Huizenprijzen in Laarbeek
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Laarbeek, provincie Noord-Brabant.
Laarbeek in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Laarbeek gemiddeld € 496.740. Dat is +2,9% ten opzichte van 2024 en 3,6% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Laarbeek op plaats 140 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Laarbeek (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 496.740
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 67.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,4×
Met landelijk inkomen: 8,2×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Laarbeek zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 496.740 | +2,9% | € 67.100 (voorlopig) | 7,4× |
| 2024 | € 482.649 | +11,2% | € 64.600 | 7,5× |
| 2023 | € 434.148 | -8,8% | € 64.200 | 6,8× |
| 2022 | € 476.186 | +13,4% | € 55.900 | 8,5× |
| 2021 | € 419.784 | +25,4% | € 51.900 | 8,1× |
| 2020 | € 334.854 | +6,6% | € 50.300 | 6,7× |
| 2019 | € 314.068 | +4,5% | € 50.200 | 6,3× |
| 2018 | € 300.475 | +11,4% | € 46.600 | 6,4× |
| 2017 | € 269.783 | -4,2% | € 45.300 | 6,0× |
| 2016 | € 281.654 | +13,1% | € 43.900 | 6,4× |
| 2015 | € 248.923 | +8,5% | € 42.100 | 5,9× |
| 2014 | € 229.455 | +1,0% | € 42.900 | 5,3× |
| 2013 | € 227.137 | -8,5% | € 40.100 | 5,7× |
| 2012 | € 248.124 | -6,6% | € 40.500 | 6,1× |
| 2011 | € 265.549 | -7,6% | € 40.400 | 6,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Laarbeek
Wat kost een huis in Laarbeek?
Een bestaande koopwoning in Laarbeek kostte in 2025 gemiddeld € 496.740, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Laarbeek gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +2,9% ten opzichte van 2024 en met +48,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Laarbeek?
Een gemiddelde woning in Laarbeek kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Laarbeek
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 94 minuten
- Naar Rotterdam: 100 minuten
- Naar Den Haag: 104 minuten
- Naar Utrecht: 63 minuten
- Naar Eindhoven: 22 minuten
- Naar Groningen: 182 minuten
Zonder file, van het midden van Laarbeek naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Laarbeek betalen gemiddeld € 262 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Laarbeek 31 nieuwe woningen opgeleverd: 3,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 93 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 214 | 55 | 47 | 77 | 31 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Laarbeek
Laarbeek heeft 13 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aarle-Rixtel | 5.315 | € 442.000 | 69% | gemiddeld | +15,8 m |
| Bedrijventerrein Beekerheide | 155 | € 428.000 | 73% | gemiddeld | +15,0 m |
| Bedrijventerrein Bemmer | 265 | € 462.000 | 88% | gemiddeld | +14,1 m |
| Bedrijventerrein Torenakker | 55 | € 434.000 | 86% | onder gemiddeld | +17,2 m |
| Beek | 5.760 | € 399.000 | 68% | onder gemiddeld | +14,7 m |
| Donk | 3.610 | € 364.000 | 56% | onder gemiddeld | +14,1 m |
| Lieshout | 3.605 | € 433.000 | 73% | gemiddeld | +15,3 m |
| Mariahout | 1.110 | € 471.000 | 86% | gemiddeld | +14,0 m |
| Verspreide huizen Beek en Donk | 1.265 | € 556.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +13,4 m |
| Verspreide huizen Heikant | 360 | € 646.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +14,9 m |
| Verspreide huizen Laar en Strijp | 155 | € 634.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +15,9 m |
| Verspreide huizen Lieshout | 705 | € 763.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +15,2 m |
| Verspreide huizen Mariahout | 935 | € 586.000 | 82% | boven gemiddeld | +13,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Laarbeek 14,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
