Huizenprijzen in Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Utrecht, provincie Utrecht.
Utrecht in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Utrecht gemiddeld € 549.113. Dat is +5,6% ten opzichte van 2024 en 14,5% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Utrecht op plaats 71 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 9,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Utrecht (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in Utrecht 1.562 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 549.113
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 57.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
9,5×
Met landelijk inkomen: 9,0×
Verkopen Q3 2026
1.562
In Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Utrecht zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 549.113 | +5,6% | € 57.800 (voorlopig) | 9,5× |
| 2024 | € 519.924 | +9,6% | € 55.100 | 9,4× |
| 2023 | € 474.406 | -7,2% | € 53.900 | 8,8× |
| 2022 | € 510.980 | +8,7% | € 49.000 | 10,4× |
| 2021 | € 469.949 | +15,8% | € 46.200 | 10,2× |
| 2020 | € 405.791 | +6,9% | € 43.500 | 9,3× |
| 2019 | € 379.770 | +10,4% | € 41.700 | 9,1× |
| 2018 | € 344.018 | +11,8% | € 38.900 | 8,8× |
| 2017 | € 307.737 | +15,0% | € 37.400 | 8,2× |
| 2016 | € 267.618 | +8,8% | € 36.300 | 7,4× |
| 2015 | € 245.900 | +3,1% | € 34.800 | 7,1× |
| 2014 | € 238.446 | +2,9% | € 34.500 | 6,9× |
| 2013 | € 231.691 | -5,8% | € 32.900 | 7,0× |
| 2012 | € 246.061 | -3,8% | € 32.400 | 7,6× |
| 2011 | € 255.878 | +1,5% | € 31.900 | 8,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Utrecht
Wat kost een huis in Utrecht?
Een bestaande koopwoning in Utrecht kostte in 2025 gemiddeld € 549.113, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Utrecht gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,6% ten opzichte van 2024 en met +35,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Utrecht?
Een gemiddelde woning in Utrecht kost 9,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Utrecht
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 37 minuten
- Naar Rotterdam: 56 minuten
- Naar Den Haag: 47 minuten
- Naar Eindhoven: 63 minuten
- Naar Groningen: 136 minuten
Zonder file, van het midden van Utrecht naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Utrecht betalen gemiddeld € 241 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Utrecht 1.580 nieuwe woningen opgeleverd: 9,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 4.354 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 2.424 | 2.621 | 2.956 | 1.755 | 1.580 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Utrecht
Utrecht heeft 107 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2e Daalsebuurt en omgeving | 3.950 | € 421.000 | 51% | onder gemiddeld | +2,1 m |
| Abstede, Tolsteegsingel e.o. | 2.125 | € 607.000 | 50% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Bedrijvengebied Kanaleneiland | 530 | € 251.000 | 3% | ruim onder gemiddeld | +2,1 m |
| Bedrijvengebied Oudenrijn | 255 | € 810.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Bedrijventerrein en omgeving | 95 | € 952.000 | 51% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Bedrijventerrein Lageweide | 140 | € 548.000 | 71% | gemiddeld | +1,4 m |
| Bleekstraat en omgeving | 515 | € 464.000 | 20% | gemiddeld | +3,5 m |
| Bokkenbuurt | 960 | € 447.000 | 42% | onder gemiddeld | +3,2 m |
| Breedstraat en Plompetorengracht e.o. | 2.685 | € 561.000 | 32% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Buiten Wittevrouwen | 4.735 | € 627.000 | 41% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| De Meern-Noord | 6.015 | € 670.000 | 80% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| De Meern-Zuid | 6.545 | € 531.000 | 70% | gemiddeld | -0,4 m |
| Dichterswijk | 5.760 | € 532.000 | 51% | gemiddeld | +2,2 m |
| Domplein, Neude, Janskerkhof | 2.515 | € 589.000 | 24% | ruim boven gemiddeld | +4,1 m |
| Egelantierstraat, Mariëndaalstraat e.o. | 2.890 | € 427.000 | 43% | onder gemiddeld | +1,8 m |
