Huizenmarktradar

Huizenprijzen in Montfoort

Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Montfoort, provincie Utrecht.

Montfoort in het kort

In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Montfoort gemiddeld € 541.636. Dat is +2,1% ten opzichte van 2024 en 13,0% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.

Daarmee staat Montfoort op plaats 79 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.

Een gemiddelde woning kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Montfoort (2025); landelijk is dat 7,9×.

In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.

Kerncijfers

Gemiddelde verkoopprijs 2025

€ 541.636

Nederland: € 479.527

Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025

€ 72.900

Nederland: € 60.900

Prijs ÷ inkomen 2025

7,4×

Met landelijk inkomen: 8,9×

Verkopen Q3 2026

5.026

In provincie Utrecht

Gemiddelde verkoopprijs per jaar

Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens

Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Montfoort zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.

Verkochte woningen per kwartaal

Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.

Cijfers per jaar

JaarGemiddelde verkoopprijsVeranderingBesteedbaar inkomenPrijs ÷ inkomen
2025€ 541.636+2,1%€ 72.900 (voorlopig)7,4×
2024€ 530.539+10,9%€ 71.6007,4×
2023€ 478.504+4,4%€ 72.3006,6×
2022€ 458.538+8,6%€ 62.7007,3×
2021€ 422.345+19,4%€ 58.4007,2×
2020€ 353.781+4,9%€ 55.8006,3×
2019€ 337.359+5,4%€ 57.7005,8×
2018€ 320.009+9,3%€ 52.0006,2×
2017€ 292.751+4,9%€ 51.2005,7×
2016€ 279.138+9,7%€ 49.5005,6×
2015€ 254.345+10,1%€ 46.8005,4×
2014€ 231.091-10,5%€ 49.2004,7×
2013€ 258.118-1,7%€ 45.4005,7×
2012€ 262.523-10,2%€ 45.5005,8×
2011€ 292.246+3,9%€ 45.1006,5×

Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.

Veelgestelde vragen over Montfoort

Wat kost een huis in Montfoort?

Een bestaande koopwoning in Montfoort kostte in 2025 gemiddeld € 541.636, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.

Zijn de huizenprijzen in Montfoort gestegen?

De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +2,1% ten opzichte van 2024 en met +53,1% ten opzichte van 2020.

Hoe betaalbaar zijn woningen in Montfoort?

Een gemiddelde woning in Montfoort kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.

Wonen in Montfoort

Reistijd met de auto

Zonder file, van het midden van Montfoort naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.

Woonlasten naast de hypotheek

Eigenaren in Montfoort betalen gemiddeld € 264 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?

Nieuwbouw

In 2024 werden in Montfoort 7 nieuwe woningen opgeleverd: 1,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 145 nieuwe woningen.

Jaar20202021202220232024
Nieuwe woningen81225117

Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).

Buurten in Montfoort

Montfoort heeft 11 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.

Beneden KerkwegBloklandCattenbroekHeeswijkLinschotenMontfoortPolanenTabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)Verspreide huizenVerspreide huizen LinschotenVerspreide huizen MastwijkWilleskop
Hoe donkerder, hoe beter de leefbaarheid volgens de Leefbaarometer, vergeleken met alle buurten in Nederland.
BuurtInwonersGem. WOZ-waardeKoopwoningenLeefbaarheidHoogte (NAP)
Beneden Kerkweg240€ 576.00077%boven gemiddeld0,0 m
Blokland140€ 713.00080%boven gemiddeld-0,7 m
Cattenbroek80€ 823.00085%boven gemiddeld-1,3 m
Heeswijk640€ 717.00091%onder gemiddeld-0,3 m
Linschoten3.555€ 446.00078%gemiddeld-0,6 m
Montfoort5.495€ 443.00067%onder gemiddeld+0,4 m
Polanen55––boven gemiddeld-0,8 m
Tabakshof en Heeswijk (gedeeltelijk)2.545€ 462.00078%onder gemiddeld+0,4 m
Verspreide huizen Linschoten240€ 636.00079%ruim boven gemiddeld-0,8 m
Verspreide huizen Mastwijk445€ 688.00087%boven gemiddeld-0,2 m
Willeskop320€ 618.00084%gemiddeld-0,7 m

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Montfoort 0,7 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.

Verder kijken

Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs