Huizenprijzen in Meierijstad
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Meierijstad, provincie Noord-Brabant.
Meierijstad in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Meierijstad gemiddeld € 529.884. Dat is +6,6% ten opzichte van 2024 en 10,5% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Meierijstad op plaats 97 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Meierijstad (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 529.884
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,1×
Met landelijk inkomen: 8,7×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Meierijstad zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 529.884 | +6,6% | € 65.600 (voorlopig) | 8,1× |
| 2024 | € 496.875 | +14,1% | € 63.200 | 7,9× |
| 2023 | € 435.627 | +0,9% | € 64.800 | 6,7× |
| 2022 | € 431.530 | +10,3% | € 55.400 | 7,8× |
| 2021 | € 391.072 | +11,8% | € 53.500 | 7,3× |
| 2020 | € 349.750 | +7,1% | € 51.100 | 6,8× |
| 2019 | € 326.440 | +9,9% | € 50.800 | 6,4× |
| 2018 | € 297.100 | +5,5% | € 48.600 | 6,1× |
| 2017 | € 281.715 | – | € 47.000 | 6,0× |
| 2016 | – | – | € 44.300 | – |
| 2015 | – | – | € 42.100 | – |
| 2014 | – | – | € 43.600 | – |
| 2013 | – | – | € 41.200 | – |
| 2012 | – | – | € 41.100 | – |
| 2011 | – | – | € 40.700 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Meierijstad
Wat kost een huis in Meierijstad?
Een bestaande koopwoning in Meierijstad kostte in 2025 gemiddeld € 529.884, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Meierijstad gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,6% ten opzichte van 2024 en met +51,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Meierijstad?
Een gemiddelde woning in Meierijstad kost 8,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Meierijstad
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 82 minuten
- Naar Rotterdam: 89 minuten
- Naar Den Haag: 92 minuten
- Naar Utrecht: 52 minuten
- Naar Eindhoven: 19 minuten
- Naar Groningen: 171 minuten
Zonder file, van het midden van Meierijstad naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Meierijstad betalen gemiddeld € 248 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Meierijstad 434 nieuwe woningen opgeleverd: 11,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 530 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 402 | 453 | 341 | 458 | 434 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Meierijstad
Meierijstad heeft 90 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Ven Oost | 2.045 | € 444.000 | 73% | onder gemiddeld | +9,2 m |
| 't Ven West | 2.215 | € 457.000 | 83% | gemiddeld | +9,1 m |
| Amert en Binnenveld | 150 | € 516.000 | 72% | gemiddeld | +9,4 m |
| Armenhoef | 580 | € 455.000 | 85% | gemiddeld | +10,5 m |
| Bloemenwijk | 1.495 | € 333.000 | 52% | ruim onder gemiddeld | +9,9 m |
| Boerdonk | 575 | € 510.000 | 81% | boven gemiddeld | +13,5 m |
| Bolst | 1.120 | € 438.000 | 77% | gemiddeld | +11,2 m |
| Boschweg Noordoost | 2.300 | € 386.000 | 67% | ruim onder gemiddeld | +7,8 m |
| Boschweg Zuidwest | 1.530 | € 426.000 | 62% | gemiddeld | +7,8 m |
| Boskant | 1.005 | € 465.000 | 76% | gemiddeld | +10,7 m |
| Buitengeb. Rijsingen en Schijndelse Heid | 285 | € 685.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +9,9 m |
| Buitengebied Boerdonk | 235 | € 568.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +12,9 m |
| Buitengebied Boskant | 755 | € 677.000 | 87% | boven gemiddeld | +10,8 m |
| Buitengebied Broekkant | 375 | € 698.000 | 89% | boven gemiddeld | +8,2 m |
| Buitengebied Driehuizen en Hazelberg | 275 | € 651.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Buitengebied Eerde | 340 | € 646.000 | 86% | boven gemiddeld | +10,7 m |
| Buitengebied Elderbroek | 290 | € 762.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +7,5 m |
| Buitengebied Erp | 275 | € 614.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +10,5 m |
| Buitengebied Geregt | 165 | € 610.000 | 90% | boven gemiddeld | +11,6 m |
| Buitengebied Heuvel en Havelt | 115 | € 614.000 | 73% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Buitengebied Hurkske en Hoek | 270 | € 622.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +12,6 m |
| Buitengebied Jekschot | 195 | € 637.000 | 88% | boven gemiddeld | +11,8 m |
| Buitengebied Jekschotse Heide en Everse | 560 | € 597.000 | 80% | gemiddeld | +11,4 m |
| Buitengebied Keldonk | 300 | € 604.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +11,5 m |
| Buitengebied Kraanmeer en Veluwe | 340 | € 639.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +11,7 m |
| Buitengebied Mariaheide | 460 | € 697.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +9,9 m |
| Buitengebied Molendijk | 965 | € 688.000 | 92% | boven gemiddeld | +6,6 m |
| Buitengebied Nijnsel | 305 | € 588.000 | 78% | gemiddeld | +12,5 m |
| Buitengebied Oetelaar | 305 | € 754.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +6,7 m |
