Huizenprijzen in Eindhoven
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Eindhoven, provincie Noord-Brabant.
Eindhoven in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Eindhoven gemiddeld € 469.870. Dat is +4,3% ten opzichte van 2024 en 2,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Eindhoven op plaats 171 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Eindhoven (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 469.870
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 55.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,5×
Met landelijk inkomen: 7,7×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Eindhoven zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 469.870 | +4,3% | € 55.300 (voorlopig) | 8,5× |
| 2024 | € 450.380 | +11,4% | € 53.100 | 8,5× |
| 2023 | € 404.275 | -1,9% | € 51.600 | 7,8× |
| 2022 | € 411.914 | +12,2% | € 46.000 | 9,0× |
| 2021 | € 367.046 | +6,7% | € 43.300 | 8,5× |
| 2020 | € 344.024 | +11,4% | € 41.200 | 8,4× |
| 2019 | € 308.793 | +7,9% | € 40.400 | 7,6× |
| 2018 | € 286.088 | +10,8% | € 37.700 | 7,6× |
| 2017 | € 258.287 | +13,6% | € 37.400 | 6,9× |
| 2016 | € 227.320 | +6,8% | € 35.800 | 6,3× |
| 2015 | € 212.919 | +3,3% | € 34.500 | 6,2× |
| 2014 | € 206.208 | +5,5% | € 34.500 | 6,0× |
| 2013 | € 195.444 | -6,1% | € 32.900 | 5,9× |
| 2012 | € 208.218 | -3,3% | € 32.500 | 6,4× |
| 2011 | € 215.421 | -1,4% | € 32.300 | 6,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Eindhoven
Wat kost een huis in Eindhoven?
Een bestaande koopwoning in Eindhoven kostte in 2025 gemiddeld € 469.870, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Eindhoven gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,3% ten opzichte van 2024 en met +36,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Eindhoven?
Een gemiddelde woning in Eindhoven kost 8,5× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Eindhoven
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 91 minuten
- Naar Rotterdam: 96 minuten
- Naar Den Haag: 100 minuten
- Naar Utrecht: 61 minuten
- Naar Groningen: 182 minuten
Zonder file, van het midden van Eindhoven naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Eindhoven betalen gemiddeld € 240 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Eindhoven 1.557 nieuwe woningen opgeleverd: 12,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 2.040 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 1.362 | 1.421 | 1.604 | 979 | 1.557 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Eindhoven
Eindhoven heeft 104 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Hofke | 3.755 | € 319.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +17,1 m |
| 't Hool | 2.275 | € 352.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +17,3 m |
| Achtse Barrier-Gunterslaer | 3.770 | € 415.000 | 77% | ruim onder gemiddeld | +17,2 m |
| Achtse Barrier-Hoeven | 3.885 | € 391.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | +17,2 m |
| Achtse Barrier-Spaaihoef | 4.520 | € 442.000 | 88% | onder gemiddeld | +17,5 m |
| Barrier | 2.040 | € 399.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | +18,2 m |
| Bennekel-Oost | 3.315 | € 324.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +17,5 m |
| Bennekel-West, Gagelbosch | 3.375 | € 337.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | +18,0 m |
| Bergen | 2.800 | € 408.000 | 34% | onder gemiddeld | +17,1 m |
| Binnenstad | 4.000 | € 372.000 | 20% | onder gemiddeld | +16,7 m |
| Blaarthem | 2.505 | € 318.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +18,0 m |
| Blixembosch-Oost | 7.685 | € 578.000 | 88% | gemiddeld | +16,9 m |
| Blixembosch-West | 1.995 | € 633.000 | 85% | boven gemiddeld | +16,1 m |
