Huizenmarktradar

Huizenprijzen in Loon op Zand

Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Loon op Zand, provincie Noord-Brabant.

Loon op Zand in het kort

In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Loon op Zand gemiddeld € 510.783. Dat is +15,8% ten opzichte van 2024 en 6,5% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.

Daarmee staat Loon op Zand op plaats 121 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.

Een gemiddelde woning kost 8,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Loon op Zand (2025); landelijk is dat 7,9×.

In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.

Kerncijfers

Gemiddelde verkoopprijs 2025

€ 510.783

Nederland: € 479.527

Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025

€ 64.200

Nederland: € 60.900

Prijs ÷ inkomen 2025

8,0×

Met landelijk inkomen: 8,4×

Verkopen Q3 2026

9.094

In provincie Noord-Brabant

Gemiddelde verkoopprijs per jaar

Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens

Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Loon op Zand zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.

Verkochte woningen per kwartaal

Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.

Cijfers per jaar

JaarGemiddelde verkoopprijsVeranderingBesteedbaar inkomenPrijs ÷ inkomen
2025€ 510.783+15,8%€ 64.200 (voorlopig)8,0×
2024€ 440.902+6,4%€ 61.9007,1×
2023€ 414.386-5,5%€ 64.3006,4×
2022€ 438.484+21,0%€ 54.3008,1×
2021€ 362.501+16,2%€ 51.7007,0×
2020€ 312.096+1,7%€ 49.4006,3×
2019€ 306.774+7,6%€ 48.9006,3×
2018€ 285.041+5,4%€ 45.2006,3×
2017€ 270.398+11,7%€ 44.8006,0×
2016€ 242.083+5,0%€ 42.8005,7×
2015€ 230.471+4,3%€ 41.1005,6×
2014€ 220.919-2,3%€ 42.1005,2×
2013€ 226.180-10,7%€ 40.4005,6×
2012€ 253.362-4,6%€ 40.2006,3×
2011€ 265.546-3,0%€ 40.2006,6×

Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.

Veelgestelde vragen over Loon op Zand

Wat kost een huis in Loon op Zand?

Een bestaande koopwoning in Loon op Zand kostte in 2025 gemiddeld € 510.783, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.

Zijn de huizenprijzen in Loon op Zand gestegen?

De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +15,8% ten opzichte van 2024 en met +63,7% ten opzichte van 2020.

Hoe betaalbaar zijn woningen in Loon op Zand?

Een gemiddelde woning in Loon op Zand kost 8,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.

Wonen in Loon op Zand

Reistijd met de auto

Zonder file, van het midden van Loon op Zand naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.

Woonlasten naast de hypotheek

Eigenaren in Loon op Zand betalen gemiddeld € 266 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?

Nieuwbouw

In 2024 werden in Loon op Zand 64 nieuwe woningen opgeleverd: 6,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 141 nieuwe woningen.

Jaar20202021202220232024
Nieuwe woningen17088548264

Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).

Buurten in Loon op Zand

Loon op Zand heeft 30 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.

BergeindBloemenbuurtCentrumDe BaanDe Hoogt (Industrieterrein)De Kets (industrieterrein)De KlinkenpolderDe MoerDe Oude OmdraaierDe PlakkenDe ZandschelDraaiboomEls (oost)Els (west)HeikantHet HoekskeHil (noord)Hil (zuid)Loonse VaartMolenwijk (noord)Molenwijk (zuid)MussenhoekOost-LoonOud-LoonPannenhoef (oost)Pannenhoef (west)PrinsessenbuurtRooi DorpSchrijversbuurtStaatsliedenbuurtVossenberg (oost)Vossenberg (west)
Hoe donkerder, hoe beter de leefbaarheid volgens de Leefbaarometer, vergeleken met alle buurten in Nederland.
BuurtInwonersGem. WOZ-waardeKoopwoningenLeefbaarheidHoogte (NAP)
Bergeind150€ 799.00083%ruim boven gemiddeld+8,5 m
Bloemenbuurt370€ 293.00026%onder gemiddeld+4,7 m
Centrum955€ 307.00048%onder gemiddeld+5,3 m
De Baan900€ 542.00089%boven gemiddeld+3,6 m
De Kets (industrieterrein)65€ 374.00073%onder gemiddeld+3,8 m
De Klinkenpolder85€ 752.00075%ruim boven gemiddeld+7,7 m
De Moer690€ 579.00087%boven gemiddeld+6,3 m
De Oude Omdraaier460€ 630.00098%ruim boven gemiddeld+7,1 m
De Zandschel725€ 597.00089%boven gemiddeld+1,8 m
Draaiboom1.880€ 370.00075%onder gemiddeld+5,3 m
Els (oost)490€ 385.00049%boven gemiddeld+5,9 m
Els (west)440€ 428.00086%boven gemiddeld+5,4 m
Heikant1.325€ 366.00075%gemiddeld+5,6 m
Het Hoekske300€ 748.00085%ruim boven gemiddeld+6,8 m
Hil (noord)600€ 372.00063%gemiddeld+6,4 m
Hil (zuid)665€ 424.00078%gemiddeld+6,3 m
Loonse Vaart1.750€ 351.00055%onder gemiddeld+5,3 m
Molenwijk (noord)1.520€ 370.00076%gemiddeld+11,7 m
Molenwijk (zuid)1.305€ 397.00063%gemiddeld+11,3 m
Mussenhoek385€ 716.00095%ruim boven gemiddeld+11,7 m
Oost-Loon325€ 657.00091%ruim boven gemiddeld+10,9 m
Oud-Loon2.575€ 377.00059%gemiddeld+11,2 m
Pannenhoef (oost)650€ 315.00036%ruim onder gemiddeld+5,9 m
Pannenhoef (west)1.115€ 330.00045%ruim onder gemiddeld+4,9 m
Prinsessenbuurt660€ 451.00064%boven gemiddeld+8,6 m
Rooi Dorp1.020€ 360.00065%gemiddeld+5,5 m
Schrijversbuurt565€ 352.00042%onder gemiddeld+5,8 m
Staatsliedenbuurt655€ 348.00070%onder gemiddeld+5,5 m
Vossenberg (oost)540€ 440.00080%gemiddeld+5,1 m
Vossenberg (west)960–68%gemiddeld+4,2 m

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Loon op Zand 7,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.

Verder kijken

Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs