 82% | gemiddeld | +2,0 m |
| Verspreide huizen Lutjegast | 395 | € 423.000 | 94% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Verspreide huizen Oldekerk | 635 | € 416.000 | 96% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Verspreide huizen ten zuiden van Opende | 1.065 | € 445.000 | 93% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Verspreide huizen Zuidhorn | 1.150 | € 479.000 | 96% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Visvliet | 285 | € 241.000 | 78% | gemiddeld | +0,7 m |
| Wilpstervaart | 95 | € 509.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +4,2 m |
| Zuidhorn | 7.355 | € 352.000 | 74% | gemiddeld | +1,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Westerkwartier 1,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Groningen met een vergelijkbare prijs
- Groningen – € 396.626
- Westerwolde – € 374.010
- Midden-Groningen – € 368.812
- Het Hogeland – € 356.956
- Oldambt – € 327.766
- Stadskanaal – € 325.508
