Huizenprijzen in Schagen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Schagen, provincie Noord-Holland.
Schagen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Schagen gemiddeld € 458.936. Dat is +11,7% ten opzichte van 2024 en 4,3% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Schagen op plaats 191 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Schagen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 458.936
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.900
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 7,5×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Schagen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 458.936 | +11,7% | € 63.900 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 411.009 | +13,8% | € 62.000 | 6,6× |
| 2023 | € 361.248 | -2,1% | € 60.000 | 6,0× |
| 2022 | € 369.153 | +8,1% | € 53.500 | 6,9× |
| 2021 | € 341.486 | +10,9% | € 51.400 | 6,6× |
| 2020 | € 308.046 | +10,3% | € 48.600 | 6,3× |
| 2019 | € 279.396 | +4,3% | € 49.100 | 5,7× |
| 2018 | € 267.918 | +7,8% | € 45.000 | 6,0× |
| 2017 | € 248.430 | +6,4% | € 44.200 | 5,6× |
| 2016 | € 233.547 | +10,1% | € 42.600 | 5,5× |
| 2015 | € 212.112 | +4,0% | € 40.600 | 5,2× |
| 2014 | € 203.986 | +3,6% | € 41.600 | 4,9× |
| 2013 | € 196.970 | -2,2% | € 39.300 | 5,0× |
| 2012 | € 201.348 | -6,2% | € 39.100 | 5,1× |
| 2011 | € 214.546 | -4,1% | € 39.900 | 5,4× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Schagen
Wat kost een huis in Schagen?
Een bestaande koopwoning in Schagen kostte in 2025 gemiddeld € 458.936, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Schagen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,7% ten opzichte van 2024 en met +49,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Schagen?
Een gemiddelde woning in Schagen kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Schagen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 56 minuten
- Naar Rotterdam: 99 minuten
- Naar Den Haag: 83 minuten
- Naar Utrecht: 77 minuten
- Naar Eindhoven: 135 minuten
- Naar Groningen: 118 minuten
Zonder file, van het midden van Schagen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Schagen betalen gemiddeld € 269 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Schagen 329 nieuwe woningen opgeleverd: 15,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 292 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 186 | 211 | 263 | 278 | 329 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Schagen
Schagen heeft 72 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Buurtje en Buitengebied | 175 | € 512.000 | 95% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| 't Rijpje en Buitengebied | 135 | € 472.000 | 93% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| 't Zand-Noordoost | 1.430 | € 321.000 | 64% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| 't Zand-West- en -Zuid | 850 | € 317.000 | 76% | onder gemiddeld | +0,6 m |
| Buitengebied 't Zand-Oost | 185 | € 574.000 | 85% | gemiddeld | -0,1 m |
| Buitengebied 't Zand-West | 225 | € 444.000 | 78% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Buitengebied Burgerbrug | 300 | € 465.000 | 85% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Buitengebied Callantsoog-Noord | 210 | € 488.000 | 89% | onder gemiddeld | +0,9 m |
| Buitengebied Callantsoog-Oost | 110 | € 612.000 | 77% | gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Dirkshorn | 270 | € 562.000 | 91% | gemiddeld | -1,5 m |
| Buitengebied Oudesluis | 215 | € 557.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Buitengebied Petten | 80 | € 472.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +1,6 m |
| Buitengebied Schagerbrug-Noord | 180 | € 458.000 | 90% | gemiddeld | -0,4 m |
| Buitengebied Sint Maarten | 60 | € 462.000 | 76% | gemiddeld | -0,8 m |
| Buitengebied Sint Maartensbrug | 305 | € 498.000 | 91% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Buitengebied Sint Maartensvlotbrug | 140 | € 464.000 | 78% | boven gemiddeld | +0,5 m |
| Buitengebied Waarland | 550 | € 520.000 | 94% | gemiddeld | -1,5 m |
| Buitengebied Warmenhuizen | 385 | € 554.000 | 92% | ruim onder gemiddeld | -1,2 m |
