Huizenprijzen in Oss
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Oss, provincie Noord-Brabant.
Oss in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Oss gemiddeld € 452.466. Dat is +3,5% ten opzichte van 2024 en 5,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Oss op plaats 208 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Oss (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 452.466
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 60.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,4×
Met landelijk inkomen: 7,4×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Oss zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 452.466 | +3,5% | € 60.900 (voorlopig) | 7,4× |
| 2024 | € 437.206 | +11,7% | € 59.600 | 7,3× |
| 2023 | € 391.472 | +4,9% | € 58.200 | 6,7× |
| 2022 | € 373.130 | +5,5% | € 51.500 | 7,2× |
| 2021 | € 353.733 | +18,6% | € 48.900 | 7,2× |
| 2020 | € 298.356 | +12,7% | € 47.300 | 6,3× |
| 2019 | € 264.775 | +3,7% | € 46.800 | 5,7× |
| 2018 | € 255.388 | +5,0% | € 43.700 | 5,8× |
| 2017 | € 243.278 | +7,8% | € 42.600 | 5,7× |
| 2016 | € 225.653 | +5,8% | € 41.500 | 5,4× |
| 2015 | € 213.344 | +3,3% | € 39.700 | 5,4× |
| 2014 | € 206.574 | -1,0% | € 40.200 | 5,1× |
| 2013 | € 208.569 | -8,9% | € 38.100 | 5,5× |
| 2012 | € 228.911 | +1,6% | € 38.400 | 6,0× |
| 2011 | € 225.403 | -1,7% | € 38.100 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Oss
Wat kost een huis in Oss?
Een bestaande koopwoning in Oss kostte in 2025 gemiddeld € 452.466, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Oss gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,5% ten opzichte van 2024 en met +51,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Oss?
Een gemiddelde woning in Oss kost 7,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Oss
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 86 minuten
- Naar Rotterdam: 93 minuten
- Naar Den Haag: 96 minuten
- Naar Utrecht: 56 minuten
- Naar Eindhoven: 40 minuten
- Naar Groningen: 162 minuten
Zonder file, van het midden van Oss naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Oss betalen gemiddeld € 255 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Oss 289 nieuwe woningen opgeleverd: 6,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 789 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 417 | 458 | 387 | 384 | 289 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Oss
Oss heeft 90 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Wild | 120 | € 568.000 | 91% | onder gemiddeld | +3,3 m |
| Amsteleind | 745 | € 342.000 | 49% | onder gemiddeld | +5,7 m |
| Beethovengaarde en Lisztgaarde | 1.250 | € 376.000 | 82% | onder gemiddeld | +7,5 m |
| Berghem-Noord | 4.295 | € 399.000 | 60% | gemiddeld | +7,6 m |
| Berghem-Zuid | 6.010 | € 499.000 | 88% | gemiddeld | +8,6 m |
| Berghemseweg-Zuid | 1.970 | € 343.000 | 53% | onder gemiddeld | +7,8 m |
| Bomenbuurt | 680 | € 327.000 | 71% | gemiddeld | +9,0 m |
| Buitengebied De Tuinlangel | 85 | € 509.000 | 92% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| Buitengebied Duurendseind | 320 | € 638.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +6,4 m |
| Buitengebied Gement | 160 | € 604.000 | 86% | boven gemiddeld | +5,9 m |
| Buitengebied Herpen | 205 | € 531.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +7,6 m |
| Buitengebied het Laag Heemaal | 195 | € 558.000 | 78% | onder gemiddeld | +2,7 m |
| Buitengebied Lith | 80 | € 580.000 | 82% | onder gemiddeld | +3,6 m |
| Buitengebied Lithoijen | 90 | € 490.000 | 85% | boven gemiddeld | +3,7 m |
| Buitengebied Oijen | 405 | € 577.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +5,4 m |
| Buitengebied ten noorden van Geffen | 90 | € 524.000 | 93% | boven gemiddeld | +3,8 m |
| Buitengebied ten oosten van Geffen | 570 | € 656.000 | 87% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Buitengebied Voorste en Achterste Heide | 210 | € 732.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +11,4 m |
| Buitengebied-West | 200 | € 640.000 | 75% | boven gemiddeld | +4,2 m |
| Centrum-Noord | 690 | € 283.000 | 43% | onder gemiddeld | +7,0 m |
| Centrum-West | 3.375 | € 294.000 | 42% | onder gemiddeld | +6,9 m |
| Centrum-Zuid | 2.220 | € 264.000 | 33% | ruim onder gemiddeld | +7,4 m |
| Danenhoef | 235 | € 460.000 | 81% | onder gemiddeld | +9,1 m |
| De Haag | 85 | € 592.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +9,7 m |
| De Horzak | 1.385 | € 505.000 | 68% | boven gemiddeld | +6,2 m |
| De Kolk, Schonenberg en De Weem | 900 | € 384.000 | 69% | gemiddeld | +6,9 m |
| De Noord | 1.870 | € 451.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +5,3 m |
| De Tillaard en De Elzen | 130 | € 581.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +8,2 m |
| Demen | 175 | € 611.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +6,6 m |
| Deursen en Dennenburg | 690 | € 525.000 | 89% | boven gemiddeld | +6,8 m |
