Huizenprijzen in Altena
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Altena, provincie Noord-Brabant.
Altena in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Altena gemiddeld € 481.068. Dat is +7,9% ten opzichte van 2024 en 0,3% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Altena op plaats 160 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Altena (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 481.068
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 66.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 7,9×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Altena zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 481.068 | +7,9% | € 66.900 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 445.893 | +10,2% | € 64.500 | 6,9× |
| 2023 | € 404.703 | +0,5% | € 63.500 | 6,4× |
| 2022 | € 402.772 | +12,6% | € 57.600 | 7,0× |
| 2021 | € 357.769 | +11,9% | € 54.100 | 6,6× |
| 2020 | € 319.849 | +9,7% | € 52.400 | 6,1× |
| 2019 | € 291.448 | – | € 51.200 | 5,7× |
| 2018 | – | – | € 48.200 | – |
| 2017 | – | – | € 47.200 | – |
| 2016 | – | – | € 45.200 | – |
| 2015 | – | – | € 43.700 | – |
| 2014 | – | – | € 44.500 | – |
| 2013 | – | – | € 42.100 | – |
| 2012 | – | – | € 42.100 | – |
| 2011 | – | – | € 42.400 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Altena
Wat kost een huis in Altena?
Een bestaande koopwoning in Altena kostte in 2025 gemiddeld € 481.068, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Altena gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,9% ten opzichte van 2024 en met +50,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Altena?
Een gemiddelde woning in Altena kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Altena
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 62 minuten
- Naar Rotterdam: 53 minuten
- Naar Den Haag: 57 minuten
- Naar Utrecht: 32 minuten
- Naar Eindhoven: 50 minuten
- Naar Groningen: 155 minuten
Zonder file, van het midden van Altena naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Altena betalen gemiddeld € 273 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Altena 269 nieuwe woningen opgeleverd: 11,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 46 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 194 | 214 | 309 | 107 | 269 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Altena
Altena heeft 58 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aalburg | 2.310 | € 364.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | +2,1 m |
| Almkerk oost | 1.575 | € 375.000 | 58% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Almkerk west | 1.480 | € 406.000 | 62% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Andel | 2.570 | € 397.000 | 70% | gemiddeld | +1,6 m |
| Babyloniënbroek | 335 | € 498.000 | 90% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Bedrijventerrein Rietdijk | 65 | – | – | ruim onder gemiddeld | +0,3 m |
| Bedrijventerrein Veen | 480 | € 534.000 | 80% | ruim onder gemiddeld | +1,1 m |
| Bedrijventerrein Werkendam | 380 | € 448.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +1,9 m |
| Buitengebied Almkerk noord | 240 | € 662.000 | 96% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Buitengebied Almkerk zuid | 275 | € 560.000 | 93% | gemiddeld | -0,5 m |
| Buitengebied Andel | 180 | € 557.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Buitengebied Babyloniënbroek | 135 | € 611.000 | 91% | gemiddeld | 0,0 m |
| Buitengebied Biesbosch | 175 | € 656.000 | 91% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Buitengebied Drongelen | 185 | € 604.000 | 87% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Buitengebied Dussen noord | 75 | € 597.000 | 96% | gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied Dussen zuid | 55 | – | – | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Genderen | 115 | € 464.000 | 88% | gemiddeld | +1,2 m |
| Buitengebied Giessen | 105 | € 588.000 | 93% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Hank oost | 265 | € 515.000 | 84% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Meeuwen | 90 | € 526.000 | 91% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Buitengebied Nieuwendijk noordoost | 65 | – | – | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied Oostwaard | 75 | € 560.000 | 83% | onder gemiddeld | +0,7 m |
| Buitengebied Rijswijk (NB) | 115 | € 577.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Sleeuwijk | 345 | € 581.000 | 86% | boven gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Uitwijk | 75 | € 673.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +0,1 m |
| Buitengebied Werkendam noord | 75 | € 578.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Buitengebied Werkendam zuid | 165 | € 609.000 | 86% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Wijk en Aalburg oost | 760 | € 561.000 | 92% | gemiddeld | +1,7 m |
| Buitengebied Wijk en Aalburg west | 305 | € 321.000 | 41% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Buitengebied Woudrichem | 120 | € 635.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Burchtpolder | 1.310 | € 343.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Centrum Werkendam | 1.620 | € 341.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | +2,2 m |
| Drongelen | 260 | € 444.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | +1,4 m |
| Dussen | 2.545 | € 410.000 | 68% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Eethen | 860 | € 400.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +1,2 m |
| Genderen | 1.580 | € 412.000 | 76% | onder gemiddeld | +1,5 m |
| Giessen | 1.450 | € 362.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +1,5 m |
| Hank | 3.530 | € 375.000 | 69% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Kurenpolder | 475 | – | – | onbekend | +1,6 m |
| Meeuwen | 690 | € 378.000 | 81% | ruim onder gemiddeld | +0,9 m |
| Nieuwendijk | 3.635 | € 375.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +0,5 m |
| Oudendijk | 365 | € 603.000 | 94% | boven gemiddeld | +0,6 m |
| Rijswijk (NB) | 1.905 | € 392.000 | 61% | onder gemiddeld | +1,3 m |
| Sleeuwijk oost | 1.815 | € 483.000 | 80% | gemiddeld | +0,5 m |
| Sleeuwijk west | 3.985 | € 385.000 | 73% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Spijk | 1.080 | € 494.000 | 90% | onder gemiddeld | +1,8 m |
| Uitwijk | 280 | € 499.000 | 77% | gemiddeld | +1,0 m |
| Uppel | 280 | € 513.000 | 89% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Veen | 2.495 | € 410.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | +1,9 m |
| Veenseput | 215 | € 248.000 | 79% | onder gemiddeld | +2,2 m |
| Vervoornepolder noord | 1.565 | € 387.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +0,6 m |
| Vervoornepolder zuid | 2.700 | € 347.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +0,4 m |
| Waardhuizen | 250 | € 484.000 | 93% | gemiddeld | +0,2 m |
| Welgelegen | 1.900 | € 333.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | +1,5 m |
| Werkense polder | 1.920 | € 433.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Wijk | 2.530 | € 401.000 | 64% | onder gemiddeld | +2,2 m |
| Woudrichem noord | 1.100 | € 365.000 | 56% | gemiddeld | +2,3 m |
| Woudrichem zuid | 3.060 | € 378.000 | 66% | onder gemiddeld | +0,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Altena 0,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Laarbeek – € 496.740
- Deurne – € 492.662
- Etten-Leur – € 488.271
- Reusel-De Mierden – € 482.744
- Eindhoven – € 469.870
- Halderberge – € 467.811
