Huizenprijzen in Opmeer
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Opmeer, provincie Noord-Holland.
Opmeer in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Opmeer gemiddeld € 472.308. Dat is +11,6% ten opzichte van 2024 en 1,5% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Opmeer op plaats 168 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Opmeer (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 472.308
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 64.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 7,8×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Opmeer zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 472.308 | +11,6% | € 64.300 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 423.085 | +4,2% | € 63.100 | 6,7× |
| 2023 | € 406.119 | +3,8% | € 59.500 | 6,8× |
| 2022 | € 391.408 | +2,5% | € 56.300 | 7,0× |
| 2021 | € 381.818 | +15,4% | € 53.000 | 7,2× |
| 2020 | € 330.792 | +14,5% | € 50.400 | 6,6× |
| 2019 | € 288.932 | +8,2% | € 50.700 | 5,7× |
| 2018 | € 267.090 | +10,6% | € 47.400 | 5,6× |
| 2017 | € 241.404 | +3,0% | € 45.800 | 5,3× |
| 2016 | € 234.281 | +3,9% | € 44.600 | 5,3× |
| 2015 | € 225.382 | +14,3% | € 43.600 | 5,2× |
| 2014 | € 197.197 | +0,6% | € 44.400 | 4,4× |
| 2013 | € 196.027 | -13,6% | € 41.500 | 4,7× |
| 2012 | € 226.831 | -1,9% | € 41.000 | 5,5× |
| 2011 | € 231.226 | -4,1% | € 40.900 | 5,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Opmeer
Wat kost een huis in Opmeer?
Een bestaande koopwoning in Opmeer kostte in 2025 gemiddeld € 472.308, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Opmeer gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,6% ten opzichte van 2024 en met +42,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Opmeer?
Een gemiddelde woning in Opmeer kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Opmeer
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 41 minuten
- Naar Rotterdam: 97 minuten
- Naar Den Haag: 81 minuten
- Naar Utrecht: 65 minuten
- Naar Eindhoven: 122 minuten
- Naar Groningen: 114 minuten
Zonder file, van het midden van Opmeer naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Opmeer betalen gemiddeld € 282 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Opmeer 155 nieuwe woningen opgeleverd: 29,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 38 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 124 | 42 | 40 | 100 | 155 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Opmeer
Opmeer heeft 38 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aurora | 220 | € 438.000 | 100% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Bonifatius | 330 | € 324.000 | 68% | ruim onder gemiddeld | -0,0 m |
| Buitenweere Noord | 125 | € 584.000 | 96% | gemiddeld | -1,0 m |
| De Glazen Wagen | 220 | € 300.000 | 25% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Dokter Pool | 185 | € 490.000 | 83% | gemiddeld | -0,5 m |
| Gouwe | 240 | € 585.000 | 93% | boven gemiddeld | -1,1 m |
| Graaf Willem | 225 | € 281.000 | 65% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Heerenweide | 1.225 | € 429.000 | 70% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Hoogwoud Centrum | 455 | € 366.000 | 81% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Hoogwoud Lint | 250 | € 469.000 | 84% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Hoogwoud Noord | 135 | € 641.000 | 95% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Hoogwoud Oost | 465 | € 401.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Kaag | 135 | € 549.000 | 94% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Kern De Weere | 685 | € 406.000 | 80% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Koningspade | 110 | € 636.000 | 91% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Langereis | 115 | € 589.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Middelweg | 60 | € 508.000 | 77% | gemiddeld | -0,5 m |
| Ondernemend Opmeer | 85 | – | – | onbekend | -1,0 m |
| Opmeer Centrum | 165 | € 418.000 | 89% | gemiddeld | +0,1 m |
| Opmeer West | 80 | € 551.000 | 93% | gemiddeld | -1,1 m |
| Pastoor Merius | 390 | € 311.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,1 m |
| Planetenbuurt | 405 | € 340.000 | 86% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Schoolstraat | 205 | € 445.000 | 66% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Slothuis | 435 | € 372.000 | 92% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Spanbroek Centrum | 420 | € 341.000 | 56% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| Spanbroekerweg Buiten | 220 | € 514.000 | 89% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Spanbroekerweg Kern | 465 | € 507.000 | 78% | gemiddeld | -0,2 m |
| Tussen Dieringer en Radboud | 340 | € 373.000 | 99% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Tussen Fuik en Hanebalk | 440 | € 326.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | -0,3 m |
| Tussen Van Catz en Stolp | 455 | € 333.000 | 77% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Van Van der Noot tot Slickerstraat | 470 | € 333.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Weidebloem Oost | 270 | € 274.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Weidebloem West | 725 | € 336.000 | 63% | ruim onder gemiddeld | -0,2 m |
| Wijde Klaver Oost | 790 | € 382.000 | 84% | onder gemiddeld | -0,2 m |
| Wijde Klaver West | 340 | € 419.000 | 74% | onder gemiddeld | -0,3 m |
| Zandwerven | 110 | € 616.000 | 96% | gemiddeld | -1,9 m |
| Zomerdijk | 90 | € 626.000 | 91% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Zuiderzeebuurt | 195 | € 461.000 | 78% | gemiddeld | -1,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Opmeer 1,1 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Purmerend – € 472.491
- Dijk en Waard – € 470.371
- Medemblik – € 461.643
- Hoorn – € 460.312
- Schagen – € 458.936
- Koggenland – € 454.904