| Elinkwijk en omgeving | 4.340 | € 425.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +1,8 m |
| Galgenwaard en omgeving | 1.205 | – | 20% | boven gemiddeld | +2,1 m |
| Geuzenwijk | 3.925 | € 408.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Grauwaart | 1.815 | € 615.000 | 45% | gemiddeld | +1,8 m |
| Haarzuilens en omgeving | 605 | € 903.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | -0,0 m |
| Halve Maan-Noord | 1.840 | € 377.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +1,7 m |
| Halve Maan-Zuid | 1.485 | € 489.000 | 74% | boven gemiddeld | +2,0 m |
| Het Zand-Oost | 5.125 | € 623.000 | 53% | onder gemiddeld | +1,7 m |
| Het Zand-West | 6.925 | € 610.000 | 65% | gemiddeld | +1,7 m |
| Hoge Weide | 3.920 | € 673.000 | 63% | gemiddeld | +4,2 m |
| Hooch Boulandt | 2.050 | € 567.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +2,9 m |
| Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs | 2.935 | € 435.000 | 12% | gemiddeld | +2,9 m |
| Huizingalaan, K. Doormanlaan en omgeving | 1.175 | € 466.000 | 53% | boven gemiddeld | +1,9 m |
| Julianapark en omgeving | 2.865 | € 404.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +1,7 m |
| Kanaleneiland-Noord | 8.535 | € 329.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +2,0 m |
| Kanaleneiland-Zuid | 8.980 | € 336.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +1,8 m |
| L. Napoleonplantsoen en omgeving | 1.000 | € 395.000 | 32% | onder gemiddeld | +2,6 m |
| Laan van Nieuw-Guinea, Spinozaweg e.o. | 4.250 | € 421.000 | 48% | onder gemiddeld | +1,8 m |
| Lange Elisabethstraat, Mariaplaats e.o. | 1.790 | € 609.000 | 20% | ruim boven gemiddeld | +4,1 m |
| Lange Nieuwstraat en omgeving | 2.660 | € 615.000 | 36% | boven gemiddeld | +3,4 m |
| Langerak | 4.560 | € 577.000 | 65% | boven gemiddeld | +1,5 m |
| Lauwerecht | 3.260 | € 435.000 | 29% | onder gemiddeld | +2,0 m |
| Leeuwesteyn | 3.280 | € 468.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +4,4 m |
| Leidsche Rijn-Centrum | 4.150 | € 419.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +4,8 m |
| Leidseweg en omgeving | 1.155 | € 434.000 | 33% | gemiddeld | +2,3 m |
| Lombok-Oost | 2.245 | € 421.000 | 31% | onder gemiddeld | +2,1 m |
| Lombok-West | 4.935 | € 450.000 | 47% | gemiddeld | +2,0 m |
| Lunetten-Noord | 4.385 | € 388.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +1,9 m |
| Lunetten-Zuid | 7.000 | € 422.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +2,3 m |
| Maarschalkerweerd en Mereveld | 205 | € 877.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +2,0 m |
| Máximapark | 990 | € 1.067.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Neckardreef en omgeving | 4.605 | € 298.000 | 11% | ruim onder gemiddeld | +1,6 m |
| Nieuw Engeland, Th. a. Kempisplantsoen e | 5.545 | € 455.000 | 54% | onder gemiddeld | +2,3 m |
| Nieuw Hoograven-Noord | 2.275 | € 414.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +2,1 m |
| Nieuw Hoograven-Zuid | 4.245 | € 414.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +2,3 m |
| Nieuwegracht-Oost | 1.160 | € 724.000 | 48% | ruim boven gemiddeld | +3,0 m |
| Nijenoord, Hoogstraat en omgeving | 2.190 | € 398.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +2,0 m |
| Nobelstraat en omgeving | 1.000 | € 491.000 | 19% | ruim boven gemiddeld | +3,0 m |
| Ondiep | 5.220 | € 455.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +1,6 m |
| Oog in Al | 4.105 | € 740.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +1,9 m |
| Oud Hoograven-Noord | 3.165 | € 592.000 | 80% | gemiddeld | +1,8 m |
| Oud Hoograven-Zuid | 2.515 | € 479.000 | 57% | gemiddeld | +1,7 m |
| Oudwijk | 4.950 | € 587.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Parkwijk-Noord | 3.350 | € 583.000 | 55% | onder gemiddeld | +1,9 m |
| Parkwijk-Zuid | 3.765 | € 513.000 | 52% | onder gemiddeld | +1,9 m |
| Pijlsweerd-Noord | 2.130 | € 404.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +1,9 m |
| Pijlsweerd-Zuid | 4.700 | € 482.000 | 34% | gemiddeld | +2,1 m |
