Huizenprijzen in Leusden
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Leusden, provincie Utrecht.
Leusden in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Leusden gemiddeld € 573.062. Dat is +5,4% ten opzichte van 2024 en 19,5% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Leusden op plaats 55 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Leusden (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Utrecht 5.026 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 573.062
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 71.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,1×
Met landelijk inkomen: 9,4×
Verkopen Q3 2026
5.026
In provincie Utrecht
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Leusden zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Utrecht; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 573.062 | +5,4% | € 71.000 (voorlopig) | 8,1× |
| 2024 | € 543.918 | +17,0% | € 66.900 | 8,1× |
| 2023 | € 464.698 | -10,3% | € 67.700 | 6,9× |
| 2022 | € 518.247 | +19,3% | € 60.500 | 8,6× |
| 2021 | € 434.561 | +3,7% | € 57.400 | 7,6× |
| 2020 | € 419.046 | +18,1% | € 55.300 | 7,6× |
| 2019 | € 354.700 | +0,1% | € 54.500 | 6,5× |
| 2018 | € 354.188 | +21,8% | € 50.500 | 7,0× |
| 2017 | € 290.726 | +1,7% | € 49.600 | 5,9× |
| 2016 | € 285.751 | +5,9% | € 48.400 | 5,9× |
| 2015 | € 269.736 | +3,4% | € 46.200 | 5,8× |
| 2014 | € 260.818 | +4,1% | € 47.500 | 5,5× |
| 2013 | € 250.606 | -9,0% | € 45.300 | 5,5× |
| 2012 | € 275.276 | -1,6% | € 44.700 | 6,2× |
| 2011 | € 279.675 | -1,8% | € 44.500 | 6,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Leusden
Wat kost een huis in Leusden?
Een bestaande koopwoning in Leusden kostte in 2025 gemiddeld € 573.062, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Leusden gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,4% ten opzichte van 2024 en met +36,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Leusden?
Een gemiddelde woning in Leusden kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Leusden
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 46 minuten
- Naar Rotterdam: 73 minuten
- Naar Den Haag: 64 minuten
- Naar Utrecht: 27 minuten
- Naar Eindhoven: 77 minuten
- Naar Groningen: 131 minuten
Zonder file, van het midden van Leusden naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Leusden betalen gemiddeld € 240 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Leusden 134 nieuwe woningen opgeleverd: 9,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 59 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 147 | 66 | 287 | 56 | 134 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Leusden
Leusden heeft 28 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Ruige Veld | 1.820 | € 409.000 | 62% | gemiddeld | +3,0 m |
| 't Vliet | 1.690 | € 462.000 | 55% | gemiddeld | +2,6 m |
| Akkerhoeve | 625 | € 387.000 | 59% | boven gemiddeld | +3,0 m |
| Alandsbeek-Oost | 1.110 | € 457.000 | 63% | boven gemiddeld | +3,2 m |
| Alandsbeek-West | 450 | € 448.000 | 97% | boven gemiddeld | +3,2 m |
| Bosveld | 580 | € 512.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +2,8 m |
| Buitengebied Achterveld | 850 | € 704.000 | 83% | boven gemiddeld | +3,9 m |
| Buitengebied Leusden-Centrum Oost | 770 | € 826.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Buitengebied Leusden-Centrum West | 1.165 | € 504.000 | 51% | ruim boven gemiddeld | +2,8 m |
| Buitengebied Leusden-Zuid | 865 | € 669.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +15,6 m |
| Claverenblad | 1.145 | € 391.000 | 63% | gemiddeld | +2,5 m |
| De Wetering | 1.495 | € 418.000 | 69% | gemiddeld | +3,0 m |
| Groenhouten | 2.220 | € 412.000 | 63% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Hamershof | 730 | € 355.000 | 54% | boven gemiddeld | +2,8 m |
| Hamersveld-Nieuw | 590 | € 496.000 | 79% | boven gemiddeld | +3,0 m |
| Hamersveld-Oud | 1.270 | € 523.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Kern Achterveld | 1.995 | € 483.000 | 67% | gemiddeld | +5,5 m |
| Kern Leusden-Zuid | 2.030 | € 564.000 | 90% | boven gemiddeld | +2,7 m |
| Langenbeek | 985 | € 466.000 | 88% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Munnikhove | 790 | € 496.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +2,7 m |
| Noordwijck | 800 | € 417.000 | 58% | boven gemiddeld | +2,9 m |
| Rossenberg | 760 | € 465.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +3,2 m |
| Rozenboom | 875 | € 531.000 | 58% | ruim boven gemiddeld | +3,3 m |
| Rozendaal | 1.150 | € 448.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +3,2 m |
| Stoutenburg | 385 | € 689.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +2,5 m |
| Tabaksteeg | 2.530 | € 623.000 | 77% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Wildenburg | 1.515 | € 439.000 | 71% | gemiddeld | +2,6 m |
| Zwanenburg | 715 | € 356.000 | 49% | onder gemiddeld | +2,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Leusden 8,7 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Utrecht met een vergelijkbare prijs
- Renswoude – € 592.719
- Soest – € 585.095
- Houten – € 583.825
- Rhenen – € 575.370
- Woudenberg – € 552.197
- Amersfoort – € 551.639
