Huizenprijzen in Geldrop-Mierlo
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Geldrop-Mierlo, provincie Noord-Brabant.
Geldrop-Mierlo in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Geldrop-Mierlo gemiddeld € 530.710. Dat is +3,4% ten opzichte van 2024 en 10,7% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Geldrop-Mierlo op plaats 95 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Geldrop-Mierlo (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 530.710
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,3×
Met landelijk inkomen: 8,7×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Geldrop-Mierlo zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 530.710 | +3,4% | € 63.800 (voorlopig) | 8,3× |
| 2024 | € 513.269 | +18,1% | € 61.600 | 8,3× |
| 2023 | € 434.446 | -1,4% | € 61.700 | 7,0× |
| 2022 | € 440.719 | +18,7% | € 53.100 | 8,3× |
| 2021 | € 371.329 | +5,0% | € 51.800 | 7,2× |
| 2020 | € 353.700 | +18,3% | € 48.600 | 7,3× |
| 2019 | € 298.943 | +1,7% | € 48.000 | 6,2× |
| 2018 | € 293.903 | +5,6% | € 44.400 | 6,6× |
| 2017 | € 278.384 | +14,3% | € 43.500 | 6,4× |
| 2016 | € 243.454 | +2,0% | € 42.100 | 5,8× |
| 2015 | € 238.755 | +2,6% | € 40.400 | 5,9× |
| 2014 | € 232.741 | +8,0% | € 40.800 | 5,7× |
| 2013 | € 215.594 | -8,0% | € 38.700 | 5,6× |
| 2012 | € 234.453 | -7,2% | € 38.400 | 6,1× |
| 2011 | € 252.609 | -3,2% | € 37.900 | 6,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Geldrop-Mierlo
Wat kost een huis in Geldrop-Mierlo?
Een bestaande koopwoning in Geldrop-Mierlo kostte in 2025 gemiddeld € 530.710, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Geldrop-Mierlo gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,4% ten opzichte van 2024 en met +50,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Geldrop-Mierlo?
Een gemiddelde woning in Geldrop-Mierlo kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Geldrop-Mierlo
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 102 minuten
- Naar Rotterdam: 108 minuten
- Naar Den Haag: 111 minuten
- Naar Utrecht: 72 minuten
- Naar Eindhoven: 16 minuten
- Naar Groningen: 197 minuten
Zonder file, van het midden van Geldrop-Mierlo naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Geldrop-Mierlo betalen gemiddeld € 257 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Geldrop-Mierlo 97 nieuwe woningen opgeleverd: 5,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 156 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 181 | 19 | 193 | 185 | 97 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Geldrop-Mierlo
Geldrop-Mierlo heeft 14 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Akert | 2.260 | € 333.000 | 47% | onder gemiddeld | +20,3 m |
| Braakhuizen-Noord | 4.545 | € 395.000 | 77% | onder gemiddeld | +19,0 m |
| Braakhuizen-Zuid | 4.020 | € 365.000 | 56% | onder gemiddeld | +20,6 m |
| Buitengebied Geldrop- West | 65 | – | – | boven gemiddeld | +20,0 m |
| Buitengebied Mierlo | 580 | € 785.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +20,5 m |
| Centrum | 2.845 | € 391.000 | 55% | gemiddeld | +19,5 m |
| Coevering | 5.200 | € 319.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +20,5 m |
| Genoenhuis | 3.360 | € 515.000 | 80% | gemiddeld | +21,5 m |
| Kerkakkers | 3.020 | € 499.000 | 85% | boven gemiddeld | +21,2 m |
| Luchen | 1.710 | € 632.000 | 87% | boven gemiddeld | +19,8 m |
| Mierlo-Dorp | 2.250 | € 402.000 | 58% | onder gemiddeld | +20,4 m |
| Neerakkers | 3.795 | € 408.000 | 61% | onder gemiddeld | +20,6 m |
| Skandia | 3.130 | € 435.000 | 92% | boven gemiddeld | +18,7 m |
| Zesgehuchten | 3.970 | € 459.000 | 80% | boven gemiddeld | +20,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Geldrop-Mierlo 20,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Eersel – € 536.817
- Heusden – € 534.587
- Hilvarenbeek – € 534.369
- Meierijstad – € 529.884
- Asten – € 528.110
- Bergeijk – € 527.954