| Dichtersbuurt | 2.245 | € 261.000 | 11% | ruim onder gemiddeld | +6,7 m |
| Dieden | 220 | € 599.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +6,5 m |
| Elzenburg | 140 | € 526.000 | 74% | gemiddeld | +6,2 m |
| Euterpelaan-Noord | 110 | € 435.000 | 72% | gemiddeld | +7,2 m |
| Geffen | 4.200 | € 450.000 | 71% | onder gemiddeld | +5,3 m |
| Haren | 730 | € 497.000 | 75% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Hazenkamp | 1.465 | € 374.000 | 82% | onder gemiddeld | +5,1 m |
| Heihoek | 945 | € 376.000 | 52% | onder gemiddeld | +6,0 m |
| Herpen | 2.450 | € 414.000 | 60% | gemiddeld | +7,3 m |
| Hertogenbuurt | 2.945 | € 296.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +6,2 m |
| Het Woud | 1.345 | € 319.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +6,3 m |
| Hoefeind | 685 | € 329.000 | 51% | onder gemiddeld | +6,3 m |
| Huisseling | 335 | € 691.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +6,7 m |
| Keent | 50 | € 596.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +8,0 m |
| Kessel | 135 | € 677.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +4,3 m |
| Klein Mikkeldonk | 1.025 | € 457.000 | 99% | boven gemiddeld | +4,7 m |
| Koolwijk en Bossen | 330 | € 547.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +8,9 m |
| Kortfoort | 2.685 | € 337.000 | 59% | gemiddeld | +7,7 m |
| Landweer | 60 | € 464.000 | 73% | onder gemiddeld | +8,9 m |
| Langendonk | 50 | € 473.000 | 80% | gemiddeld | +4,4 m |
| Lith | 3.035 | € 432.000 | 73% | gemiddeld | +4,9 m |
| Lithoijen | 730 | € 536.000 | 82% | boven gemiddeld | +5,3 m |
| Lockaert | 1.650 | € 311.000 | 55% | onder gemiddeld | +5,5 m |
| Loovelt | 1.655 | € 337.000 | 50% | onder gemiddeld | +5,9 m |
| Macharen | 650 | € 434.000 | 73% | gemiddeld | +6,3 m |
| Maren | 235 | € 633.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +4,0 m |
| Maren-Kessel | 765 | € 405.000 | 67% | onder gemiddeld | +3,9 m |
| Meerdijk | 400 | – | – | gemiddeld | +5,1 m |
| Megen | 1.710 | € 413.000 | 64% | gemiddeld | +6,7 m |
| Mettegeupel | 1.960 | € 513.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +5,9 m |
| Neerlangel | 80 | € 516.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +7,1 m |
| Neerloon | 195 | € 650.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +7,6 m |
| Oijen | 850 | € 396.000 | 67% | gemiddeld | +6,1 m |
| Oorlogsheldenbuurt | 630 | € 370.000 | 83% | boven gemiddeld | +6,3 m |
| Oranjebuurt I en Ruivert | 1.000 | € 437.000 | 74% | boven gemiddeld | +8,2 m |
| Oranjebuurt II | 510 | € 342.000 | 78% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Overlangel | 450 | € 505.000 | 83% | gemiddeld | +7,6 m |
| Ravenstein | 2.265 | € 388.000 | 54% | onder gemiddeld | +8,0 m |
| Roofvogelbuurt | 960 | € 281.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +7,9 m |
| Runrot en Papendijk | 265 | € 627.000 | 89% | boven gemiddeld | +5,7 m |
| Rusheuvel | 1.255 | € 402.000 | 72% | boven gemiddeld | +5,5 m |
| Schadewijk Noord-Oost | 1.025 | € 310.000 | 74% | ruim onder gemiddeld | +7,2 m |
| Schalkskamp | 1.265 | € 451.000 | 86% | gemiddeld | +5,1 m |
| Staatsliedenbuurt | 2.040 | € 284.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | +6,5 m |
| Teeffelen | 185 | € 644.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +4,8 m |
| Van Hogendorplaan-West | 1.670 | € 323.000 | 68% | onder gemiddeld | +5,9 m |
| Verzetsheldenbuurt I | 2.545 | € 273.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | +7,0 m |
| Verzetsheldenbuurt II | 1.630 | € 286.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +7,3 m |
| Vierwinden | 340 | € 1.025.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +11,4 m |
| Vlashoek | 2.490 | € 349.000 | 74% | onder gemiddeld | +6,6 m |
| Vogelbuurt | 1.080 | € 259.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +7,9 m |
| Vondellaan-Zuid | 2.185 | € 311.000 | 72% | onder gemiddeld | +7,0 m |
| Vorstengraf | 80 | € 774.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +11,7 m |
| Wagenaarstraat en omgeving | 2.190 | € 273.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +7,7 m |
| Westerveld | 1.100 | € 386.000 | 99% | gemiddeld | +5,5 m |
| Willibrordusweg-Oost | 220 | € 921.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +9,7 m |
| Willibrordusweg-West | 230 | € 691.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +9,4 m |
| Witte Hoef | 665 | € 724.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Zeeheldenbuurt I | 615 | € 258.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +8,4 m |
| Zeeheldenbuurt II | 625 | € 310.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +8,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Oss 6,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Gilze en Rijen – € 461.024
- Helmond – € 458.882
- Geertruidenberg – € 456.394
- Dongen – € 456.268
- Waalwijk – € 453.184
- Boekel – € 448.168
