Huizenprijzen in Dijk en Waard
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Dijk en Waard, provincie Noord-Holland.
Dijk en Waard in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Dijk en Waard gemiddeld € 470.371. Dat is +11,0% ten opzichte van 2024 en 1,9% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Dijk en Waard op plaats 170 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Dijk en Waard (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 470.371
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 65.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,2×
Met landelijk inkomen: 7,7×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Dijk en Waard zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 470.371 | +11,0% | € 65.000 (voorlopig) | 7,2× |
| 2024 | € 423.626 | +5,4% | € 62.800 | 6,7× |
| 2023 | € 401.787 | -4,2% | € 61.100 | 6,6× |
| 2022 | € 419.589 | – | € 54.800 | 7,7× |
| 2021 | – | – | € 51.800 | – |
| 2020 | – | – | € 49.600 | – |
| 2019 | – | – | € 48.800 | – |
| 2018 | – | – | € 45.600 | – |
| 2017 | – | – | € 44.600 | – |
| 2016 | – | – | € 42.900 | – |
| 2015 | – | – | € 41.200 | – |
| 2014 | – | – | € 41.700 | – |
| 2013 | – | – | € 40.000 | – |
| 2012 | – | – | € 39.900 | – |
| 2011 | – | – | € 40.000 | – |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Dijk en Waard
Wat kost een huis in Dijk en Waard?
Een bestaande koopwoning in Dijk en Waard kostte in 2025 gemiddeld € 470.371, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Dijk en Waard gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,0% ten opzichte van 2024.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Dijk en Waard?
Een gemiddelde woning in Dijk en Waard kost 7,2× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Dijk en Waard
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 44 minuten
- Naar Rotterdam: 87 minuten
- Naar Den Haag: 71 minuten
- Naar Utrecht: 68 minuten
- Naar Eindhoven: 125 minuten
- Naar Groningen: 118 minuten
Zonder file, van het midden van Dijk en Waard naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Dijk en Waard betalen gemiddeld € 256 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Dijk en Waard 402 nieuwe woningen opgeleverd: 10,5 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 946 nieuwe woningen.
| Jaar | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 741 | 549 | 402 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Dijk en Waard
Dijk en Waard heeft 58 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Kruis | 400 | € 536.000 | 81% | boven gemiddeld | -2,7 m |
| Bedrijventerrein Zuiderdel | 75 | € 402.000 | 57% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Bomenbuurt | 2.680 | € 363.000 | 69% | onder gemiddeld | -2,4 m |
| Broek op Langedijk kern | 2.215 | € 410.000 | 73% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Broekhorn | 1.895 | € 666.000 | 98% | boven gemiddeld | -2,2 m |
| Buitengebied 't Kruis | 320 | € 702.000 | 85% | gemiddeld | -2,8 m |
| Buitengebied De Noord | 1.215 | € 564.000 | 90% | gemiddeld | -1,9 m |
| Buitengebied Noord-Scharwoude | 155 | – | – | boven gemiddeld | -0,9 m |
| Buitengebied Oudkarspel | 165 | € 553.000 | 85% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| Buitengebied Sint-Pancras | 65 | € 685.000 | 91% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Buitengebied Zuid-Scharwoude | 50 | – | – | gemiddeld | -1,2 m |
| Butterhuizen Noord | 3.005 | € 420.000 | 74% | onder gemiddeld | -2,7 m |
| Butterhuizen Zuid | 745 | € 405.000 | 38% | onder gemiddeld | -2,9 m |
