Huizenprijzen in Heeze-Leende
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Heeze-Leende, provincie Noord-Brabant.
Heeze-Leende in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Heeze-Leende gemiddeld € 563.341. Dat is +8,5% ten opzichte van 2024 en 17,5% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Heeze-Leende op plaats 60 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Heeze-Leende (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 563.341
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 72.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,8×
Met landelijk inkomen: 9,3×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Heeze-Leende zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 563.341 | +8,5% | € 72.300 (voorlopig) | 7,8× |
| 2024 | € 519.405 | +7,6% | € 70.300 | 7,4× |
| 2023 | € 482.660 | +19,3% | € 72.300 | 6,7× |
| 2022 | € 404.584 | -6,7% | € 61.500 | 6,6× |
| 2021 | € 433.505 | +10,2% | € 58.300 | 7,4× |
| 2020 | € 393.230 | +11,3% | € 56.300 | 7,0× |
| 2019 | € 353.329 | -0,1% | € 57.100 | 6,2× |
| 2018 | € 353.744 | +10,6% | € 51.300 | 6,9× |
| 2017 | € 319.959 | +5,6% | € 50.600 | 6,3× |
| 2016 | € 303.029 | +7,0% | € 48.700 | 6,2× |
| 2015 | € 283.076 | +12,3% | € 46.400 | 6,1× |
| 2014 | € 252.180 | +4,5% | € 47.700 | 5,3× |
| 2013 | € 241.246 | -18,6% | € 44.500 | 5,4× |
| 2012 | € 296.352 | -6,3% | € 44.400 | 6,7× |
| 2011 | € 316.349 | -1,3% | € 44.600 | 7,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Heeze-Leende
Wat kost een huis in Heeze-Leende?
Een bestaande koopwoning in Heeze-Leende kostte in 2025 gemiddeld € 563.341, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Heeze-Leende gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,5% ten opzichte van 2024 en met +43,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Heeze-Leende?
Een gemiddelde woning in Heeze-Leende kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Heeze-Leende
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 108 minuten
- Naar Rotterdam: 107 minuten
- Naar Den Haag: 110 minuten
- Naar Utrecht: 77 minuten
- Naar Eindhoven: 16 minuten
- Naar Groningen: 195 minuten
Zonder file, van het midden van Heeze-Leende naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Heeze-Leende betalen gemiddeld € 273 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Heeze-Leende 75 nieuwe woningen opgeleverd: 10,2 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 102 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 62 | 107 | 64 | 140 | 75 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Heeze-Leende
Heeze-Leende heeft 33 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Biesven | 60 | € 672.000 | 88% | onbekend | +26,7 m |
| Boschoven | 65 | € 751.000 | 96% | onbekend | +26,0 m |
| Breedvennen | 635 | € 467.000 | 80% | onbekend | +26,5 m |
| Broekerstraat | 970 | € 466.000 | 78% | onbekend | +24,4 m |
| Buitengebied Heeze Oost | 365 | € 626.000 | 80% | onbekend | +22,3 m |
| Buitengebied Heeze West | 200 | € 768.000 | 75% | onbekend | +23,0 m |
| Centrum | 365 | € 385.000 | 55% | onbekend | +22,6 m |
| Chijnsgoed | 115 | € 572.000 | 78% | onbekend | +25,6 m |
| De Bulders Oost | 455 | € 482.000 | 80% | onbekend | +22,5 m |
| De Bulders West | 380 | € 561.000 | 84% | onbekend | +23,3 m |
| De Poortmannen | 55 | – | – | ruim onder gemiddeld | +23,2 m |
| Dorpstraat | 365 | € 427.000 | 56% | onbekend | +26,2 m |
| Emmerik | 720 | € 426.000 | 66% | onbekend | +23,1 m |
| Engelse Tuin | 1.565 | € 482.000 | 79% | onbekend | +23,5 m |
| Ginderover | 580 | € 502.000 | 89% | onbekend | +22,4 m |
| Groote Heide | 85 | € 614.000 | 69% | ruim boven gemiddeld | +26,8 m |
| Kerkhof | 275 | € 726.000 | 90% | onbekend | +23,5 m |
| Kloostervelden | 600 | € 490.000 | 84% | onbekend | +26,7 m |
| Langakkers | 565 | € 459.000 | 78% | onbekend | +26,9 m |
| Leenderstrijp | 415 | € 669.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +26,0 m |
| Nieuwe Hoeven Noord | 1.245 | € 482.000 | 91% | onbekend | +24,0 m |
| Nieuwe Hoeven Zuid | 1.280 | € 320.000 | 34% | onbekend | +24,2 m |
| Nieuwendijk | 550 | € 441.000 | 78% | onbekend | +21,7 m |
| Oosterik | 925 | € 522.000 | 83% | onbekend | +24,5 m |
| Oudenmolen | 1.155 | € 519.000 | 90% | onbekend | +23,9 m |
| Paaldijk | 75 | € 504.000 | 85% | boven gemiddeld | +25,9 m |
| Peelven | 285 | € 574.000 | 81% | onbekend | +25,4 m |
| Renhoek | 135 | € 672.000 | 96% | onbekend | +25,6 m |
| Sterksel | 915 | € 547.000 | 86% | onbekend | +25,2 m |
| Strabrecht | 235 | € 630.000 | 92% | onbekend | +22,8 m |
| Villapark | 150 | € 945.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +26,2 m |
| Weibossen | 970 | € 643.000 | 90% | onbekend | +23,9 m |
| Zevenhuizen | 325 | € 610.000 | 87% | onbekend | +25,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Heeze-Leende 24,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
