Huizenprijzen in Bergeijk
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Bergeijk, provincie Noord-Brabant.
Bergeijk in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Bergeijk gemiddeld € 527.954. Dat is +6,7% ten opzichte van 2024 en 10,1% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Bergeijk op plaats 101 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Bergeijk (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 527.954
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 68.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,7×
Met landelijk inkomen: 8,7×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Bergeijk zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 527.954 | +6,7% | € 68.900 (voorlopig) | 7,7× |
| 2024 | € 494.950 | +17,2% | € 66.200 | 7,5× |
| 2023 | € 422.328 | -5,5% | € 67.400 | 6,3× |
| 2022 | € 446.887 | +11,0% | € 59.200 | 7,5× |
| 2021 | € 402.488 | +7,6% | € 56.300 | 7,1× |
| 2020 | € 373.967 | +11,4% | € 53.100 | 7,0× |
| 2019 | € 335.601 | +2,1% | € 53.800 | 6,2× |
| 2018 | € 328.777 | +9,6% | € 48.900 | 6,7× |
| 2017 | € 299.913 | +8,9% | € 48.100 | 6,2× |
| 2016 | € 275.527 | +3,9% | € 46.200 | 6,0× |
| 2015 | € 265.178 | -3,2% | € 44.300 | 6,0× |
| 2014 | € 273.849 | +31,8% | € 45.300 | 6,0× |
| 2013 | € 207.717 | -25,5% | € 42.400 | 4,9× |
| 2012 | € 278.638 | -13,6% | € 41.800 | 6,7× |
| 2011 | € 322.647 | +9,9% | € 42.100 | 7,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Bergeijk
Wat kost een huis in Bergeijk?
Een bestaande koopwoning in Bergeijk kostte in 2025 gemiddeld € 527.954, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Bergeijk gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,7% ten opzichte van 2024 en met +41,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Bergeijk?
Een gemiddelde woning in Bergeijk kost 7,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Bergeijk
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 107 minuten
- Naar Rotterdam: 119 minuten
- Naar Den Haag: 122 minuten
- Naar Utrecht: 77 minuten
- Naar Eindhoven: 22 minuten
- Naar Groningen: 200 minuten
Zonder file, van het midden van Bergeijk naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Bergeijk betalen gemiddeld € 260 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Bergeijk 90 nieuwe woningen opgeleverd: 10,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 170 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 54 | 126 | 73 | 117 | 90 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Bergeijk
Bergeijk heeft 56 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aan de Heerstraat e.o. | 315 | € 390.000 | 61% | gemiddeld | +26,9 m |
| Aarperstraat-Lange Akkers | 275 | € 524.000 | 94% | boven gemiddeld | +28,3 m |
| Beistervelden | 895 | € 374.000 | 71% | onder gemiddeld | +33,6 m |
| Beukenlaan e.o. | 330 | € 389.000 | 79% | gemiddeld | +27,4 m |
| Boscheind | 125 | € 498.000 | 80% | boven gemiddeld | +37,5 m |
| Broekstraat-Hoek-Lijnt-Eijkereind | 470 | € 566.000 | 86% | boven gemiddeld | +29,1 m |
| Bucht e.o. | 270 | € 694.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +29,4 m |
| Buitengebied Noord 1 | 225 | € 695.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +25,3 m |
| Buitengebied Noord 2 | 145 | € 691.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +28,0 m |
| Buitengebied Noord 3 | 300 | € 603.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +24,8 m |
| Buitengebied Noord 4 | 70 | € 681.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +30,1 m |
| Buitengebied Noord-West 1 | 135 | € 609.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +33,2 m |
