Huizenprijzen in Eemsdelta
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Eemsdelta, provincie Groningen.
Eemsdelta in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Eemsdelta gemiddeld € 319.269. Dat is +9,4% ten opzichte van 2024 en 33,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Eemsdelta op plaats 335 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Eemsdelta (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Groningen 1.930 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 319.269
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 52.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,1×
Met landelijk inkomen: 5,2×
Verkopen Q3 2026
1.930
In provincie Groningen
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Eemsdelta zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Groningen; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 319.269 | +9,4% | € 52.600 (voorlopig) | 6,1× |
| 2024 | € 291.875 | +12,7% | € 50.600 | 5,8× |
| 2023 | € 258.900 | +4,5% | € 47.500 | 5,5× |
| 2022 | € 247.661 | +11,0% | € 43.800 | 5,7× |
| 2021 | € 223.055 | – | € 41.400 | 5,4× |
| 2020 | – | – | € 39.900 | – |
| 2019 | – | – | € 38.900 | – |
| 2018 | – | – | € 37.300 | – |
| 2017 | – | – | € 36.300 | – |
| 2016 | – | – | € 35.400 | – |
| 2015 | – | – | € 34.700 | – |
| 2014 | – | – | € 34.600 | – |
| 2013 | – | – | € 33.500 | – |
| 2012 | – | – | € 33.100 | – |
| 2011 | – | – | € 33.200 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Eemsdelta
Wat kost een huis in Eemsdelta?
Een bestaande koopwoning in Eemsdelta kostte in 2025 gemiddeld € 319.269, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Eemsdelta gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +9,4% ten opzichte van 2024.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Eemsdelta?
Een gemiddelde woning in Eemsdelta kost 6,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Eemsdelta
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 152 minuten
- Naar Rotterdam: 200 minuten
- Naar Den Haag: 184 minuten
- Naar Utrecht: 156 minuten
- Naar Eindhoven: 204 minuten
- Naar Groningen: 27 minuten
Zonder file, van het midden van Eemsdelta naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Eemsdelta betalen gemiddeld € 264 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Eemsdelta 608 nieuwe woningen opgeleverd: 25,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 27 nieuwe woningen.
| Jaar | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 425 | 743 | 425 | 608 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Eemsdelta
Eemsdelta heeft 79 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Zandt | 570 | € 271.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Bierum | 650 | – | 66% | ruim onder gemiddeld | +0,7 m |
| Biessum | 55 | € 470.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +1,4 m |
| Borgsweer | 130 | € 272.000 | 97% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Bornholm | 2.450 | € 170.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +1,0 m |
| Buitengebied Noord-'t Zandt | 385 | € 304.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied Noord-Appingedam | 140 | € 387.000 | 83% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Buitengebied Noord-Bierum | 510 | € 351.000 | 79% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied Noord-Loppersum | 375 | € 309.000 | 62% | gemiddeld | -0,2 m |
| Buitengebied Noord-Middelstum | 305 | € 416.000 | 86% | gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied Noord-Stedum | 280 | € 419.000 | 85% | gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied Zuid-Termunten | 425 | € 367.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Centrum-Appingedam | 1.420 | € 242.000 | 35% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Centrum-Delfzijl | 885 | € 187.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +2,0 m |
| De Wierde | 755 | € 205.000 | 32% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Dethmerseiland | 320 | € 338.000 | 100% | gemiddeld | -0,1 m |
| Doklanden | 610 | € 356.000 | 80% | gemiddeld | +0,6 m |
| Eendrachtbuurt | 280 | € 167.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | 0,0 m |
| Eenum | 85 | € 316.000 | 98% | boven gemiddeld | +0,7 m |
| Farmsum | 945 | € 182.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Farmsumerweg | 250 | € 295.000 | 71% | gemiddeld | 0,0 m |
| Fivelmonde | 855 | € 238.000 | 69% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Fivelzigt | 360 | € 314.000 | 99% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Garrelsweer | 400 | € 272.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | -0,1 m |