| Bloemenplein | 1.235 | € 320.000 | 28% | onder gemiddeld | +18,4 m |
| Bokt | 125 | € 707.000 | 77% | boven gemiddeld | +14,7 m |
| Bosrijk | 725 | € 594.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +19,7 m |
| Burghplan | 2.975 | € 328.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +18,4 m |
| Castiliëlaan | 820 | € 177.000 | 5% | ruim onder gemiddeld | +17,0 m |
| Doornakkers-Oost | 2.930 | € 288.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +18,9 m |
| Doornakkers-West | 3.480 | € 325.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +18,7 m |
| Drents Dorp | 2.660 | € 371.000 | 20% | onder gemiddeld | +18,9 m |
| Driehoeksbos | 940 | € 610.000 | 77% | boven gemiddeld | +17,6 m |
| Eckart | 4.355 | € 330.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +16,9 m |
| Eckartdal | 330 | € 522.000 | 0% | onbekend | +14,9 m |
| Eikenburg | 1.505 | € 655.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +19,5 m |
| Eliasterrein, Vonderkwartier | 3.330 | € 408.000 | 67% | boven gemiddeld | +17,3 m |
| Elzent-Noord | 1.170 | € 687.000 | 51% | onder gemiddeld | +17,7 m |
| Elzent-Zuid | 270 | € 1.121.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +17,3 m |
| Engelsbergen | 635 | € 571.000 | 77% | boven gemiddeld | +17,9 m |
| Fellenoord | 190 | € 210.000 | 0% | onder gemiddeld | +17,3 m |
| Flight Forum | 60 | – | – | onbekend | +20,3 m |
| Genderbeemd | 3.565 | € 401.000 | 69% | onder gemiddeld | +18,5 m |
| Genderdal | 2.925 | € 284.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +17,5 m |
| Generalenbuurt | 5.545 | € 329.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +18,0 m |
| Genneperzijde | 1.345 | € 437.000 | 51% | boven gemiddeld | +17,8 m |
| Gerardusplein | 3.370 | € 458.000 | 67% | gemiddeld | +18,9 m |
| Gijzenrooi | 1.745 | € 620.000 | 80% | boven gemiddeld | +19,2 m |
| Gildebuurt | 1.680 | € 323.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +19,3 m |
| Grasrijk | 6.115 | € 531.000 | 76% | gemiddeld | +20,0 m |
| Hagenkamp | 1.225 | € 278.000 | 17% | onder gemiddeld | +17,2 m |
| Hanevoet | 3.665 | € 380.000 | 48% | gemiddeld | +17,9 m |
| Heesterakker | 2.660 | € 438.000 | 97% | gemiddeld | +16,4 m |
| Hemelrijken | 4.100 | € 308.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +19,0 m |
| Het Ven | 3.910 | € 347.000 | 41% | onder gemiddeld | +19,5 m |
| Hondsheuvels | 415 | € 304.000 | 34% | gemiddeld | +15,8 m |
| Hurk | 50 | – | – | ruim onder gemiddeld | +19,0 m |
| Irisbuurt | 2.880 | € 417.000 | 45% | onder gemiddeld | +18,7 m |
| Jagershoef | 3.590 | € 319.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +17,3 m |
| Joriskwartier | 1.340 | € 376.000 | 46% | onder gemiddeld | +18,6 m |
| Kapelbeemd | 105 | € 757.000 | 84% | gemiddeld | +18,3 m |
| Karpen | 455 | € 1.077.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +16,7 m |
| Kerkdorp Acht | 3.510 | € 595.000 | 84% | boven gemiddeld | +17,9 m |
| Kerstroosplein | 1.880 | € 333.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +19,5 m |
| Koudenhoven | 535 | € 829.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +15,6 m |
| Kronehoef | 4.675 | € 302.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +18,7 m |
| Kruidenbuurt | 3.355 | € 421.000 | 49% | onder gemiddeld | +20,0 m |
| Lakerlopen | 3.220 | € 330.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +18,4 m |
| Lievendaal | 3.175 | € 340.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +19,6 m |
| Limbeek-Noord | 2.860 | € 286.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +18,5 m |
| Limbeek-Zuid | 1.585 | € 272.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +18,5 m |
| Looiakkers | 685 | € 374.000 | 37% | gemiddeld | +18,0 m |
