Huizenprijzen in Goeree-Overflakkee
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Goeree-Overflakkee, provincie Zuid-Holland.
Goeree-Overflakkee in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Goeree-Overflakkee gemiddeld € 453.640. Dat is +9,7% ten opzichte van 2024 en 5,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Goeree-Overflakkee op plaats 206 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Goeree-Overflakkee (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Zuid-Holland 12.999 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 453.640
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 66.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,9×
Met landelijk inkomen: 7,4×
Verkopen Q3 2026
12.999
In provincie Zuid-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Goeree-Overflakkee zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Zuid-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 453.640 | +9,7% | € 66.200 (voorlopig) | 6,9× |
| 2024 | € 413.512 | +6,9% | € 63.400 | 6,5× |
| 2023 | € 386.668 | +9,1% | € 61.900 | 6,2× |
| 2022 | € 354.350 | +3,0% | € 55.300 | 6,4× |
| 2021 | € 344.018 | +11,7% | € 52.300 | 6,6× |
| 2020 | € 307.985 | +12,1% | € 50.000 | 6,2× |
| 2019 | € 274.637 | +5,9% | € 49.600 | 5,5× |
| 2018 | € 259.317 | +6,1% | € 45.800 | 5,7× |
| 2017 | € 244.507 | +9,4% | € 44.700 | 5,5× |
| 2016 | € 223.518 | -1,9% | € 43.400 | 5,2× |
| 2015 | € 227.736 | +9,7% | € 41.600 | 5,5× |
| 2014 | € 207.568 | -6,9% | € 42.800 | 4,8× |
| 2013 | € 222.901 | – | € 39.900 | 5,6× |
| 2012 | – | – | € 39.800 | – |
| 2011 | – | – | € 39.600 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Goeree-Overflakkee
Wat kost een huis in Goeree-Overflakkee?
Een bestaande koopwoning in Goeree-Overflakkee kostte in 2025 gemiddeld € 453.640, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Goeree-Overflakkee gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +9,7% ten opzichte van 2024 en met +47,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Goeree-Overflakkee?
Een gemiddelde woning in Goeree-Overflakkee kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Goeree-Overflakkee
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 84 minuten
- Naar Rotterdam: 41 minuten
- Naar Den Haag: 48 minuten
- Naar Utrecht: 75 minuten
- Naar Eindhoven: 90 minuten
- Naar Groningen: 200 minuten
Zonder file, van het midden van Goeree-Overflakkee naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Goeree-Overflakkee betalen gemiddeld € 260 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Goeree-Overflakkee 77 nieuwe woningen opgeleverd: 3,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 202 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 257 | 247 | 215 | 230 | 77 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Goeree-Overflakkee
Goeree-Overflakkee heeft 53 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achthuizen buitengebied | 370 | € 494.000 | 88% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Achthuizen woonkern | 745 | € 270.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Den Bommel buitengebied | 430 | € 427.000 | 89% | gemiddeld | +0,5 m |
| Den Bommel woonkern | 1.305 | € 289.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Dirksland buitengebied | 415 | € 687.000 | 92% | gemiddeld | +0,6 m |
| Dirksland centrum | 1.880 | € 281.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Dirksland industriegebied | 390 | € 405.000 | 76% | gemiddeld | +0,9 m |
| Dirksland noord | 1.400 | € 337.000 | 75% | gemiddeld | +0,8 m |
| Dirksland zuid | 1.955 | € 394.000 | 69% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Goedereede buitengebied | 255 | € 741.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +2,0 m |
| Goedereede havenhoofd | 285 | € 432.000 | 90% | boven gemiddeld | +2,7 m |
| Goedereede woonkern | 1.745 | € 424.000 | 75% | gemiddeld | +0,9 m |
| Herkingen buitengebied | 150 | € 591.000 | 96% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Herkingen woonkern | 1.055 | € 287.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Melissant buitengebied | 320 | € 509.000 | 90% | gemiddeld | +0,9 m |
| Melissant woonkern | 1.860 | € 334.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Middelharnis bomenbuurt | 1.900 | € 278.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Middelharnis buitengebied | 410 | € 407.000 | 25% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Middelharnis centrum | 1.445 | € 341.000 | 71% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Middelharnis Nieuw Zeeland | 370 | € 436.000 | 99% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Middelharnis oostplaat | 80 | € 521.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +1,3 m |
| Middelharnis prinsenkwartier | 1.450 | € 331.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Middelharnis westplaat | 2.405 | € 433.000 | 83% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Nieuwe-Tonge battenoord | 65 | – | – | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Nieuwe-Tonge buitengebied | 290 | € 564.000 | 83% | gemiddeld | +0,4 m |
| Nieuwe-Tonge woonkern | 2.075 | € 324.000 | 63% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Ooltgensplaat buitengebied | 285 | € 574.000 | 91% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Ooltgensplaat haven | 260 | – | – | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Ooltgensplaat woonkern | 2.185 | € 285.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Ouddorp buitengebied | 1.610 | € 766.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Ouddorp centrum | 1.335 | € 400.000 | 63% | gemiddeld | +2,0 m |
| Ouddorp klepperstee klarebeek | 65 | € 1.023.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +2,0 m |
| Ouddorp noord | 1.500 | € 417.000 | 52% | gemiddeld | +2,6 m |
| Ouddorp oude nieuwlandseweg | 240 | € 661.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +2,3 m |
| Ouddorp oudeland | 50 | € 826.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +1,9 m |
| Ouddorp zuid | 1.515 | € 508.000 | 91% | onder gemiddeld | +1,6 m |
| Oude-Tonge buitengebied | 430 | € 581.000 | 87% | gemiddeld | +0,3 m |
| Oude-Tonge centrum | 1.630 | € 282.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Oude-Tonge haven | 245 | – | – | onbekend | +1,2 m |
| Oude-Tonge planetenbuurt | 1.220 | € 298.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | 0,0 m |
| Oude-Tonge prinsessenbuurt handelskade | 1.705 | € 351.000 | 71% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Sommelsdijk bloemenbuurt | 1.600 | € 291.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Sommelsdijk buitengebied | 330 | € 760.000 | 93% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Sommelsdijk centrum | 1.165 | € 325.000 | 78% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Sommelsdijk vogelbuurt oost | 1.595 | € 274.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
| Sommelsdijk vogelbuurt west | 1.305 | € 324.000 | 74% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Sommelsdijk westplaat | 1.540 | € 476.000 | 67% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Stad aan 't Haringvliet buitengebied | 195 | € 570.000 | 85% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Stad aan 't Haringvliet woonkern | 1.410 | € 323.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Stellendam buitengebied | 150 | € 671.000 | 85% | onder gemiddeld | +1,2 m |
| Stellendam centrum | 1.525 | € 388.000 | 90% | onder gemiddeld | +1,0 m |
| Stellendam haven | 50 | – | – | ruim boven gemiddeld | +5,3 m |
| Stellendam west | 1.860 | € 302.000 | 47% | ruim onder gemiddeld | +0,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Goeree-Overflakkee 1,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Zuid-Holland met een vergelijkbare prijs
- Alblasserdam – € 465.391
- Alphen aan den Rijn – € 459.675
- Zoetermeer – € 457.889
- Delft – € 453.866
- Gorinchem – € 446.015
- Hardinxveld-Giessendam – € 445.202
