Huizenprijzen in Reusel-De Mierden
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Reusel-De Mierden, provincie Noord-Brabant.
Reusel-De Mierden in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Reusel-De Mierden gemiddeld € 482.744. Dat is +15,3% ten opzichte van 2024 en 0,7% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Reusel-De Mierden op plaats 155 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Reusel-De Mierden (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 482.744
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 7,9×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Reusel-De Mierden zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 482.744 | +15,3% | € 65.900 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 418.768 | -3,9% | € 63.500 | 6,6× |
| 2023 | € 435.659 | -2,1% | € 61.300 | 7,1× |
| 2022 | € 444.827 | +10,5% | € 55.700 | 8,0× |
| 2021 | € 402.421 | +12,7% | € 53.600 | 7,5× |
| 2020 | € 357.230 | +5,5% | € 51.100 | 7,0× |
| 2019 | € 338.747 | +16,8% | € 50.600 | 6,7× |
| 2018 | € 290.139 | +6,8% | € 47.800 | 6,1× |
| 2017 | € 271.555 | +6,6% | € 47.400 | 5,7× |
| 2016 | € 254.656 | +10,4% | € 45.400 | 5,6× |
| 2015 | € 230.622 | -11,2% | € 42.600 | 5,4× |
| 2014 | € 259.670 | +6,8% | € 44.200 | 5,9× |
| 2013 | € 243.197 | -0,2% | € 42.400 | 5,7× |
| 2012 | € 243.758 | -11,1% | € 42.400 | 5,7× |
| 2011 | € 274.287 | +0,3% | € 42.200 | 6,5× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Reusel-De Mierden
Wat kost een huis in Reusel-De Mierden?
Een bestaande koopwoning in Reusel-De Mierden kostte in 2025 gemiddeld € 482.744, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Reusel-De Mierden gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +15,3% ten opzichte van 2024 en met +35,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Reusel-De Mierden?
Een gemiddelde woning in Reusel-De Mierden kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Reusel-De Mierden
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 102 minuten
- Naar Rotterdam: 97 minuten
- Naar Den Haag: 100 minuten
- Naar Utrecht: 72 minuten
- Naar Eindhoven: 27 minuten
- Naar Groningen: 201 minuten
Zonder file, van het midden van Reusel-De Mierden naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Reusel-De Mierden betalen gemiddeld € 250 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Reusel-De Mierden 104 nieuwe woningen opgeleverd: 17,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 93 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 53 | 77 | 134 | 84 | 104 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Reusel-De Mierden
Reusel-De Mierden heeft 11 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Buitengebied ten noorden van Reusel | 795 | € 468.000 | 78% | onder gemiddeld | +29,2 m |
| Buitengebied ten zuiden van Reusel | 220 | € 606.000 | 83% | gemiddeld | +31,4 m |
| De Voort en Achterste Heikant | 325 | € 572.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +30,3 m |
| Hooge Mierde | 1.495 | € 452.000 | 80% | onder gemiddeld | +30,3 m |
| Hulsel | 650 | € 500.000 | 89% | gemiddeld | +28,2 m |
| Lage Mierde | 1.460 | € 436.000 | 73% | onder gemiddeld | +25,8 m |
| Reusel | 7.145 | € 408.000 | 73% | onder gemiddeld | +30,7 m |
| Verspreide huizen Hooge Mierde | 480 | € 581.000 | 84% | boven gemiddeld | +29,6 m |
| Verspreide huizen Hulsel | 235 | € 547.000 | 93% | gemiddeld | +28,3 m |
| Verspreide huizen Lage Mierde | 425 | € 597.000 | 79% | boven gemiddeld | +25,7 m |
| Voorste Heikant en Weijereind | 430 | € 641.000 | 91% | boven gemiddeld | +31,7 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Reusel-De Mierden 29,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