| Buitengebied Olland | 500 | € 675.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +8,8 m |
| Buitengebied Rooiseheide | 605 | – | 55% | ruim boven gemiddeld | +8,8 m |
| Buitengebied Sportpark en Dorshout | 245 | € 656.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +8,5 m |
| Buitengebied Steeg | 105 | € 670.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +7,2 m |
| Buitengebied Veerse Heide en Koevering | 385 | € 702.000 | 89% | boven gemiddeld | +10,5 m |
| Buitengebied Vlagheide | 85 | € 734.000 | 91% | boven gemiddeld | +12,0 m |
| Buitengebied Vressel en Zwijnsbergen | 800 | € 676.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +12,8 m |
| Buitengebied Zijtaart | 720 | € 674.000 | 94% | boven gemiddeld | +10,6 m |
| Bunderse Hoek Noord | 1.625 | € 409.000 | 81% | gemiddeld | +9,1 m |
| Bunderse Hoek Zuid | 985 | € 402.000 | 75% | gemiddeld | +9,3 m |
| Busselbunders | 1.480 | € 383.000 | 79% | gemiddeld | +9,2 m |
| Cathalijne en Kinderbos | 1.180 | € 498.000 | 70% | onder gemiddeld | +10,4 m |
| De Beemd 1 | 1.985 | € 434.000 | 66% | onder gemiddeld | +8,9 m |
| De Beemd 3 | 475 | € 392.000 | 47% | onder gemiddeld | +10,0 m |
| De Borne 1 | 1.400 | € 480.000 | 68% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| De Borne 2 | 240 | € 604.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +8,5 m |
| De Scheifelaar | 875 | € 726.000 | 96% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Duin 1 | 50 | € 243.000 | 54% | ruim onder gemiddeld | +10,2 m |
| Eerde | 1.165 | € 496.000 | 81% | gemiddeld | +10,4 m |
| Eerschot | 2.190 | € 463.000 | 71% | onder gemiddeld | +11,2 m |
| Empeldonk | 715 | € 420.000 | 75% | boven gemiddeld | +11,4 m |
| Erp Centrum | 920 | € 373.000 | 64% | boven gemiddeld | +11,4 m |
| Erp Zuid | 365 | € 565.000 | 89% | boven gemiddeld | +12,2 m |
| Erpseweg Zuid | 1.520 | € 465.000 | 67% | gemiddeld | +9,9 m |
| Grevekeur | 1.420 | € 387.000 | 55% | onder gemiddeld | +7,4 m |
| Heibunders | 990 | € 345.000 | 75% | gemiddeld | +9,1 m |
| Heikant en Sluitappel | 1.275 | € 598.000 | 80% | gemiddeld | +11,2 m |
| Hoevenbraak | 2.030 | € 363.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +10,2 m |
| Hoogeinde | 520 | € 427.000 | 71% | onder gemiddeld | +9,6 m |
| Hopstraat | 910 | € 550.000 | 87% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Hulzebraak | 1.935 | € 490.000 | 70% | onder gemiddeld | +9,8 m |
| Keldonk | 810 | € 497.000 | 83% | gemiddeld | +11,1 m |
| Kienehoef Noord | 670 | € 527.000 | 73% | gemiddeld | +10,8 m |
| Kienehoef Zuid | 2.465 | € 472.000 | 79% | gemiddeld | +10,8 m |
| Koolenkampen en Iepenlaan | 1.040 | € 392.000 | 65% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Laarbunders | 2.325 | € 414.000 | 79% | gemiddeld | +9,4 m |
| Leest | 1.950 | € 340.000 | 67% | onder gemiddeld | +9,9 m |
| Leest Noord | 785 | € 357.000 | 95% | gemiddeld | +9,5 m |
| Mariaheide | 1.205 | € 505.000 | 87% | boven gemiddeld | +9,9 m |
| Molendijk | 225 | € 413.000 | 88% | onder gemiddeld | +7,6 m |
| Nijnsel | 1.350 | € 427.000 | 75% | onder gemiddeld | +12,8 m |
| Olland | 560 | € 563.000 | 88% | boven gemiddeld | +9,0 m |
| Oranjewijk en Dorsveld | 1.380 | € 368.000 | 41% | onder gemiddeld | +9,5 m |
| Oude ontginning | 445 | € 759.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +9,7 m |
| Plein 1 | 1.320 | € 370.000 | 63% | onder gemiddeld | +9,4 m |
| Plein 2 | 315 | € 679.000 | 93% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Plein 3 | 750 | € 504.000 | 97% | boven gemiddeld | +9,0 m |
| Rooiseheide | 100 | € 281.000 | 83% | onder gemiddeld | +9,8 m |
| Schijndel Centrum 1 | 995 | € 321.000 | 34% | gemiddeld | +9,8 m |
| Schijndel Centrum 2 | 780 | € 393.000 | 48% | boven gemiddeld | +9,4 m |
| Schijndel Centrum 3 | 695 | € 442.000 | 58% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Schijndel Centrum 4 | 440 | € 585.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +9,0 m |
| Sint-Oedenrode Centrum Noord | 1.625 | € 365.000 | 39% | gemiddeld | +10,4 m |
| Sint-Oedenrode Centrum Zuid | 1.985 | € 495.000 | 72% | gemiddeld | +10,9 m |
| Veghel Centrum | 3.240 | € 326.000 | 40% | gemiddeld | +9,5 m |
| Veghel Zuid 1 | 1.430 | € 307.000 | 41% | onder gemiddeld | +9,7 m |
| Veghel Zuid 2 | 2.065 | € 317.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +9,8 m |
| Vijverwijk | 575 | € 459.000 | 82% | boven gemiddeld | +8,9 m |
| Vlaskamp | 1.275 | € 473.000 | 87% | boven gemiddeld | +11,1 m |
| Wijbosch | 1.415 | € 487.000 | 83% | gemiddeld | +9,5 m |
| Zijtaart | 925 | € 492.000 | 81% | boven gemiddeld | +10,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Meierijstad 10,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Heusden – € 534.587
- Hilvarenbeek – € 534.369
- Geldrop-Mierlo – € 530.710
- Asten – € 528.110
- Bergeijk – € 527.954
- Gemert-Bakel – € 523.546