| Burgerbrug (woonkern) | 410 | € 383.000 | 79% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Burgervlotbrug en Buitengebied | 185 | € 435.000 | 85% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Burghorn en Buitengebied | 130 | € 665.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Callantsoog (woonkern) | 1.060 | € 409.000 | 64% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| De Banne en omgeving | 80 | € 460.000 | 83% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| De Stolpen en Buitengebied | 200 | € 417.000 | 75% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Debbemeer-Noord | 1.390 | € 393.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Debbemeer-Zuid | 935 | € 372.000 | 62% | gemiddeld | -0,9 m |
| Dirkshorn (woonkern) | 1.330 | € 356.000 | 75% | gemiddeld | -0,9 m |
| Eenigenburg en Buitengebied | 165 | € 527.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Groeneweg-Noord | 2.235 | € 313.000 | 77% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Groeneweg-Zuid | 1.170 | € 283.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Groenveld en Buitengebied | 175 | € 559.000 | 93% | boven gemiddeld | -0,9 m |
| Groote Keeten, Abbestede en Buitengebied | 260 | € 409.000 | 73% | boven gemiddeld | +2,0 m |
| Hoep-Noord | 1.805 | € 455.000 | 66% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Hoep-Zuid | 1.115 | € 386.000 | 71% | gemiddeld | +0,3 m |
| Huisweid en omgeving | 50 | – | – | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Kalverdijk | 335 | € 466.000 | 90% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Keinse, 't Wad en Buitengebied | 65 | € 586.000 | 96% | gemiddeld | -0,8 m |
| Kolksluis | 65 | € 478.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +0,2 m |
| Krabbendam en Buitengebied | 135 | € 512.000 | 89% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Lagedijk | 80 | € 312.000 | 55% | onder gemiddeld | +0,4 m |
| Muggenburg | 1.785 | € 305.000 | 61% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Nes en Buitengebied | 225 | € 613.000 | 91% | gemiddeld | -0,7 m |
| Nes-Noord | 1.325 | € 443.000 | 84% | gemiddeld | -0,7 m |
| Nesdijk | 1.810 | € 323.000 | 51% | onder gemiddeld | +0,3 m |
| Nolmerban | 440 | € 454.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Oudesluis (woonkern) | 490 | € 270.000 | 72% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Oudevaart-Zuid | 240 | € 444.000 | 90% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Petten-Centrum en Korfwater | 625 | € 334.000 | 63% | boven gemiddeld | +2,3 m |
| Petten-West | 400 | € 329.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Schagen-Centrum | 2.415 | € 321.000 | 51% | gemiddeld | +0,2 m |
| Schagen-Centrum-Zuid | 1.045 | € 368.000 | 68% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Schagerbrug (woonkern) | 1.670 | € 334.000 | 69% | gemiddeld | -0,2 m |
| Schelphoek | 825 | € 344.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Schoorldam | 310 | € 448.000 | 79% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Sint Maarten (woonkern) | 985 | € 328.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Sint Maartensbrug (woonkern) | 425 | € 337.000 | 95% | gemiddeld | +0,1 m |
| Sint Maartensvlotbrug (woonkern) | 255 | € 283.000 | 72% | onder gemiddeld | +0,2 m |
| Sint Maartensvlotbrug-West | 150 | € 397.000 | 79% | boven gemiddeld | +0,4 m |
| Sint Maartenszee | 80 | – | – | ruim boven gemiddeld | +0,5 m |
| Stroet | 305 | € 422.000 | 90% | gemiddeld | -0,6 m |
| Tjallewal en Buitengebied | 90 | – | – | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Tuitjenhorn-Centrum en Kerkbuurt | 2.075 | € 381.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Tuitjenhorn-West en -Zuid | 1.405 | € 379.000 | 67% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Uyterland | 760 | € 336.000 | 72% | gemiddeld | +0,6 m |
| Valkkoog en Buitengebied | 130 | € 556.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Waarland (woonkern) | 2.165 | € 387.000 | 80% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| Waldervaart-Noordoost | 1.295 | € 315.000 | 55% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Waldervaart-Noordwest | 2.080 | € 327.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Waldervaart-Zuid | 860 | € 419.000 | 70% | gemiddeld | -0,1 m |
| Warmenhuizen-Centrum | 1.165 | € 423.000 | 79% | gemiddeld | -0,3 m |
| Warmenhuizen-Zuid | 950 | € 426.000 | 80% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Witte Paal | 295 | € 536.000 | 91% | gemiddeld | -0,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Schagen 0,1 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Purmerend – € 472.491
- Opmeer – € 472.308
- Dijk en Waard – € 470.371
- Medemblik – € 461.643
- Hoorn – € 460.312
- Koggenland – € 454.904
