Huizenprijzen in Veldhoven
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Veldhoven, provincie Noord-Brabant.
Veldhoven in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Veldhoven gemiddeld € 538.756. Dat is +5,1% ten opzichte van 2024 en 12,4% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Veldhoven op plaats 83 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Veldhoven (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 538.756
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 66.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,1×
Met landelijk inkomen: 8,8×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Veldhoven zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 538.756 | +5,1% | € 66.400 (voorlopig) | 8,1× |
| 2024 | € 512.413 | +5,4% | € 64.700 | 7,9× |
| 2023 | € 486.364 | -2,7% | € 62.700 | 7,8× |
| 2022 | € 499.968 | +14,8% | € 56.500 | 8,8× |
| 2021 | € 435.660 | +13,3% | € 53.400 | 8,2× |
| 2020 | € 384.498 | +9,3% | € 51.600 | 7,5× |
| 2019 | € 351.668 | +7,3% | € 50.800 | 6,9× |
| 2018 | € 327.609 | +13,5% | € 48.200 | 6,8× |
| 2017 | € 288.638 | +7,1% | € 46.300 | 6,2× |
| 2016 | € 269.584 | +3,7% | € 44.300 | 6,1× |
| 2015 | € 259.935 | +3,5% | € 42.900 | 6,1× |
| 2014 | € 251.154 | +2,7% | € 42.800 | 5,9× |
| 2013 | € 244.483 | -1,1% | € 40.900 | 6,0× |
| 2012 | € 247.147 | -12,5% | € 40.900 | 6,0× |
| 2011 | € 282.343 | +8,8% | € 40.600 | 7,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Veldhoven
Wat kost een huis in Veldhoven?
Een bestaande koopwoning in Veldhoven kostte in 2025 gemiddeld € 538.756, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Veldhoven gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +5,1% ten opzichte van 2024 en met +40,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Veldhoven?
Een gemiddelde woning in Veldhoven kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Veldhoven
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 97 minuten
- Naar Rotterdam: 102 minuten
- Naar Den Haag: 105 minuten
- Naar Utrecht: 67 minuten
- Naar Eindhoven: 9 minuten
- Naar Groningen: 192 minuten
Zonder file, van het midden van Veldhoven naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Veldhoven betalen gemiddeld € 248 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Veldhoven 342 nieuwe woningen opgeleverd: 16,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 188 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 155 | 197 | 111 | 392 | 342 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Veldhoven
Veldhoven heeft 17 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Look | 2.785 | € 455.000 | 65% | gemiddeld | +22,5 m |
| Cobbeek en Centrum | 4.035 | € 357.000 | 57% | onder gemiddeld | +22,2 m |
| D'Ekker | 4.140 | € 383.000 | 51% | gemiddeld | +22,4 m |
| De Kelen | 3.925 | € 499.000 | 78% | gemiddeld | +21,2 m |
| De Polders | 2.665 | € 542.000 | 71% | boven gemiddeld | +21,1 m |
| Heikant-Oost | 2.530 | € 525.000 | 67% | boven gemiddeld | +21,1 m |
| Heikant-West | 3.725 | € 441.000 | 74% | gemiddeld | +21,1 m |
| Meerveldhoven | 2.545 | € 437.000 | 56% | boven gemiddeld | +19,8 m |
| Oerle | 2.905 | € 659.000 | 75% | boven gemiddeld | +22,3 m |
| Veldhoven | 5.480 | € 518.000 | 78% | boven gemiddeld | +21,5 m |
| Verspr.h. Scherpenering en Landsaard | 1.105 | € 557.000 | 62% | gemiddeld | +21,5 m |
| Verspr.h. ten zuiden van de E3-weg | 600 | – | 59% | ruim boven gemiddeld | +21,0 m |
| Verspreide huizen Groote Aard en Vliet | 270 | € 765.000 | 89% | boven gemiddeld | +24,1 m |
| Verspreide huizen Zittard | 1.965 | € 583.000 | 58% | gemiddeld | +24,0 m |
| Zandoerle | 115 | € 866.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +24,2 m |
| Zeelst | 5.330 | € 518.000 | 80% | boven gemiddeld | +21,0 m |
| Zonderwijk | 3.495 | € 401.000 | 51% | onder gemiddeld | +23,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Veldhoven 22,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Eersel – € 536.817
- Heusden – € 534.587
- Hilvarenbeek – € 534.369
- Geldrop-Mierlo – € 530.710
- Meierijstad – € 529.884
- Asten – € 528.110
