Huizenprijzen in Bernheze
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Bernheze, provincie Noord-Brabant.
Bernheze in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Bernheze gemiddeld € 576.186. Dat is +15,2% ten opzichte van 2024 en 20,2% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Bernheze op plaats 53 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Bernheze (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 576.186
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 69.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
8,3×
Met landelijk inkomen: 9,5×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Bernheze zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 576.186 | +15,2% | € 69.600 (voorlopig) | 8,3× |
| 2024 | € 500.209 | +0,8% | € 66.700 | 7,5× |
| 2023 | € 496.395 | +4,5% | € 69.200 | 7,2× |
| 2022 | € 475.097 | +11,7% | € 58.600 | 8,1× |
| 2021 | € 425.441 | +15,6% | € 57.000 | 7,5× |
| 2020 | € 368.167 | +12,3% | € 54.200 | 6,8× |
| 2019 | € 327.786 | +4,9% | € 54.500 | 6,0× |
| 2018 | € 312.556 | +6,7% | € 49.300 | 6,3× |
| 2017 | € 292.958 | +11,0% | € 48.800 | 6,0× |
| 2016 | € 264.041 | +0,7% | € 47.100 | 5,6× |
| 2015 | € 262.080 | +5,6% | € 44.700 | 5,9× |
| 2014 | € 248.280 | +2,7% | € 45.400 | 5,5× |
| 2013 | € 241.832 | -10,4% | € 43.000 | 5,6× |
| 2012 | € 270.050 | -1,5% | € 43.100 | 6,3× |
| 2011 | € 274.040 | -14,0% | € 42.700 | 6,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Bernheze
Wat kost een huis in Bernheze?
Een bestaande koopwoning in Bernheze kostte in 2025 gemiddeld € 576.186, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Bernheze gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +15,2% ten opzichte van 2024 en met +56,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Bernheze?
Een gemiddelde woning in Bernheze kost 8,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Bernheze
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 82 minuten
- Naar Rotterdam: 88 minuten
- Naar Den Haag: 92 minuten
- Naar Utrecht: 51 minuten
- Naar Eindhoven: 29 minuten
- Naar Groningen: 162 minuten
Zonder file, van het midden van Bernheze naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Bernheze betalen gemiddeld € 257 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Bernheze 245 nieuwe woningen opgeleverd: 17,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 259 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 101 | 157 | 141 | 312 | 245 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Bernheze
Bernheze heeft 53 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Dorp | 685 | € 406.000 | 54% | gemiddeld | +9,0 m |
| 't Vijfeiken | 365 | € 372.000 | 58% | gemiddeld | +8,1 m |
| Balledonk | 405 | € 495.000 | 80% | boven gemiddeld | +7,9 m |
| Bekerbuurt | 445 | € 329.000 | 37% | onder gemiddeld | +9,3 m |
| Beugt | 420 | € 688.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +8,0 m |
| Broekhoek - Monseigneur van Den Hurklaan | 1.470 | € 572.000 | 94% | boven gemiddeld | +8,2 m |
| Buitenpas - Noordrand | 755 | € 596.000 | 86% | boven gemiddeld | +10,4 m |
| Componistenbuurt | 515 | € 336.000 | 63% | onder gemiddeld | +9,9 m |
| De abdij | 780 | € 295.000 | 48% | boven gemiddeld | +7,9 m |
| De Beemd | 2.075 | € 496.000 | 74% | gemiddeld | +7,3 m |
| De Bleeken - 't Grolder | 305 | € 683.000 | 81% | gemiddeld | +6,9 m |
| De Hoef | 500 | € 464.000 | 86% | gemiddeld | +12,5 m |
| De Hoef 1 | 420 | € 775.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +10,4 m |
| De Hoef 2 | 1.285 | € 445.000 | 76% | gemiddeld | +10,6 m |
| De Velft | 325 | € 468.000 | 94% | gemiddeld | +8,7 m |
| De Zeis | 585 | € 343.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +10,3 m |
| Den Berg | 605 | € 492.000 | 70% | gemiddeld | +8,0 m |
| Donzel | 515 | € 641.000 | 93% | boven gemiddeld | +11,0 m |
| Eikenhoek | 495 | € 601.000 | 92% | boven gemiddeld | +8,6 m |
| Fokkershoek | 275 | € 672.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +6,8 m |
| Graaf Wernerstraat | 400 | € 417.000 | 71% | boven gemiddeld | +8,4 m |
| Graanbuurt | 445 | € 435.000 | 86% | gemiddeld | +10,6 m |
| Groote Heide | 660 | € 607.000 | 84% | boven gemiddeld | +8,9 m |
| Hazelberg | 445 | € 627.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +8,4 m |
| Heelwijk | 630 | € 268.000 | 42% | gemiddeld | +9,8 m |
| Heeswijkse Bosschen | 670 | € 658.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +6,9 m |
| Heilaren | 880 | € 520.000 | 89% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Heilige Stok - Kerkstraat | 455 | € 495.000 | 79% | gemiddeld | +8,5 m |
| Heische Wal - DintherseHoek | 455 | € 694.000 | 87% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Het Rul | 575 | € 401.000 | 79% | onder gemiddeld | +10,0 m |
| Hoge Akkers | 495 | € 442.000 | 72% | gemiddeld | +14,0 m |
| Hoofdstraat | 495 | € 558.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +8,0 m |
| Hooge Wijst - De Vorssel | 330 | € 746.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +12,0 m |
| Hopveld - Muggenhoek | 515 | € 486.000 | 69% | boven gemiddeld | +7,6 m |
| Kennedystraat | 515 | € 418.000 | 55% | gemiddeld | +8,6 m |
| Kerkveld | 510 | € 446.000 | 72% | gemiddeld | +12,7 m |
| Kleinwijk | 565 | € 527.000 | 83% | gemiddeld | +13,2 m |
| Laar | 810 | € 421.000 | 68% | onder gemiddeld | +12,1 m |
| Loosbroek | 1.020 | € 489.000 | 87% | gemiddeld | +7,4 m |
| Maxend | 495 | € 456.000 | 53% | gemiddeld | +10,2 m |
| Menzel | 450 | € 646.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +14,4 m |
| Middelste Groes | 95 | € 588.000 | 49% | gemiddeld | +7,2 m |
| Oranjebuurt | 710 | € 386.000 | 48% | onder gemiddeld | +7,8 m |
| Oranjewijk | 710 | € 408.000 | 66% | boven gemiddeld | +8,5 m |
| Rodenburg | 725 | € 446.000 | 67% | gemiddeld | +8,2 m |
| Schoonstraat | 440 | € 449.000 | 73% | gemiddeld | +9,4 m |
| St. Servatius - Schoonstr - Den Dolvert | 710 | € 488.000 | 65% | boven gemiddeld | +8,5 m |
| Van 't Rijk | 475 | € 293.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | +10,5 m |
| Vorstenbosch | 1.430 | € 501.000 | 78% | boven gemiddeld | +9,5 m |
| Wagnerplein | 315 | € 428.000 | 59% | onder gemiddeld | +10,1 m |
| Weijen West | 665 | € 378.000 | 48% | onder gemiddeld | +10,9 m |
| Zoggel - Berkt | 605 | € 686.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +6,4 m |
| Zwarte Molen | 685 | € 519.000 | 79% | gemiddeld | +13,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Bernheze 8,9 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Brabant met een vergelijkbare prijs
- Oisterwijk – € 599.609
- Sint-Michielsgestel – € 590.958
- Oirschot – € 585.652
- Heeze-Leende – € 563.341
- Alphen-Chaam – € 556.205
- Best – € 553.741
