Huizenprijzen in Land van Cuijk
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Land van Cuijk, provincie Noord-Brabant.
Land van Cuijk in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Land van Cuijk gemiddeld € 442.631. Dat is +3,8% ten opzichte van 2024 en 7,7% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Land van Cuijk op plaats 225 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Land van Cuijk (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 442.631
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,9×
Met landelijk inkomen: 7,3×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Land van Cuijk zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 442.631 | +3,8% | € 63.700 (voorlopig) | 6,9× |
| 2024 | € 426.340 | +7,8% | € 62.000 | 6,9× |
| 2023 | € 395.464 | +0,1% | € 59.900 | 6,6× |
| 2022 | € 394.888 | – | € 53.700 | 7,4× |
| 2021 | – | – | € 51.400 | – |
| 2020 | – | – | € 49.300 | – |
| 2019 | – | – | € 49.200 | – |
| 2018 | – | – | € 45.000 | – |
| 2017 | – | – | € 44.100 | – |
| 2016 | – | – | € 42.700 | – |
| 2015 | – | – | € 40.900 | – |
| 2014 | – | – | € 41.500 | – |
| 2013 | – | – | € 39.700 | – |
| 2012 | – | – | € 39.400 | – |
| 2011 | – | – | € 39.000 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Land van Cuijk
Wat kost een huis in Land van Cuijk?
Een bestaande koopwoning in Land van Cuijk kostte in 2025 gemiddeld € 442.631, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Land van Cuijk gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +3,8% ten opzichte van 2024.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Land van Cuijk?
Een gemiddelde woning in Land van Cuijk kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Land van Cuijk
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 102 minuten
- Naar Rotterdam: 108 minuten
- Naar Den Haag: 112 minuten
- Naar Utrecht: 72 minuten
- Naar Eindhoven: 46 minuten
- Naar Groningen: 171 minuten
Zonder file, van het midden van Land van Cuijk naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Land van Cuijk betalen gemiddeld € 254 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Land van Cuijk 431 nieuwe woningen opgeleverd: 10,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 214 nieuwe woningen.
| Jaar | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 521 | 346 | 431 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Land van Cuijk
Land van Cuijk heeft 92 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Achterdijk-Roijendijk buitengebied | 455 | € 553.000 | 89% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Bakelgeert-Noord | 2.600 | € 300.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +14,1 m |
| Bakelgeert-Zuid | 1.110 | € 310.000 | 53% | onder gemiddeld | +14,3 m |
| Bedrijventerrein Het Spoor | 480 | € 400.000 | 71% | onder gemiddeld | +16,0 m |
| Bedrijventerrein Molenveld | 55 | € 423.000 | 67% | boven gemiddeld | +14,0 m |
| Bedrijventerrein Saxa Gotha | 335 | € 299.000 | 63% | onder gemiddeld | +14,2 m |
| Beers buitengebied | 410 | € 546.000 | 81% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Beers kern | 1.365 | € 423.000 | 79% | onder gemiddeld | +10,3 m |
| Beugen buitengebied | 630 | € 556.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +12,0 m |
| Beugen Centrum | 1.315 | € 439.000 | 84% | gemiddeld | +13,3 m |
| Bikkelkamp | 975 | € 309.000 | 49% | ruim onder gemiddeld | +8,5 m |
| Binnenstad-Grave | 1.770 | € 339.000 | 53% | gemiddeld | +10,2 m |
| Boxmeer Centrum | 2.030 | € 310.000 | 46% | onder gemiddeld | +13,0 m |
| Brugse Berg | 850 | € 364.000 | 67% | gemiddeld | +17,5 m |
| Cuijk buitengebied ten westen | 50 | – | – | ruim boven gemiddeld | +10,7 m |
| Cuijk De Valuwe | 3.325 | € 278.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
| Cuijk Heeswijkse Kampen | 7.210 | € 402.000 | 73% | onder gemiddeld | +10,2 m |
| Cuijk industriegebied | 270 | € 448.000 | 84% | gemiddeld | +11,0 m |
| Cuijk kern | 4.405 | € 341.000 | 43% | gemiddeld | +11,5 m |
| Cuijk Padbroek | 3.585 | € 315.000 | 62% | gemiddeld | +11,6 m |
| De Elzen | 1.525 | € 354.000 | 50% | gemiddeld | +12,9 m |
| De Peel buitengebied | 275 | € 610.000 | 84% | boven gemiddeld | +21,1 m |
| De Stoof | 875 | € 434.000 | 92% | gemiddeld | +8,4 m |
| Escharen buitengebied West incl. Raam | 180 | € 615.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +9,9 m |
| Escharen buitengebied-Oost | 160 | € 647.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Escharen kom | 915 | € 443.000 | 85% | gemiddeld | +9,5 m |
| Esterveld | 3.015 | € 330.000 | 73% | onder gemiddeld | +8,9 m |
| Gassel buitengebied | 395 | € 584.000 | 89% | gemiddeld | +9,5 m |
| Gassel kom | 830 | € 402.000 | 81% | onder gemiddeld | +10,1 m |
| Gen. De Bonskazerne | 430 | – | – | ruim onder gemiddeld | +9,7 m |
