Huizenprijzen in Midden-Groningen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Midden-Groningen, provincie Groningen.
Midden-Groningen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Midden-Groningen gemiddeld € 368.812. Dat is +13,2% ten opzichte van 2024 en 23,1% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Midden-Groningen op plaats 311 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Midden-Groningen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Groningen 1.930 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 368.812
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 54.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,8×
Met landelijk inkomen: 6,1×
Verkopen Q3 2026
1.930
In provincie Groningen
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Midden-Groningen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Groningen; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 368.812 | +13,2% | € 54.100 (voorlopig) | 6,8× |
| 2024 | € 325.791 | +6,1% | € 51.800 | 6,3× |
| 2023 | € 307.111 | -1,1% | € 49.200 | 6,2× |
| 2022 | € 310.624 | +9,9% | € 45.400 | 6,8× |
| 2021 | € 282.704 | +23,7% | € 42.900 | 6,6× |
| 2020 | € 228.605 | +10,6% | € 41.200 | 5,5× |
| 2019 | € 206.726 | +4,3% | € 39.900 | 5,2× |
| 2018 | € 198.212 | – | € 38.200 | 5,2× |
| 2017 | – | – | € 37.400 | – |
| 2016 | – | – | € 36.500 | – |
| 2015 | – | – | € 35.400 | – |
| 2014 | – | – | € 35.400 | – |
| 2013 | – | – | € 33.800 | – |
| 2012 | – | – | € 33.600 | – |
| 2011 | – | – | € 33.600 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Midden-Groningen
Wat kost een huis in Midden-Groningen?
Een bestaande koopwoning in Midden-Groningen kostte in 2025 gemiddeld € 368.812, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Midden-Groningen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +13,2% ten opzichte van 2024 en met +61,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Midden-Groningen?
Een gemiddelde woning in Midden-Groningen kost 6,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Midden-Groningen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 143 minuten
- Naar Rotterdam: 206 minuten
- Naar Den Haag: 175 minuten
- Naar Utrecht: 161 minuten
- Naar Eindhoven: 194 minuten
- Naar Groningen: 15 minuten
Zonder file, van het midden van Midden-Groningen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Midden-Groningen betalen gemiddeld € 256 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Midden-Groningen 123 nieuwe woningen opgeleverd: 4,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 89 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 279 | 153 | 375 | 98 | 123 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Midden-Groningen
Midden-Groningen heeft 69 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bedrijventerrein Gouden Driehoek | 85 | € 397.000 | 89% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Beukemabuurt | 370 | – | 28% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Borgercompagnie | 60 | € 406.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Boswijck-Oost | 550 | – | 49% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Boswijck-West | 1.230 | € 220.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Burgemeester van Royenstraat en omgeving | 675 | € 273.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Compagniesterpark | 1.575 | € 287.000 | 80% | gemiddeld | +1,2 m |
| De Dreven | 695 | € 421.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| De Vosholen-Oost | 495 | € 436.000 | 99% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| De Vosholen-West | 1.580 | € 406.000 | 95% | gemiddeld | +1,0 m |
| Foxhol | 810 | € 210.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Foxhol Industriegebied | 150 | € 283.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Froombosch | 705 | € 349.000 | 82% | gemiddeld | -0,3 m |
| Froombosch Buitengebied | 80 | € 430.000 | 97% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Gorecht-Noord | 1.330 | € 170.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Gorecht-West | 2.315 | € 212.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Gorechtpark-Oost | 345 | € 296.000 | 82% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Harkstede | 3.035 | € 421.000 | 80% | gemiddeld | -1,5 m |
| Hellum | 525 | € 355.000 | 85% | gemiddeld | -0,3 m |
| Industriegebied Martenshoek | 565 | € 277.000 | 86% | gemiddeld | +1,1 m |
