Huizenprijzen in Baarle-Nassau
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Baarle-Nassau, provincie Noord-Brabant.
Baarle-Nassau in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Baarle-Nassau gemiddeld € 465.201. Dat is +11,4% ten opzichte van 2024 en 3,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Baarle-Nassau op plaats 176 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Baarle-Nassau (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 465.201
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 64.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Baarle-Nassau zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 465.201 | +11,4% | € 64.200 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 417.733 | +6,8% | € 62.300 | 6,7× |
| 2023 | € 391.221 | -8,2% | € 59.400 | 6,6× |
| 2022 | € 426.396 | +16,4% | € 53.300 | 8,0× |
| 2021 | € 366.251 | +16,5% | € 50.000 | 7,3× |
| 2020 | € 314.453 | -5,9% | € 46.900 | 6,7× |
| 2019 | € 334.058 | +11,6% | € 48.600 | 6,9× |
| 2018 | € 299.212 | +8,9% | € 43.600 | 6,9× |
| 2017 | € 274.709 | +3,2% | € 44.100 | 6,2× |
| 2016 | € 266.280 | +4,7% | € 42.600 | 6,3× |
| 2015 | € 254.242 | +1,0% | € 41.000 | 6,2× |
| 2014 | € 251.776 | +3,8% | € 40.600 | 6,2× |
| 2013 | € 242.549 | -7,9% | € 39.600 | 6,1× |
| 2012 | € 263.403 | -10,1% | € 39.200 | 6,7× |
| 2011 | € 292.993 | +9,3% | € 38.600 | 7,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Baarle-Nassau
Wat kost een huis in Baarle-Nassau?
Een bestaande koopwoning in Baarle-Nassau kostte in 2025 gemiddeld € 465.201, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Baarle-Nassau gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,4% ten opzichte van 2024 en met +47,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Baarle-Nassau?
Een gemiddelde woning in Baarle-Nassau kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Baarle-Nassau
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 99 minuten
- Naar Rotterdam: 73 minuten
- Naar Den Haag: 76 minuten
- Naar Utrecht: 68 minuten
- Naar Eindhoven: 45 minuten
- Naar Groningen: 192 minuten
Zonder file, van het midden van Baarle-Nassau naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Baarle-Nassau betalen gemiddeld € 275 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Baarle-Nassau 33 nieuwe woningen opgeleverd: 10,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 42 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 36 | 39 | 10 | 57 | 33 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Baarle-Nassau
Baarle-Nassau heeft 9 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Buitengebied Baarle-Nassau | 1.915 | € 498.000 | 78% | onder gemiddeld | +23,6 m |
| Buitengebied Ulicoten | 570 | € 544.000 | 87% | onder gemiddeld | +17,3 m |
| Castelré | 120 | € 537.000 | 86% | onder gemiddeld | +15,2 m |
| Centrumgebied Baarle-Nassau | 1.090 | € 329.000 | 48% | onder gemiddeld | +27,1 m |
| Dorp Noord | 1.300 | € 361.000 | 66% | onder gemiddeld | +26,4 m |
| Goordonk | 95 | € 652.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +24,6 m |
| Hoogbraak | 1.340 | € 407.000 | 72% | onder gemiddeld | +26,3 m |
| Kern Ulicoten | 600 | € 418.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | +17,6 m |
| Loveren | 130 | € 456.000 | 82% | onder gemiddeld | +24,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Baarle-Nassau 21,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Eindhoven – € 469.870
- Halderberge – € 467.811
- Valkenswaard – € 464.820
- Cranendonck – € 464.684
- Zundert – € 464.649
- Gilze en Rijen – € 461.024
