Huizenprijzen in Den Bosch
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Den Bosch (officieel: 's-Hertogenbosch), provincie Noord-Brabant.
Den Bosch in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Den Bosch gemiddeld € 506.467. Dat is +5,9% ten opzichte van 2024 en 5,6% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Den Bosch op plaats 126 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Den Bosch (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 506.467
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,2×
Met landelijk inkomen: 8,3×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Den Bosch zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 506.467 | +5,9% | € 61.600 (voorlopig) | 8,2× |
| 2024 | € 478.097 | +7,7% | € 59.200 | 8,1× |
| 2023 | € 443.955 | -4,3% | € 59.400 | 7,5× |
| 2022 | € 463.836 | +12,5% | € 52.600 | 8,8× |
| 2021 | € 412.222 | +11,1% | € 49.200 | 8,4× |
| 2020 | € 371.124 | +11,4% | € 46.800 | 7,9× |
| 2019 | € 333.172 | +5,9% | € 46.300 | 7,2× |
| 2018 | € 314.713 | +8,9% | € 43.300 | 7,3× |
| 2017 | € 288.878 | +8,5% | € 42.200 | 6,8× |
| 2016 | € 266.306 | +5,2% | € 40.900 | 6,5× |
| 2015 | € 253.262 | +8,9% | € 39.200 | 6,5× |
| 2014 | € 232.591 | +5,2% | € 39.300 | 5,9× |
| 2013 | € 221.045 | -10,5% | € 37.200 | 5,9× |
| 2012 | € 247.091 | -7,0% | € 36.900 | 6,7× |
| 2011 | € 265.653 | +1,7% | € 36.700 | 7,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Den Bosch
Wat kost een huis in Den Bosch?
Een bestaande koopwoning in Den Bosch kostte in 2025 gemiddeld € 506.467, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Den Bosch gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,9% ten opzichte van 2024 en met +36,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Den Bosch?
Een gemiddelde woning in Den Bosch kost 8,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Den Bosch
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 67 minuten
- Naar Rotterdam: 73 minuten
- Naar Den Haag: 77 minuten
- Naar Utrecht: 37 minuten
- Naar Eindhoven: 31 minuten
- Naar Groningen: 168 minuten
Zonder file, van het midden van Den Bosch naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Den Bosch betalen gemiddeld € 241 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Den Bosch 588 nieuwe woningen opgeleverd: 7,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 341 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 554 | 746 | 897 | 984 | 588 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Den Bosch
Den Bosch heeft 96 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Ven | 2.455 | € 461.000 | 74% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| A2 zone Rosmalen noord | 65 | € 946.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +3,8 m |
| A2 zone Rosmalen zuid | 165 | € 942.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +5,2 m |
| Aawijk noord | 2.030 | € 346.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +5,1 m |
| Aawijk Zuid | 4.140 | € 364.000 | 55% | onder gemiddeld | +4,9 m |
| Abdijenbuurt | 1.130 | € 376.000 | 62% | onder gemiddeld | +3,7 m |
| Bazeldonk | 1.600 | € 347.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | +5,0 m |
| Bedrijventerrein De Herven | 340 | – | – | gemiddeld | +3,5 m |
| Bedrijventerrein Kruisstraat | 75 | € 500.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +4,8 m |
| Bedrijventerrein Nuland | 100 | € 453.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | +6,0 m |
| Binckhorst | 745 | € 453.000 | 39% | boven gemiddeld | +5,4 m |
| Binnenstad centrum | 6.975 | € 454.000 | 34% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Binnenstad noord | 950 | € 321.000 | 17% | boven gemiddeld | +5,4 m |
| Binnenstad oost | 1.960 | € 475.000 | 34% | boven gemiddeld | +6,0 m |
| Bokhoven | 295 | € 645.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +2,8 m |
| Boschveld | 3.345 | € 335.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +5,3 m |
| Broekland | 3.340 | € 471.000 | 61% | gemiddeld | +3,7 m |
| Centrum De Groote Wielen | 250 | € 444.000 | 65% | gemiddeld | +3,5 m |
| De Bossche Pad | 545 | € 369.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +5,9 m |
| De Buitenpepers | 2.210 | € 369.000 | 61% | onder gemiddeld | +3,7 m |
| De Donk | 1.925 | € 346.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| De Edelstenenbuurt | 1.190 | € 270.000 | 36% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| De Gestelse Buurt | 1.050 | € 291.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +4,2 m |
| De Hambaken | 1.385 | € 280.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| De Haren | 995 | € 323.000 | 19% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| De Haverleij | 2.520 | € 493.000 | 91% | boven gemiddeld | +3,4 m |
| De Herven | 1.455 | € 741.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +3,5 m |
| De Hinthamerpoort | 2.005 | € 335.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +5,6 m |
| De Hofstad | 1.125 | € 328.000 | 27% | onder gemiddeld | +5,4 m |
| De Hoven | 2.965 | € 550.000 | 68% | gemiddeld | +3,9 m |