| Groeningen buitengebied | 110 | € 506.000 | 89% | gemiddeld | +13,8 m |
| Groeningen Centrum | 395 | € 513.000 | 94% | boven gemiddeld | +14,8 m |
| Haps buitengebied | 660 | € 559.000 | 87% | gemiddeld | +11,0 m |
| Haps kern | 2.220 | € 395.000 | 76% | onder gemiddeld | +11,4 m |
| Hollesteeg | 1.320 | € 396.000 | 67% | onder gemiddeld | +13,6 m |
| Holthees buitengebied | 90 | € 565.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +16,3 m |
| Holthees Centrum | 470 | € 421.000 | 92% | gemiddeld | +16,1 m |
| Katwijk buitengebied | 85 | € 610.000 | 90% | boven gemiddeld | +10,4 m |
| Katwijk havengebied | 60 | – | – | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
| Katwijk kern | 375 | € 470.000 | 88% | gemiddeld | +10,5 m |
| Landhorst | 445 | € 406.000 | 89% | onder gemiddeld | +22,4 m |
| Langenboom | 1.530 | € 402.000 | 77% | gemiddeld | +17,5 m |
| Langenboom buitengebied | 835 | € 558.000 | 88% | boven gemiddeld | +15,7 m |
| Ledeacker | 475 | € 455.000 | 83% | gemiddeld | +15,9 m |
| Ledeacker buitengebied | 165 | € 610.000 | 86% | boven gemiddeld | +15,7 m |
| Linden buitengebied | 65 | – | – | onder gemiddeld | +9,7 m |
| Linden kern | 225 | € 545.000 | 88% | boven gemiddeld | +10,6 m |
| Luneven | 2.580 | € 360.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | +14,3 m |
| Maasbroeksche Blokken | 735 | € 451.000 | 85% | onder gemiddeld | +13,5 m |
| Maashees buitengebied | 175 | € 480.000 | 90% | gemiddeld | +15,8 m |
| Maashees Centrum | 745 | € 371.000 | 77% | onder gemiddeld | +16,7 m |
| Mars | 755 | € 339.000 | 93% | onder gemiddeld | +8,2 m |
| Meren-De Gagel buitengebied | 480 | € 555.000 | 84% | boven gemiddeld | +16,0 m |
| Mill-Centrum | 1.930 | € 351.000 | 54% | gemiddeld | +14,2 m |
| Mill-West | 1.650 | € 383.000 | 67% | gemiddeld | +15,3 m |
| Mill-Zuid | 550 | € 573.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +16,9 m |
| Nieuw Velp | 520 | € 440.000 | 71% | gemiddeld | +9,0 m |
| Oeffelt buitengebied | 355 | € 549.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +11,3 m |
| Oeffelt Centrum | 2.005 | € 406.000 | 82% | gemiddeld | +12,4 m |
| Oploo | 1.070 | € 402.000 | 77% | gemiddeld | +18,7 m |
| Oploo buitengebied | 855 | € 569.000 | 84% | boven gemiddeld | +21,9 m |
| Oud Velp | 270 | € 559.000 | 95% | boven gemiddeld | +8,9 m |
| Overloon buitengebied | 1.385 | € 606.000 | 84% | boven gemiddeld | +22,0 m |
| Overloon Centrum | 2.950 | € 419.000 | 68% | gemiddeld | +23,1 m |
| Rijkevoort buitengebied | 345 | € 587.000 | 92% | gemiddeld | +12,2 m |
| Rijkevoort Centrum | 1.365 | € 414.000 | 80% | gemiddeld | +12,6 m |
| Sambeek buitengebied | 355 | € 525.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +13,8 m |
| Sambeek Centrum | 1.490 | € 410.000 | 85% | gemiddeld | +14,0 m |
| Sint Agatha buitengebied | 185 | € 562.000 | 85% | gemiddeld | +11,4 m |
| Sint Agatha kern | 330 | € 408.000 | 80% | gemiddeld | +11,8 m |
| Sint Anthonis | 3.460 | € 377.000 | 65% | gemiddeld | +17,3 m |
| Sint Anthonis buitengebied | 825 | € 593.000 | 87% | boven gemiddeld | +18,4 m |
| Sint Hubert | 955 | € 356.000 | 70% | onder gemiddeld | +11,6 m |
| Sint Hubert buitengebied | 425 | € 519.000 | 91% | boven gemiddeld | +12,8 m |
| Stevensbeek | 575 | € 389.000 | 76% | gemiddeld | +18,9 m |
| Stevensbeek buitengebied | 225 | € 543.000 | 92% | boven gemiddeld | +18,1 m |
| Velp Buitengebied Zuid | 180 | € 593.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | +10,0 m |
| Velp Buitengebied-Noord incl rijksweg | 220 | € 581.000 | 90% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Vianen buitengebied | 280 | € 605.000 | 88% | boven gemiddeld | +10,5 m |
| Vianen kern | 990 | € 418.000 | 92% | gemiddeld | +10,6 m |
| Vierlingsbeek buitengebied | 185 | € 516.000 | 90% | boven gemiddeld | +15,8 m |
| Vierlingsbeek Centrum | 2.440 | € 362.000 | 75% | onder gemiddeld | +15,4 m |
| Villapark 't Zand | 535 | € 602.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +13,5 m |
| Vortum-Mullem buitengebied | 210 | € 516.000 | 96% | boven gemiddeld | +14,5 m |
| Vortum-Mullem Centrum | 585 | € 445.000 | 87% | onder gemiddeld | +14,8 m |
| Wanroij | 2.430 | € 416.000 | 74% | gemiddeld | +14,1 m |
| Wanroij's Broek buitengebied | 615 | € 552.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +14,8 m |
| Westerbeek | 365 | € 414.000 | 83% | boven gemiddeld | +21,8 m |
| Westerbeek buitengebied | 325 | € 502.000 | 94% | boven gemiddeld | +22,8 m |
| Wilbertoord | 805 | € 422.000 | 79% | onder gemiddeld | +18,7 m |
| Wilbertoord buitengebied | 325 | € 522.000 | 83% | gemiddeld | +18,0 m |
| Zittert | 1.255 | € 326.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | +8,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Land van Cuijk 15,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