| Poldergebied Overvecht | 250 | € 914.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Prins Bernhardplein en omgeving | 3.245 | € 403.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +1,5 m |
| Queeckhovenplein en omgeving | 1.200 | € 452.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Rijnenburg | 270 | € 1.093.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Rijnsweerd | 3.015 | € 717.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +2,7 m |
| Rijnvliet | 2.850 | € 733.000 | 56% | gemiddeld | +1,3 m |
| Rivierenwijk | 9.155 | € 487.000 | 46% | onder gemiddeld | +2,1 m |
| Rubenslaan en omgeving | 3.820 | € 320.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +2,3 m |
| Schaakbuurt en omgeving | 4.610 | € 438.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Schepenbuurt, Cartesiusweg e.o. | 1.875 | € 462.000 | 53% | onder gemiddeld | +2,2 m |
| Schildersbuurt | 3.505 | € 614.000 | 42% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Springweg en omgeving Geertebuurt | 1.970 | € 599.000 | 37% | ruim boven gemiddeld | +3,5 m |
| Staatsliedenbuurt | 1.375 | € 480.000 | 28% | onder gemiddeld | +1,6 m |
| Sterrenwijk | 905 | € 428.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +2,3 m |
| Taag- en Rubicondreef en omgeving | 4.405 | € 338.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +1,6 m |
| Terwijde-Oost | 6.020 | € 553.000 | 44% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Terwijde-West | 5.300 | € 637.000 | 61% | gemiddeld | +0,6 m |
| Tigrisdreef en omgeving | 4.550 | € 323.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +1,9 m |
| Tolsteeg en Rotsoord | 4.220 | € 351.000 | 32% | onder gemiddeld | +2,4 m |
| Transwijk-Noord | 5.095 | € 376.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +1,8 m |
| Transwijk-Zuid | 2.905 | € 306.000 | 13% | ruim onder gemiddeld | +1,8 m |
| Tuindorp en Van Lieflandlaan-West | 6.605 | € 699.000 | 70% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Tuindorp-Oost | 3.445 | € 482.000 | 56% | gemiddeld | +1,5 m |
| Tuinwijk-Oost | 2.775 | € 599.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Tuinwijk-West | 2.305 | € 535.000 | 60% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| Utrecht Science Park | 3.365 | € 223.000 | 1% | ruim onder gemiddeld | +2,3 m |
| Vechtzoom-noord, Klopvaart | 3.280 | € 350.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Vechtzoom-zuid | 5.300 | € 332.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | +1,5 m |
| Veldhuizen | 9.225 | € 548.000 | 75% | gemiddeld | +0,7 m |
| Vleuten | 8.740 | € 604.000 | 66% | gemiddeld | +1,0 m |
| Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum | 7.555 | € 598.000 | 64% | gemiddeld | +1,1 m |
| Vleuterweide-West | 6.000 | € 631.000 | 69% | gemiddeld | +0,5 m |
| Vleuterweide-Zuid | 5.000 | € 699.000 | 72% | gemiddeld | +0,9 m |
| Vogelenbuurt | 3.990 | € 566.000 | 60% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Voordorp en Voorveldsepolder | 5.195 | € 581.000 | 67% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| Watervogelbuurt | 2.260 | € 456.000 | 48% | boven gemiddeld | +2,9 m |
| Welgelegen, Den Hommel | 1.880 | € 462.000 | 45% | gemiddeld | +2,2 m |
| Wijk C | 1.370 | € 480.000 | 22% | boven gemiddeld | +3,3 m |
| Wilhelminapark en omgeving | 2.655 | € 1.136.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +2,0 m |
| Wittevrouwen | 6.615 | € 586.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Wolga- en Donaudreef en omgeving | 4.905 | € 349.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +1,6 m |
| Zambesidreef en omgeving | 4.265 | € 318.000 | 17% | ruim onder gemiddeld | +1,7 m |
| Zamenhofdreef en omgeving | 4.120 | € 282.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +1,6 m |
| Zeeheldenbuurt, Hengeveldstraat e.o. | 3.305 | € 688.000 | 54% | boven gemiddeld | +1,8 m |
| Zuilen-Noord | 3.800 | € 438.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Utrecht 1,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs
- Leusden – € 573.062
- Woudenberg – € 552.197
- Amersfoort – € 551.639
- Lopik – € 548.830
- Oudewater – € 542.373
- Montfoort – € 541.636