| De Italiaanse buurt | 510 | € 486.000 | 76% | gemiddeld | +3,1 m |
| De Koornwaard | 110 | € 619.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +3,4 m |
| De Kruiskamp | 8.390 | € 310.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +3,0 m |
| De Lage Kant | 245 | € 734.000 | 79% | boven gemiddeld | +5,0 m |
| De Lanen | 2.310 | € 563.000 | 75% | gemiddeld | +3,5 m |
| De Meerendonk | 585 | € 413.000 | 48% | gemiddeld | +5,6 m |
| De Moerputten | 275 | € 279.000 | 58% | boven gemiddeld | +2,7 m |
| De Muntel | 3.045 | € 386.000 | 35% | gemiddeld | +5,7 m |
| De Muziekinstrumentenbuurt | 1.215 | € 303.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| De Overlaet oost | 2.895 | € 438.000 | 69% | gemiddeld | +3,5 m |
| De Overlaet west | 2.445 | € 494.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +3,7 m |
| De Reit | 1.765 | € 314.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +3,5 m |
| De Rietvelden oost | 110 | € 281.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +5,5 m |
| De Rompert | 2.305 | € 351.000 | 73% | onder gemiddeld | +3,4 m |
| De Schutskamp | 4.930 | € 272.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +3,2 m |
| De Slagen | 1.565 | € 277.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +3,4 m |
| De Sprookjesbuurt | 1.720 | € 253.000 | 4% | ruim onder gemiddeld | +3,3 m |
| De Staatsliedenbuurt | 1.705 | € 379.000 | 78% | onder gemiddeld | +4,1 m |
| De Stek | 210 | € 222.000 | 1% | onbekend | +3,3 m |
| De Vliert | 3.360 | € 467.000 | 53% | onder gemiddeld | +5,6 m |
| De Vutter | 100 | € 491.000 | 84% | ruim onder gemiddeld | +4,4 m |
| De Watertuinen | 1.525 | € 542.000 | 89% | boven gemiddeld | +2,4 m |
| Deuteren | 1.640 | € 352.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +4,5 m |
| Empel oost | 2.685 | € 496.000 | 77% | gemiddeld | +3,2 m |
| Ertveld | 245 | € 384.000 | 67% | onder gemiddeld | +4,0 m |
| Graafsebuurt noord | 2.165 | € 428.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +4,8 m |
| Graafsebuurt zuid | 1.820 | € 326.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +5,7 m |
| Grevelingen | 795 | € 252.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | +5,9 m |
| Heeseind | 600 | – | 56% | ruim boven gemiddeld | +5,1 m |
| Henriëttewaard | 155 | € 819.000 | 82% | boven gemiddeld | +3,9 m |
| Het Vinkel | 115 | € 850.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +4,9 m |
| Het Zand | 2.560 | € 382.000 | 27% | boven gemiddeld | +6,1 m |
| Het Zilverpark | 2.155 | € 451.000 | 82% | gemiddeld | +3,9 m |
| Hintham noord | 2.090 | € 491.000 | 76% | gemiddeld | +4,2 m |
| Hintham zuid | 3.950 | € 372.000 | 64% | onder gemiddeld | +5,0 m |
| Hondsberg | 2.490 | € 466.000 | 64% | boven gemiddeld | +4,8 m |
| Kom Empel | 1.245 | € 527.000 | 74% | boven gemiddeld | +3,5 m |
| Kom Engelen | 2.700 | € 541.000 | 87% | gemiddeld | +3,7 m |
| Kom Nuland | 3.675 | € 439.000 | 71% | gemiddeld | +5,4 m |
| Kom Vinkel | 1.385 | € 503.000 | 79% | gemiddeld | +6,0 m |
| Kruisstraat | 575 | € 656.000 | 86% | boven gemiddeld | +3,8 m |
| Landelijk gebied Nuland | 140 | € 626.000 | 87% | gemiddeld | +3,2 m |
| Landelijk gebied Vinkel | 875 | € 584.000 | 81% | boven gemiddeld | +5,6 m |
| Lokeren | 1.335 | € 344.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | +4,2 m |
| Maasakker | 2.540 | € 549.000 | 83% | boven gemiddeld | +3,7 m |
| Maasdal | 2.335 | € 328.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | +3,9 m |
| Maasoever | 2.625 | € 495.000 | 95% | boven gemiddeld | +4,4 m |
| Maasstroom | 1.920 | € 349.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | +4,1 m |
| Maasvallei | 2.250 | € 406.000 | 63% | onder gemiddeld | +4,0 m |
| Maliskamp oost | 1.265 | € 692.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +5,0 m |
| Maliskamp west | 115 | € 697.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +5,6 m |
| Molenhoek | 4.120 | € 644.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +5,3 m |
| Orthen | 1.590 | € 380.000 | 61% | onder gemiddeld | +4,7 m |
| Orthen west | 825 | € 389.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +5,2 m |
| Orthenpoort | 660 | € 309.000 | 41% | onder gemiddeld | +6,0 m |
| Oud Empel | 100 | € 860.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +3,9 m |
| Paleiskwartier | 3.725 | € 425.000 | 48% | onder gemiddeld | +5,1 m |
| Pettelaarpark | 110 | – | – | onbekend | +3,9 m |
| Rosmalen centrum | 1.770 | € 425.000 | 60% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| Rosmalense Polder | 90 | € 519.000 | 86% | ruim onder gemiddeld | +2,5 m |
| Sparrenburg | 3.360 | € 437.000 | 73% | gemiddeld | +4,7 m |
| Vinkeloord | 530 | € 353.000 | 91% | onder gemiddeld | +5,0 m |
| Vlietdijk | 580 | € 317.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +3,1 m |
| Vughterpoort | 380 | € 1.145.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +5,0 m |
| Willemspoort | 480 | € 485.000 | 32% | onder gemiddeld | +4,5 m |
| Zuid | 3.965 | € 507.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +4,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Den Bosch 4,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
