Huizenprijzen in Den Haag
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Den Haag (officieel: 's-Gravenhage), provincie Zuid-Holland.
Den Haag in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Den Haag gemiddeld € 465.418. Dat is +4,0% ten opzichte van 2024 en 2,9% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Den Haag op plaats 174 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Den Haag (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in Den Haag 2.137 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 465.418
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 56.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,3×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
2.137
In Den Haag
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Den Haag zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 465.418 | +4,0% | € 56.400 (voorlopig) | 8,3× |
| 2024 | € 447.417 | +8,2% | € 54.300 | 8,2× |
| 2023 | € 413.689 | -8,9% | € 52.700 | 7,8× |
| 2022 | € 454.312 | +10,3% | € 47.300 | 9,6× |
| 2021 | € 411.717 | +15,7% | € 44.900 | 9,2× |
| 2020 | € 355.807 | +9,5% | € 43.000 | 8,3× |
| 2019 | € 324.838 | +6,6% | € 42.100 | 7,7× |
| 2018 | € 304.781 | +14,3% | € 39.400 | 7,7× |
| 2017 | € 266.672 | +8,9% | € 38.600 | 6,9× |
| 2016 | € 244.849 | +5,9% | € 37.200 | 6,6× |
| 2015 | € 231.302 | +3,3% | € 35.900 | 6,4× |
| 2014 | € 223.820 | +3,5% | € 35.900 | 6,2× |
| 2013 | € 216.214 | +2,5% | € 34.100 | 6,3× |
| 2012 | € 210.847 | -7,3% | € 33.800 | 6,2× |
| 2011 | € 227.392 | -0,1% | € 33.600 | 6,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Den Haag
Wat kost een huis in Den Haag?
Een bestaande koopwoning in Den Haag kostte in 2025 gemiddeld € 465.418, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Den Haag gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +4,0% ten opzichte van 2024 en met +30,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Den Haag?
Een gemiddelde woning in Den Haag kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Den Haag
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 48 minuten
- Naar Rotterdam: 28 minuten
- Naar Utrecht: 47 minuten
- Naar Eindhoven: 100 minuten
- Naar Groningen: 164 minuten
Zonder file, van het midden van Den Haag naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Den Haag betalen gemiddeld € 275 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Den Haag 1.802 nieuwe woningen opgeleverd: 6,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 3.049 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 2.820 | 1.399 | 2.452 | 1.613 | 1.802 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Den Haag
Den Haag heeft 110 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Archipelbuurt | 6.260 | € 658.000 | 56% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Arendsdorp | 2.000 | € 553.000 | 39% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Belgisch Park | 8.365 | € 541.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +5,7 m |
| Bezuidenhout-Midden | 5.335 | € 484.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Bezuidenhout-Oost | 9.290 | € 392.000 | 57% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Bezuidenhout-West | 5.020 | € 310.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Binckhorst | 3.420 | € 386.000 | 8% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Bloemenbuurt-Oost | 6.490 | € 409.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Bloemenbuurt-West | 2.275 | € 510.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Bohemen en Meer en Bos | 4.560 | € 356.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +2,3 m |
| Bomenbuurt | 6.215 | € 419.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Bosjes van Pex | 365 | € 454.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +2,7 m |
| Bosweide | 1.895 | € 893.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Burgen en Horsten | 6.700 | € 277.000 | 39% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Componistenbuurt | 1.820 | € 406.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| De Bras | 5.665 | € 609.000 | 64% | gemiddeld | -3,6 m |
| De Lanen | 5.335 | € 534.000 | 70% | gemiddeld | -3,1 m |
| De Reef | 810 | € 422.000 | 35% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| De Uithof | 2.420 | € 522.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| De Velden | 4.110 | € 490.000 | 61% | onder gemiddeld | -3,1 m |
| De Venen | 1.805 | € 424.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | -2,3 m |
| De Vissen | 8.175 | € 489.000 | 66% | gemiddeld | -3,6 m |
| Dreven en Gaarden | 10.805 | € 255.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Duindorp | 5.740 | € 377.000 | 43% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Duinzigt | 2.660 | € 554.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +2,1 m |
| Duttendel | 1.315 | € 750.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +6,0 m |
| Erasmus Veld | 4.100 | € 437.000 | 47% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Eykenduinen | 2.645 | € 393.000 | 77% | boven gemiddeld | +1,3 m |
| Geuzenkwartier | 4.485 | € 417.000 | 57% | ruim boven gemiddeld | +6,1 m |
| Groente- en Fruitmarkt | 7.540 | € 313.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Haagse Bos | 490 | € 295.000 | 44% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Heesterbuurt | 6.795 | € 304.000 | 49% | gemiddeld | +1,4 m |
| Hoge Veld | 9.305 | € 501.000 | 59% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Houtwijk | 12.740 | € 363.000 | 57% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Huygenspark | 8.290 | € 260.000 | 8% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Kampen | 2.875 | € 284.000 | 37% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Kerketuinen en Zichtenburg | 165 | € 88.000 | 2% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Kijkduin | 2.320 | € 710.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Kom Loosduinen | 5.040 | € 269.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Koningsplein e.o. | 7.610 | € 435.000 | 40% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Kortenbos | 7.850 | € 346.000 | 27% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| Kraayenstein en Vroondaal | 10.485 | € 594.000 | 69% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Laakhaven-Oost | 5.265 | € 239.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Laakhaven-West | 7.345 | € 252.000 | 11% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Laakkwartier-Oost | 11.600 | € 245.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Laakkwartier-West | 8.280 | € 254.000 | 45% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Lage Veld | 4.255 | € 411.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | -3,4 m |
