Huizenprijzen in Eersel
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Eersel, provincie Noord-Brabant.
Eersel in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Eersel gemiddeld € 536.817. Dat is +1,9% ten opzichte van 2024 en 11,9% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Eersel op plaats 85 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Eersel (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 536.817
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 70.200
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,6×
Met landelijk inkomen: 8,8×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Eersel zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 536.817 | +1,9% | € 70.200 (voorlopig) | 7,6× |
| 2024 | € 526.920 | +5,9% | € 68.300 | 7,7× |
| 2023 | € 497.606 | -2,7% | € 71.900 | 6,9× |
| 2022 | € 511.303 | +8,8% | € 61.700 | 8,3× |
| 2021 | € 470.135 | +22,8% | € 58.800 | 8,0× |
| 2020 | € 382.850 | +18,7% | € 58.300 | 6,6× |
| 2019 | € 322.493 | -6,5% | € 59.200 | 5,4× |
| 2018 | € 344.790 | +13,4% | € 51.200 | 6,7× |
| 2017 | € 303.937 | +8,2% | € 50.500 | 6,0× |
| 2016 | € 280.998 | +1,1% | € 49.700 | 5,7× |
| 2015 | € 277.859 | -0,2% | € 47.200 | 5,9× |
| 2014 | € 278.325 | +4,2% | € 46.700 | 6,0× |
| 2013 | € 267.229 | -6,6% | € 45.700 | 5,8× |
| 2012 | € 286.226 | -12,5% | € 43.800 | 6,5× |
| 2011 | € 327.081 | +0,8% | € 43.000 | 7,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Eersel
Wat kost een huis in Eersel?
Een bestaande koopwoning in Eersel kostte in 2025 gemiddeld € 536.817, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Eersel gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +1,9% ten opzichte van 2024 en met +40,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Eersel?
Een gemiddelde woning in Eersel kost 7,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Eersel
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 105 minuten
- Naar Rotterdam: 104 minuten
- Naar Den Haag: 107 minuten
- Naar Utrecht: 75 minuten
- Naar Eindhoven: 16 minuten
- Naar Groningen: 197 minuten
Zonder file, van het midden van Eersel naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Eersel betalen gemiddeld € 259 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Eersel 154 nieuwe woningen opgeleverd: 17,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 114 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 111 | 101 | 65 | 86 | 154 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Eersel
Eersel heeft 23 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bedrijventerrein Eersel | 65 | € 440.000 | 46% | ruim onder gemiddeld | +28,9 m |
| De Dijken | 1.710 | € 433.000 | 64% | onder gemiddeld | +31,2 m |
| De Donksbergen | 250 | € 192.000 | 2% | boven gemiddeld | +30,0 m |
| De Hees en Genderweg | 150 | € 711.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +28,6 m |
| Duizel | 1.580 | € 504.000 | 80% | gemiddeld | +29,3 m |
| Eersel-kom en Lindeakkers | 3.120 | € 437.000 | 70% | boven gemiddeld | +30,6 m |
| Eersel-Zuid | 1.870 | € 369.000 | 68% | onder gemiddeld | +30,1 m |
| Kerkebogten | 1.240 | € 461.000 | 55% | onder gemiddeld | +29,2 m |
| Knegsel-kom | 905 | € 533.000 | 82% | boven gemiddeld | +26,5 m |
| Knegsel-Oeyenbos | 230 | € 689.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +25,9 m |
| Kortkruis | 760 | € 462.000 | 66% | gemiddeld | +30,9 m |
| Molenakkers | 1.085 | € 569.000 | 95% | boven gemiddeld | +30,1 m |
| Molenveld en Schadewijk | 150 | € 555.000 | 79% | boven gemiddeld | +27,9 m |
| Steensel | 1.370 | € 474.000 | 82% | boven gemiddeld | +26,5 m |
| Stokkelen en Hoogstraat | 400 | € 624.000 | 87% | boven gemiddeld | +27,7 m |
| Verspreide huizen Duizel | 210 | € 613.000 | 79% | gemiddeld | +27,6 m |
| Verspreide huizen Eersel | 390 | € 647.000 | 86% | boven gemiddeld | +31,6 m |
| Verspreide huizen Knegsel | 325 | € 629.000 | 89% | boven gemiddeld | +26,6 m |
| Verspreide huizen Steensel | 140 | € 627.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +25,5 m |
| Verspreide huizen Vessem | 390 | € 635.000 | 84% | boven gemiddeld | +23,3 m |
| Verspreide huizen Wintelre | 715 | € 548.000 | 81% | boven gemiddeld | +21,7 m |
| Vessem-kom | 1.825 | € 483.000 | 74% | gemiddeld | +23,7 m |
| Wintelre-kom | 1.495 | € 458.000 | 81% | gemiddeld | +21,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Eersel 26,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Veldhoven – € 538.756
- Heusden – € 534.587
- Hilvarenbeek – € 534.369
- Geldrop-Mierlo – € 530.710
- Meierijstad – € 529.884
- Asten – € 528.110