| Buitengebied Noord-West 2 | 470 | € 596.000 | 86% | boven gemiddeld | +34,8 m |
| Buitengebied Zuid 1 | 475 | € 606.000 | 88% | gemiddeld | +34,3 m |
| Buitengebied Zuid 2 | 130 | € 620.000 | 84% | gemiddeld | +31,3 m |
| Buitengebied Zuid-Oost | 95 | € 641.000 | 92% | gemiddeld | +27,0 m |
| Buitengebied Zuid-West | 350 | € 406.000 | 81% | boven gemiddeld | +39,6 m |
| Burgemeester Magneestraat e.o. | 400 | € 434.000 | 73% | gemiddeld | +31,5 m |
| De Hasselt e.o. | 380 | € 532.000 | 82% | boven gemiddeld | +28,1 m |
| De Kabouterberg e.o. | 250 | € 516.000 | 72% | onder gemiddeld | +33,6 m |
| Dokter A.Hoynck v. Papendrechtstraat-Dok | 740 | € 390.000 | 71% | gemiddeld | +30,5 m |
| Dorpsplein e.o. | 55 | € 532.000 | 60% | gemiddeld | +27,8 m |
| Dorpsstraat e.o. | 420 | € 565.000 | 85% | boven gemiddeld | +27,9 m |
| Dorpsstraat e.o. | 200 | € 513.000 | 88% | boven gemiddeld | +27,3 m |
| Dorpstraat | 195 | € 504.000 | 88% | boven gemiddeld | +36,7 m |
| Dorpstraat-Sengelsbroeksestraat | 200 | € 536.000 | 93% | boven gemiddeld | +34,9 m |
| Eerselsedijk-Woonbos e.o. | 380 | € 960.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +32,6 m |
| Eikenberg-Hooge Berkt | 245 | € 552.000 | 79% | boven gemiddeld | +31,8 m |
| Eviestraat-Vlasstraat e.o. | 405 | € 441.000 | 72% | gemiddeld | +28,2 m |
| Hagelkruis e.o. | 1.060 | € 412.000 | 82% | gemiddeld | +33,3 m |
| Hasselsestraat e.o. | 445 | € 403.000 | 78% | gemiddeld | +36,2 m |
| Heijerstraat-Loveren | 355 | € 556.000 | 84% | boven gemiddeld | +26,6 m |
| Heuvel | 65 | € 521.000 | 79% | gemiddeld | +27,3 m |
| Hoeverstraat e.o. | 115 | € 580.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +25,9 m |
| Hof | 225 | € 342.000 | 45% | boven gemiddeld | +31,8 m |
| Industrieterrein ' 't Stoom ' | 135 | € 537.000 | 79% | onder gemiddeld | +32,6 m |
| Industrieterrein 'Leemskuilen' | 50 | € 505.000 | 64% | gemiddeld | +26,2 m |
| Jeruzalem | 1.115 | € 373.000 | 77% | gemiddeld | +32,7 m |
| Kapellerweg-Rijt | 175 | € 443.000 | 87% | gemiddeld | +36,6 m |
| Kept e.o. | 865 | € 375.000 | 66% | gemiddeld | +30,5 m |
| Kerkstraat e.o. | 175 | € 424.000 | 67% | boven gemiddeld | +36,2 m |
| Kleine Broekstraat | 145 | € 566.000 | 90% | boven gemiddeld | +31,3 m |
| Langveld e.o. | 365 | € 431.000 | 81% | onder gemiddeld | +32,2 m |
| Loo | 505 | € 520.000 | 85% | gemiddeld | +32,1 m |
| Meester Pankenstraat-Riethovensedijk | 365 | € 385.000 | 37% | ruim boven gemiddeld | +30,5 m |
| Molenstraat e.o. | 215 | € 400.000 | 87% | boven gemiddeld | +36,7 m |
| Prins van Luikstraat e.o. | 430 | € 413.000 | 78% | onder gemiddeld | +35,6 m |
| Schutsboom e.o. | 695 | € 452.000 | 73% | gemiddeld | +28,7 m |
| Steenovens | 230 | € 385.000 | 55% | gemiddeld | +27,1 m |
| Tiliaans-Weegbree e.o. | 510 | € 444.000 | 82% | gemiddeld | +35,6 m |
| Van den Tillaartstraat e.o. | 380 | € 469.000 | 79% | gemiddeld | +31,5 m |
| Van den Valgaetstraat e.o. | 365 | € 385.000 | 90% | boven gemiddeld | +32,8 m |
| Walik | 375 | € 808.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +27,4 m |
| Weebosch | 515 | € 505.000 | 86% | boven gemiddeld | +35,6 m |
| Weebosserweg-Breerijt | 180 | € 601.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +31,7 m |
| Willibrordusstraat e.o. | 185 | € 491.000 | 86% | boven gemiddeld | +26,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Bergeijk 32,8 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Hilvarenbeek – € 534.369
- Geldrop-Mierlo – € 530.710
- Meierijstad – € 529.884
- Asten – € 528.110
- Gemert-Bakel – € 523.546
- Boxtel – € 522.253