| Luytelaer | 1.010 | € 640.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +15,0 m |
| Meerrijk | 1.300 | € 430.000 | 41% | gemiddeld | +20,4 m |
| Mensfort | 3.240 | € 311.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +18,0 m |
| Muschberg, Geestenberg | 4.010 | € 341.000 | 47% | onder gemiddeld | +18,7 m |
| Nieuwe Erven | 1.170 | € 318.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +19,4 m |
| Ooievaarsnest | 880 | € 652.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +19,2 m |
| Oude Gracht-Oost | 1.335 | € 564.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +16,1 m |
| Oude Gracht-West | 2.890 | € 326.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +16,0 m |
| Oude Spoorbaan | 2.175 | € 338.000 | 36% | onder gemiddeld | +18,0 m |
| Oude Toren | 1.705 | € 312.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +18,8 m |
| Philipsdorp | 3.665 | € 378.000 | 20% | gemiddeld | +18,5 m |
| Prinsejagt | 4.700 | € 344.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +17,7 m |
| Puttense Dreef | 1.270 | € 587.000 | 62% | boven gemiddeld | +19,0 m |
| Rapelenburg | 1.240 | € 331.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +17,7 m |
| Rapenland | 2.375 | € 295.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +18,0 m |
| Riel | 110 | € 868.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +19,9 m |
| Rochusbuurt | 1.835 | € 340.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +18,2 m |
| Roosten | 800 | € 918.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +20,9 m |
| Schoot | 3.585 | € 314.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +18,7 m |
| Schouwbroek | 1.520 | € 347.000 | 55% | onder gemiddeld | +19,4 m |
| Schrijversbuurt | 3.520 | € 507.000 | 61% | boven gemiddeld | +17,8 m |
| Schuttersbosch | 710 | € 638.000 | 54% | ruim boven gemiddeld | +20,6 m |
| Sintenbuurt | 1.970 | € 390.000 | 63% | onder gemiddeld | +19,2 m |
| Strijp S | 3.110 | € 364.000 | 10% | ruim onder gemiddeld | +18,9 m |
| Tempel | 5.150 | € 375.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +16,8 m |
| Tivoli | 1.505 | € 313.000 | 6% | ruim onder gemiddeld | +19,6 m |
| Tongelresche Akkers | 2.370 | € 568.000 | 72% | gemiddeld | +19,5 m |
| TU-terrein | 2.225 | € 173.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +16,5 m |
| Tuindorp | 2.875 | € 414.000 | 49% | gemiddeld | +18,6 m |
| Urkhoven | 195 | € 663.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +17,4 m |
| Vaartbroek | 5.400 | € 347.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +16,1 m |
| Villapark | 2.475 | € 616.000 | 54% | boven gemiddeld | +17,2 m |
| Vlokhoven | 3.645 | € 335.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +17,4 m |
| Vredeoord | 450 | – | 0% | boven gemiddeld | +18,2 m |
| Waterrijk | 2.530 | € 614.000 | 74% | boven gemiddeld | +21,1 m |
| Wielewaal | 105 | € 1.417.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +19,0 m |
| Winkelcentrum | 680 | € 303.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +17,4 m |
| Witte Dame | 2.250 | € 375.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +17,2 m |
| Woensel-West | 5.895 | € 339.000 | 25% | ruim onder gemiddeld | +18,7 m |
| Woenselse Heide | 5.255 | € 380.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +17,2 m |
| Woenselse Watermolen | 1.655 | € 395.000 | 8% | onder gemiddeld | +18,8 m |
| Zandrijk | 2.805 | € 519.000 | 77% | gemiddeld | +20,4 m |
| Zwaanstraat | 1.350 | € 679.000 | 76% | boven gemiddeld | +18,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Eindhoven 18,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Halderberge – € 467.811
- Baarle-Nassau – € 465.201
- Valkenswaard – € 464.820
- Cranendonck – € 464.684
- Zundert – € 464.649
- Gilze en Rijen – € 461.024