| Centrumwaard | 1.340 | € 349.000 | 70% | onder gemiddeld | -2,5 m |
| De Draai Noord | 2.500 | € 465.000 | 68% | gemiddeld | -1,9 m |
| De Draai Zuid | 2.030 | € 558.000 | 88% | gemiddeld | -2,3 m |
| De Frans | 725 | € 260.000 | 3% | onder gemiddeld | -2,5 m |
| De Noord | 1.565 | € 458.000 | 81% | gemiddeld | -1,9 m |
| De Vaandel Noord | 70 | € 493.000 | 69% | boven gemiddeld | -2,3 m |
| De Vaandel Zuid | 870 | € 459.000 | 97% | ruim onder gemiddeld | -2,5 m |
| Duizend Eilandenrijk Noord | 875 | € 899.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -0,7 m |
| Duizend Eilandenrijk Zuid | 725 | € 784.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | -0,8 m |
| Edelstenenwijk | 3.405 | € 360.000 | 84% | gemiddeld | -2,7 m |
| Heemradenbuurt | 1.340 | € 390.000 | 75% | onder gemiddeld | -2,4 m |
| Huygenhoek Midden | 1.450 | € 547.000 | 93% | gemiddeld | -2,8 m |
| Huygenhoek Noord | 2.765 | € 388.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | -2,7 m |
| Huygenhoek Zuid | 1.350 | € 562.000 | 95% | gemiddeld | -2,6 m |
| Koedijk | 260 | € 490.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Laanweg en Waarddijk | 440 | € 526.000 | 93% | boven gemiddeld | -1,6 m |
| Mayersloot Noord | 1.250 | € 451.000 | 81% | gemiddeld | -1,0 m |
| Mayersloot Zuid | 2.175 | € 465.000 | 79% | boven gemiddeld | -0,9 m |
| Middenwaard | 1.280 | € 306.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | -2,5 m |
| Molenwijk | 2.745 | € 327.000 | 65% | onder gemiddeld | -2,6 m |
| Noord-Scharwoude Oost | 3.495 | € 366.000 | 64% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Noord-Scharwoude West | 2.335 | € 381.000 | 74% | gemiddeld | -0,7 m |
| Oostertocht Noord | 1.670 | € 380.000 | 70% | onder gemiddeld | -2,7 m |
| Oostertocht Zuid | 2.365 | € 388.000 | 77% | ruim onder gemiddeld | -2,7 m |
| Oudkarspel Noord | 1.425 | € 409.000 | 81% | gemiddeld | -0,9 m |
| Oudkarspel Zuid | 1.815 | € 418.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Park van Luna | 120 | € 306.000 | 29% | gemiddeld | -1,9 m |
| Planetenwijk | 1.530 | € 359.000 | 89% | gemiddeld | -2,5 m |
| Recreatiebuurt | 2.210 | € 364.000 | 50% | onder gemiddeld | -2,4 m |
| Rivierenwijk | 3.325 | € 283.000 | 53% | ruim onder gemiddeld | -2,7 m |
| Schildersbuurt Noord | 1.555 | € 349.000 | 82% | ruim onder gemiddeld | -2,3 m |
| Schildersbuurt Zuid | 2.845 | € 370.000 | 72% | onder gemiddeld | -2,3 m |
| Schrijverswijk | 2.890 | € 360.000 | 56% | onder gemiddeld | -2,4 m |
| Sint-Pancras kern | 4.085 | € 472.000 | 77% | boven gemiddeld | -0,2 m |
| Stad van de Zon | 4.335 | € 438.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | -2,3 m |
| Stationsgebied | 795 | € 257.000 | 32% | onder gemiddeld | -2,4 m |
| Twuyverhoek en Oostwal | 1.710 | € 452.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Waarderhout | 180 | € 735.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | -2,7 m |
| Westerdel Noord | 905 | € 575.000 | 92% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Westerdel Zuid | 935 | € 461.000 | 45% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Westpoort | 100 | € 303.000 | 0% | ruim onder gemiddeld | -2,3 m |
| Zandhorst III | 185 | – | – | onder gemiddeld | -1,6 m |
| Zuid-Scharwoude Oost | 2.150 | € 356.000 | 62% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Zuid-Scharwoude West | 1.645 | € 403.000 | 83% | gemiddeld | -0,7 m |
| Zuidwijk | 3.850 | € 405.000 | 74% | onder gemiddeld | -2,7 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Dijk en Waard 1,7 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
