Huizenprijzen in Vught
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Vught, provincie Noord-Brabant.
Vught in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Vught gemiddeld € 671.948. Dat is +12,5% ten opzichte van 2024 en 40,1% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Vught op plaats 13 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Vught (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 671.948
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 83.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,1×
Met landelijk inkomen: 11,0×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Vught zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 671.948 | +12,5% | € 83.000 (voorlopig) | 8,1× |
| 2024 | € 597.470 | -1,4% | € 80.400 | 7,4× |
| 2023 | € 606.139 | -1,4% | € 83.700 | 7,2× |
| 2022 | € 614.829 | +10,6% | € 65.700 | 9,4× |
| 2021 | € 555.788 | +15,3% | € 64.000 | 8,7× |
| 2020 | € 482.126 | +7,2% | € 60.900 | 7,9× |
| 2019 | € 449.625 | +2,7% | € 60.900 | 7,4× |
| 2018 | € 437.822 | +13,4% | € 56.200 | 7,8× |
| 2017 | € 386.133 | +3,5% | € 53.900 | 7,2× |
| 2016 | € 373.175 | +9,8% | € 50.900 | 7,3× |
| 2015 | € 339.759 | +5,8% | € 48.300 | 7,0× |
| 2014 | € 321.222 | -4,4% | € 51.400 | 6,2× |
| 2013 | € 335.967 | -8,0% | € 46.000 | 7,3× |
| 2012 | € 365.043 | +3,5% | € 45.600 | 8,0× |
| 2011 | € 352.795 | -7,8% | € 45.000 | 7,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Vught
Wat kost een huis in Vught?
Een bestaande koopwoning in Vught kostte in 2025 gemiddeld € 671.948, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Vught gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,5% ten opzichte van 2024 en met +39,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Vught?
Een gemiddelde woning in Vught kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Vught
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 76 minuten
- Naar Rotterdam: 83 minuten
- Naar Den Haag: 87 minuten
- Naar Utrecht: 45 minuten
- Naar Eindhoven: 31 minuten
- Naar Groningen: 174 minuten
Zonder file, van het midden van Vught naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Vught betalen gemiddeld € 278 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Vught 56 nieuwe woningen opgeleverd: 4,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 422 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 129 | 198 | 50 | 137 | 56 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Vught
Vught heeft 21 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bergenshuizen | 335 | € 1.176.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +5,9 m |
| Bleijendijk | 170 | € 995.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +4,7 m |
| Centrum | 3.890 | € 477.000 | 49% | ruim boven gemiddeld | +5,3 m |
| Cromvoirt | 940 | € 751.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| De Baarzen | 3.255 | € 483.000 | 60% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| De Vughtse Hoeven | 2.590 | € 430.000 | 63% | gemiddeld | +5,1 m |
| Distelberg | 350 | € 815.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +6,1 m |
| Helvoirt | 4.085 | € 509.000 | 72% | gemiddeld | +6,6 m |
| Loonsebaan | 1.165 | € 1.157.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +5,9 m |
| Loyolaan en omgeving | 2.410 | € 883.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +4,8 m |
| Molenstraat en omgeving | 2.925 | € 402.000 | 57% | onder gemiddeld | +5,9 m |
| Schoonveld | 2.880 | € 526.000 | 61% | boven gemiddeld | +6,1 m |
| Taalstraat en omgeving | 1.885 | € 613.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +5,2 m |
| Verspr huizen Brokkenbroek en Laar | 105 | € 673.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +6,9 m |
| Verspr huizen Gijzel Raam en Molenstr | 300 | € 695.000 | 85% | boven gemiddeld | +6,2 m |
| Verspr huizen Helvoirtse Heide | 260 | € 756.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +6,3 m |
| Verspreide huizen Cromvoirt | 155 | € 984.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +5,1 m |
| Vijverhof | 1.820 | € 411.000 | 44% | gemiddeld | +5,9 m |
| Villapark | 710 | € 1.410.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +6,2 m |
| Voorburg en omgeving | 1.495 | € 408.000 | 53% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| Vughtse Heide en Lunetten | 1.225 | € 664.000 | 48% | boven gemiddeld | +4,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Vught 5,4 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Waalre – € 662.285
- Nuenen, Gerwen en Nederwetten – € 631.744
- Son en Breugel – € 605.309
- Oisterwijk – € 599.609
- Sint-Michielsgestel – € 590.958
- Oirschot – € 585.652
