Huizenprijzen in Alphen-Chaam
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Alphen-Chaam, provincie Noord-Brabant.
Alphen-Chaam in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Alphen-Chaam gemiddeld € 556.205. Dat is +2,8% ten opzichte van 2024 en 16,0% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Alphen-Chaam op plaats 63 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Alphen-Chaam (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Brabant 9.094 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 556.205
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 76.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 9,1×
Verkopen Q3 2026
9.094
In provincie Noord-Brabant
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Alphen-Chaam zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Brabant; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 556.205 | +2,8% | € 76.000 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 540.949 | +17,1% | € 73.000 | 7,4× |
| 2023 | € 461.830 | -12,2% | € 70.300 | 6,6× |
| 2022 | € 525.868 | +12,8% | € 61.100 | 8,6× |
| 2021 | € 466.144 | +19,4% | € 58.800 | 7,9× |
| 2020 | € 390.439 | +12,2% | € 55.400 | 7,0× |
| 2019 | € 347.848 | +0,7% | € 55.600 | 6,3× |
| 2018 | € 345.480 | +9,3% | € 50.700 | 6,8× |
| 2017 | € 315.979 | +8,5% | € 49.600 | 6,4× |
| 2016 | € 291.149 | -2,8% | € 48.100 | 6,1× |
| 2015 | € 299.679 | +8,2% | € 46.000 | 6,5× |
| 2014 | € 276.898 | -0,9% | € 46.700 | 5,9× |
| 2013 | € 279.286 | +0,7% | € 45.000 | 6,2× |
| 2012 | € 277.341 | -5,1% | € 44.600 | 6,2× |
| 2011 | € 292.151 | -1,7% | € 44.500 | 6,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Alphen-Chaam
Wat kost een huis in Alphen-Chaam?
Een bestaande koopwoning in Alphen-Chaam kostte in 2025 gemiddeld € 556.205, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Alphen-Chaam gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +2,8% ten opzichte van 2024 en met +42,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Alphen-Chaam?
Een gemiddelde woning in Alphen-Chaam kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Alphen-Chaam
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 92 minuten
- Naar Rotterdam: 66 minuten
- Naar Den Haag: 69 minuten
- Naar Utrecht: 62 minuten
- Naar Eindhoven: 40 minuten
- Naar Groningen: 185 minuten
Zonder file, van het midden van Alphen-Chaam naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Alphen-Chaam betalen gemiddeld € 288 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Alphen-Chaam 39 nieuwe woningen opgeleverd: 8,4 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 53 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 60 | 80 | 8 | 67 | 39 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Alphen-Chaam
Alphen-Chaam heeft 17 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Zand | 160 | € 817.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +23,9 m |
| Bavel AC | 50 | – | – | onder gemiddeld | +7,7 m |
| Buitengebied Alphen | 865 | € 579.000 | 83% | gemiddeld | +21,7 m |
| Buitengebied Chaam | 1.255 | € 567.000 | 76% | boven gemiddeld | +12,8 m |
| Buitengebied Galder | 315 | € 557.000 | 81% | boven gemiddeld | +5,5 m |
| Centrum Chaam | 390 | € 402.000 | 60% | onder gemiddeld | +12,1 m |
| Den Brabander | 595 | € 510.000 | 84% | onder gemiddeld | +12,2 m |
| Elsakker | 760 | € 387.000 | 57% | gemiddeld | +11,7 m |
| Kern Galder | 775 | € 531.000 | 84% | gemiddeld | +6,2 m |
| Noordoost Alphen | 1.205 | € 431.000 | 80% | onder gemiddeld | +23,5 m |
| Noordwest Alphen | 270 | € 440.000 | 68% | boven gemiddeld | +24,2 m |
| Roode Beek | 690 | € 425.000 | 73% | onder gemiddeld | +11,3 m |
| Strijbeek | 335 | € 604.000 | 82% | boven gemiddeld | +7,5 m |
| Ulvenhout AC | 325 | € 732.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +6,8 m |
| Wolfsdonk | 570 | € 445.000 | 89% | gemiddeld | +12,2 m |
| Zuidoost Alphen | 1.160 | € 386.000 | 73% | onder gemiddeld | +23,5 m |
| Zuidwest Alphen | 795 | € 363.000 | 64% | onder gemiddeld | +24,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Alphen-Chaam 15,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