| Garsthuizen | 185 | € 265.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Godlinze | 240 | € 253.000 | 83% | gemiddeld | +1,5 m |
| Hoflanden | 165 | € 407.000 | 81% | gemiddeld | -0,1 m |
| Holwierde | 850 | € 272.000 | 81% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Huizinge | 100 | € 289.000 | 92% | gemiddeld | +1,0 m |
| Koveltemp | 200 | € 234.000 | 74% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Krewerd | 70 | € 259.000 | 93% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Kruidenoever | 195 | € 381.000 | 95% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Kwelderland | 555 | € 379.000 | 84% | gemiddeld | +1,4 m |
| Landenbuurt | 140 | € 199.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Laskwerd | 65 | € 356.000 | 94% | gemiddeld | -1,3 m |
| Leermens | 180 | € 289.000 | 79% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Loppersum | 2.115 | € 270.000 | 54% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Losdorp | 140 | € 283.000 | 85% | gemiddeld | +0,5 m |
| Meedhuizen | 365 | € 292.000 | 94% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Middelstum | 1.935 | € 231.000 | 49% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Oling | 920 | € 294.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Olingermeeden | 500 | € 376.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Oogstbuurt | 305 | € 250.000 | 90% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Oosterveld | 540 | € 191.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Oosterwijtwerd | 140 | € 257.000 | 75% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Opwierde | 75 | € 340.000 | 100% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Opwierde Noord | 2.240 | € 260.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Opwierde Zuid | 1.470 | € 264.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Oranjebuurt | 545 | € 302.000 | 77% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Over de Gracht | 1.010 | € 226.000 | 87% | gemiddeld | +0,2 m |
| Polarisbuurt | 545 | € 239.000 | 61% | gemiddeld | +0,8 m |
| Rietkampen | 230 | € 383.000 | 98% | gemiddeld | -0,6 m |
| Scheepvaartbuurt | 1.415 | € 207.000 | 37% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Schrijversbuurt | 440 | € 227.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Solwerd | 220 | € 122.000 | 16% | onder gemiddeld | +0,5 m |
| Spijk | 1.120 | € 252.000 | 80% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Stedum | 765 | € 257.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Steenbakkersbuurt | 1.050 | € 246.000 | 80% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Termunten | 310 | € 236.000 | 88% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Termunterzijl | 305 | € 205.000 | 59% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Tjamsweer | 530 | € 293.000 | 64% | onder gemiddeld | 0,0 m |
| Toornwerd | 60 | € 444.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Tuikwerd | 640 | € 162.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Tuikwerderrak | 120 | € 428.000 | 97% | gemiddeld | +0,3 m |
| Uitwierde | 60 | € 411.000 | 97% | gemiddeld | +0,9 m |
| Vestingbuurt | 245 | € 207.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Vliethoven | 605 | – | – | gemiddeld | +0,1 m |
| Vogelbuurt | 1.105 | € 199.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Vrijheidsbuurt | 550 | € 266.000 | 64% | onder gemiddeld | -0,0 m |
| Wagenborgen | 1.715 | € 253.000 | 70% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Westerdraai | 465 | € 239.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Westeremden | 355 | € 308.000 | 81% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Westerwijtwerd | 65 | € 358.000 | 88% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Wirdum | 360 | € 288.000 | 72% | gemiddeld | +0,2 m |
| Woldendorp | 890 | € 211.000 | 77% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Woldweg | 50 | € 305.000 | 90% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Zandplatenbuurt | 1.145 | € 205.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +0,1 m |
| Zeerijp | 390 | € 267.000 | 75% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Zijldijk | 170 | € 234.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Eemsdelta 0,1 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Groningen met een vergelijkbare prijs
- Midden-Groningen – € 368.812
- Het Hogeland – € 356.956
- Oldambt – € 327.766
- Stadskanaal – € 325.508
- Veendam – € 316.312
- Pekela – € 288.273