| Kalkwijk-Zuid | 150 | € 555.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Kiel-Windeweer | 770 | € 367.000 | 95% | gemiddeld | +2,3 m |
| Kiel-Windeweer Buitengebied | 60 | € 486.000 | 78% | gemiddeld | +1,9 m |
| Kolham | 1.340 | € 318.000 | 76% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Kropswolde | 355 | € 417.000 | 85% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Kropswolde Recreatiegebied | 260 | € 308.000 | 75% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Lageland | 175 | € 456.000 | 88% | onder gemiddeld | -1,9 m |
| Luddeweer | 55 | € 476.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | -2,0 m |
| Magrietpark | 1.915 | € 225.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Martenshoek en Industriegeb. Martenshoek | 715 | € 264.000 | 52% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Meeden | 1.465 | € 309.000 | 75% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Meeden Buitengebied | 245 | € 428.000 | 96% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Meerwijck | 935 | € 771.000 | 99% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Muntendam-oost | 2.175 | € 240.000 | 56% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Muntendam-west | 2.520 | € 271.000 | 63% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Nieuw Woelwijck | 625 | € 440.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Noordbroek | 1.630 | € 297.000 | 64% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Noordbroek Buitengebied | 195 | € 446.000 | 83% | boven gemiddeld | -0,9 m |
| Noorderpark | 3.345 | € 211.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Oosterpark | 550 | € 331.000 | 91% | gemiddeld | +1,4 m |
| Overschild | 205 | € 434.000 | 94% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Overschild Buitengebied | 310 | € 410.000 | 72% | gemiddeld | -1,7 m |
| Polder De Nijverheid | 130 | € 344.000 | 70% | onder gemiddeld | +1,1 m |
| Sappemeer-Noord | 825 | € 340.000 | 81% | gemiddeld | +0,3 m |
| Sappemeer-Oost | 985 | € 328.000 | 79% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Scharmer | 260 | € 432.000 | 92% | boven gemiddeld | -1,0 m |
| Scharmer Buitengebied | 270 | € 444.000 | 95% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Schildwolde | 1.530 | € 367.000 | 78% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Siddeburen | 2.880 | € 294.000 | 66% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Siddeburen Buitengebied | 355 | € 434.000 | 91% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Slochteren | 2.025 | € 287.000 | 57% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Slochteren Buitengebied | 50 | € 323.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Slochteren Natuurgebied | 160 | € 436.000 | 91% | boven gemiddeld | -1,3 m |
| Spoorstraat en Kieldiep | 1.505 | € 172.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Stadshart-Noord | 495 | € 172.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +1,8 m |
| Stadshart-Zuid | 490 | € 277.000 | 41% | gemiddeld | +1,7 m |
| Steendam | 215 | € 400.000 | 81% | boven gemiddeld | -1,7 m |
| Tjuchem | 265 | € 366.000 | 90% | gemiddeld | -1,9 m |
| Tripscompagnie | 110 | € 394.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,8 m |
| Westerbroek | 400 | € 330.000 | 82% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Westerbroek Buitengebied | 460 | € 383.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -1,3 m |
| Westerpark | 915 | € 244.000 | 64% | onder gemiddeld | +1,7 m |
| Woldwijck-Midden | 1.590 | € 190.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Woldwijck-Oost | 1.630 | € 229.000 | 54% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Woldwijck-West | 1.995 | € 255.000 | 79% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Woudbloem | 105 | € 319.000 | 72% | boven gemiddeld | -1,7 m |
| Zuidbroek | 3.365 | € 302.000 | 70% | gemiddeld | +0,3 m |
| Zuidbroek Buitengebied west | 60 | € 388.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Zuiderpark | 795 | € 349.000 | 74% | boven gemiddeld | +1,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Midden-Groningen 0,5 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Groningen met een vergelijkbare prijs
- Westerkwartier – € 413.381
- Groningen – € 396.626
- Westerwolde – € 374.010
- Het Hogeland – € 356.956
- Oldambt – € 327.766
- Stadskanaal – € 325.508