| Landen | 5.325 | € 272.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Leyenburg | 17.025 | € 282.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Marlot | 775 | € 902.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +0,2 m |
| Moerwijk-Noord | 7.075 | € 244.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Moerwijk-Oost | 3.400 | € 247.000 | 16% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Moerwijk-West | 6.380 | € 204.000 | 5% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Moerwijk-Zuid | 4.785 | € 238.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Morgenstond-Oost | 6.125 | € 238.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | -0,0 m |
| Morgenstond-West | 7.955 | € 318.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Morgenstond-Zuid | 6.710 | € 226.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Morgenweide | 7.045 | € 456.000 | 48% | gemiddeld | -3,0 m |
| Nassaubuurt | 1.695 | € 812.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Nieuw Waldeck | 7.375 | € 293.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Noordpolderbuurt | 8.415 | € 242.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Ockenburgh | 1.380 | € 608.000 | 54% | ruim boven gemiddeld | +3,7 m |
| Oostbroek-Noord | 4.580 | € 260.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Oostbroek-Zuid | 8.355 | € 252.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Oud Scheveningen | 2.925 | € 360.000 | 46% | ruim boven gemiddeld | +6,8 m |
| Parkbuurt oosteinde | 3.395 | € 572.000 | 93% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Rietbuurt | 2.725 | € 567.000 | 65% | onder gemiddeld | -2,6 m |
| Rijslag | 1.765 | € 523.000 | 49% | ruim boven gemiddeld | +2,9 m |
| Rivierenbuurt-Noord | 3.885 | € 368.000 | 27% | gemiddeld | +1,1 m |
| Rivierenbuurt-Zuid | 950 | € 238.000 | 17% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Rond de Energiecentrale | 6.810 | € 339.000 | 29% | onder gemiddeld | +1,4 m |
| Rosenburg | 3.245 | € 324.000 | 30% | gemiddeld | +0,9 m |
| Rustenburg | 6.160 | € 255.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Scheveningen Badplaats | 5.650 | € 436.000 | 59% | ruim boven gemiddeld | +5,6 m |
| Schildersbuurt-Noord | 9.555 | € 264.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Schildersbuurt-Oost | 6.665 | € 272.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Schildersbuurt-West | 14.120 | € 271.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Singels | 5.435 | € 470.000 | 61% | gemiddeld | -3,0 m |
| Spoorwijk | 3.820 | € 282.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Stadhoudersplantsoen | 2.865 | € 479.000 | 42% | ruim boven gemiddeld | +2,6 m |
| Statenkwartier | 10.310 | € 714.000 | 60% | ruim boven gemiddeld | +5,8 m |
| Sweelinckplein e.o. | 5.990 | € 583.000 | 57% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Transvaalkwartier-Midden | 4.975 | € 288.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Transvaalkwartier-Noord | 4.075 | € 242.000 | 10% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Transvaalkwartier-Zuid | 7.305 | € 292.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Uilebomen | 4.035 | € 413.000 | 18% | gemiddeld | +0,7 m |
| Uilennest | 2.320 | € 519.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Valkenboskwartier | 11.670 | € 350.000 | 48% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| Van Hoytemastraat e.o. | 2.465 | € 700.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes | 795 | € 979.000 | 58% | ruim boven gemiddeld | +5,5 m |
| Venen, Oorden en Raden | 8.400 | € 262.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Visserijbuurt | 4.105 | € 409.000 | 44% | ruim boven gemiddeld | +4,2 m |
| Vissershaven | 4.900 | € 428.000 | 43% | boven gemiddeld | +5,6 m |
| Vlietzoom-Oost | 105 | € 827.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Vlietzoom-West | 170 | € 750.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | 0,0 m |
| Vogelwijk | 5.435 | € 939.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Voorhout | 2.595 | € 557.000 | 28% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Vruchtenbuurt | 7.320 | € 463.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Waalsdorp | 4.085 | € 811.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Waldeck-Noord | 3.180 | € 293.000 | 53% | gemiddeld | +1,6 m |
| Waldeck-Zuid | 2.045 | € 275.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Waterbuurt | 4.675 | € 455.000 | 56% | gemiddeld | -3,5 m |
| Westbroekpark | 1.055 | € 754.000 | 60% | ruim boven gemiddeld | +3,5 m |
| Willemspark | 1.725 | € 564.000 | 40% | ruim boven gemiddeld | +0,8 m |
| Zeeheldenkwartier | 12.920 | € 437.000 | 34% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Zijden, Steden en Zichten | 7.850 | € 248.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Zonne Veld | 3.360 | € 469.000 | 62% | onder gemiddeld | -3,1 m |
| Zorgvliet | 710 | € 939.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +3,9 m |
| Zuiderpark | 175 | € 212.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Zuidwal | 7.435 | € 313.000 | 14% | gemiddeld | +0,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Den Haag 1,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Krimpen aan den IJssel – € 481.993
- Alblasserdam – € 465.391
- Alphen aan den Rijn – € 459.675
- Zoetermeer – € 457.889
- Delft – € 453.866
- Goeree-Overflakkee – € 453.640
