Huizenprijzen in Gilze en Rijen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Gilze en Rijen, provincie Noord-Brabant.
Gilze en Rijen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Gilze en Rijen gemiddeld € 461.024. Dat is +5,2% ten opzichte van 2024 en 3,9% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Gilze en Rijen op plaats 187 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Gilze en Rijen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 461.024
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 62.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,4×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Gilze en Rijen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 461.024 | +5,2% | € 62.600 (voorlopig) | 7,4× |
| 2024 | € 438.198 | +8,4% | € 60.800 | 7,2× |
| 2023 | € 404.290 | +3,2% | € 58.600 | 6,9× |
| 2022 | € 391.598 | +9,6% | € 52.600 | 7,4× |
| 2021 | € 357.378 | +6,7% | € 50.000 | 7,1× |
| 2020 | € 334.905 | +9,9% | € 47.700 | 7,0× |
| 2019 | € 304.871 | +8,0% | € 47.300 | 6,4× |
| 2018 | € 282.359 | +10,1% | € 44.400 | 6,4× |
| 2017 | € 256.422 | +2,3% | € 43.400 | 5,9× |
| 2016 | € 250.564 | +8,8% | € 42.000 | 6,0× |
| 2015 | € 230.286 | +6,3% | € 40.700 | 5,7× |
| 2014 | € 216.583 | -4,8% | € 40.200 | 5,4× |
| 2013 | € 227.470 | -7,2% | € 39.000 | 5,8× |
| 2012 | € 245.050 | +3,1% | € 39.000 | 6,3× |
| 2011 | € 237.583 | -6,5% | € 38.800 | 6,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Gilze en Rijen
Wat kost een huis in Gilze en Rijen?
Een bestaande koopwoning in Gilze en Rijen kostte in 2025 gemiddeld € 461.024, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Gilze en Rijen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,2% ten opzichte van 2024 en met +37,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Gilze en Rijen?
Een gemiddelde woning in Gilze en Rijen kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Gilze en Rijen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 82 minuten
- Naar Rotterdam: 67 minuten
- Naar Den Haag: 71 minuten
- Naar Utrecht: 52 minuten
- Naar Eindhoven: 33 minuten
- Naar Groningen: 175 minuten
Zonder file, van het midden van Gilze en Rijen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Gilze en Rijen betalen gemiddeld € 234 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Gilze en Rijen 62 nieuwe woningen opgeleverd: 5,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 271 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 79 | 32 | 115 | 248 | 62 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Gilze en Rijen
Gilze en Rijen heeft 24 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bedrijventerrein Broekakkers | 75 | € 476.000 | 76% | onder gemiddeld | +12,3 m |
| Bedrijventerrein Haansberg | 55 | € 305.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +9,3 m |
| Buitengebied Gilze | 1.020 | € 611.000 | 87% | boven gemiddeld | +14,2 m |
| Buitengebied Hulten | 150 | € 608.000 | 89% | boven gemiddeld | +7,8 m |
| Buitengebied Molenschot | 505 | € 592.000 | 84% | boven gemiddeld | +9,5 m |
| Buitengebied Noord Rijen | 145 | € 598.000 | 90% | gemiddeld | +5,5 m |
| Buitengebied Zuid Rijen | 130 | – | – | gemiddeld | +11,6 m |
| Centrumgebied Noord Gilze | 640 | € 376.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +16,0 m |
| Centrumgebied Oost Rijen | 1.890 | € 369.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +8,4 m |
| Centrumgebied West Rijen | 1.345 | € 328.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +9,3 m |
| Centrumgebied Zuid Gilze | 1.325 | – | 51% | onder gemiddeld | +16,0 m |
| Grote Spie | 160 | € 849.000 | 97% | boven gemiddeld | +11,0 m |
| Hofstad | 945 | € 376.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +16,5 m |
| Kern Hulten | 305 | € 610.000 | 99% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Kern Molenschot | 685 | € 494.000 | 87% | gemiddeld | +8,2 m |
| Paarse Strook | 150 | € 540.000 | 98% | onder gemiddeld | +8,5 m |
| Prinsenbosch | 1.880 | – | – | gemiddeld | +13,5 m |
| Rijen Zuid | 1.005 | € 343.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | +10,1 m |
| Schildersbuurt | 1.490 | € 322.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +10,5 m |
| Steenakkers | 2.235 | € 356.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +15,1 m |
| Strijpakkers-Laars | 1.820 | € 425.000 | 75% | onder gemiddeld | +16,6 m |
| Vijf Eiken | 3.685 | € 355.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | +9,6 m |
| Vliegende Vennen | 3.070 | € 433.000 | 74% | ruim onder gemiddeld | +8,1 m |
| Wolfsweide | 3.810 | € 341.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +7,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Gilze en Rijen 11,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Baarle-Nassau – € 465.201
- Valkenswaard – € 464.820
- Cranendonck – € 464.684
- Zundert – € 464.649
- Helmond – € 458.882
- Geertruidenberg – € 456.394
