Huizenprijzen in Hoorn
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hoorn, provincie Noord-Holland.
Hoorn in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hoorn gemiddeld € 460.312. Dat is +12,6% ten opzichte van 2024 en 4,0% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hoorn op plaats 188 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hoorn (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 460.312
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,7×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hoorn zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 460.312 | +12,6% | € 59.600 (voorlopig) | 7,7× |
| 2024 | € 408.895 | +7,8% | € 58.800 | 7,0× |
| 2023 | € 379.412 | -1,2% | € 59.500 | 6,4× |
| 2022 | € 384.165 | +9,2% | € 50.400 | 7,6× |
| 2021 | € 351.708 | +19,5% | € 47.300 | 7,4× |
| 2020 | € 294.233 | +7,6% | € 45.700 | 6,4× |
| 2019 | € 273.490 | +4,2% | € 44.900 | 6,1× |
| 2018 | € 262.560 | +12,2% | € 42.100 | 6,2× |
| 2017 | € 234.005 | +12,6% | € 40.900 | 5,7× |
| 2016 | € 207.844 | +6,7% | € 39.800 | 5,2× |
| 2015 | € 194.761 | +3,8% | € 38.200 | 5,1× |
| 2014 | € 187.643 | -1,5% | € 38.500 | 4,9× |
| 2013 | € 190.462 | -3,7% | € 36.600 | 5,2× |
| 2012 | € 197.867 | -9,0% | € 36.400 | 5,4× |
| 2011 | € 217.449 | +4,7% | € 36.300 | 6,0× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hoorn
Wat kost een huis in Hoorn?
Een bestaande koopwoning in Hoorn kostte in 2025 gemiddeld € 460.312, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hoorn gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,6% ten opzichte van 2024 en met +56,4% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hoorn?
Een gemiddelde woning in Hoorn kost 7,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hoorn
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 35 minuten
- Naar Rotterdam: 87 minuten
- Naar Den Haag: 71 minuten
- Naar Utrecht: 59 minuten
- Naar Eindhoven: 116 minuten
- Naar Groningen: 113 minuten
Zonder file, van het midden van Hoorn naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hoorn betalen gemiddeld € 255 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hoorn 388 nieuwe woningen opgeleverd: 11,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 586 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 523 | 304 | 289 | 245 | 388 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hoorn
Hoorn heeft 66 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 01 | 1.720 | € 470.000 | 86% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 02 | 1.795 | € 483.000 | 88% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 03 | 1.885 | € 509.000 | 86% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 04 | 1.270 | € 467.000 | 61% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 05 | 930 | € 526.000 | 89% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Bangert en Oosterpolder - Buurt 35 06 | 565 | € 492.000 | 66% | gemiddeld | -0,6 m |
| Binnenstad - Buurt 10 00 | 900 | € 471.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +0,9 m |
| Binnenstad - Buurt 10 01 | 2.370 | € 447.000 | 56% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Binnenstad - Buurt 10 02 | 1.700 | € 337.000 | 35% | boven gemiddeld | +1,0 m |
| Binnenstad - Buurt 10 03 | 905 | € 331.000 | 40% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Blokker - Buurt 31 00 | 105 | € 593.000 | 98% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Blokker - Buurt 31 01 | 340 | € 558.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | -0,5 m |
| Blokker - Buurt 31 02 | 310 | € 625.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Blokker - Buurt 31 03 | 1.020 | € 412.000 | 66% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Blokker - Buurt 31 04 | 2.180 | € 381.000 | 71% | boven gemiddeld | -0,4 m |
| Grote Waal - Buurt 13 00 | 950 | € 295.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Grote Waal - Buurt 13 01 | 2.020 | € 263.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | -1,9 m |
| Grote Waal - Buurt 13 03 | 645 | € 280.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | -2,1 m |
| Grote Waal - Buurt 13 04 | 450 | € 293.000 | 64% | gemiddeld | -1,5 m |
| Grote Waal - Buurt 13 05 | 995 | € 368.000 | 97% | onder gemiddeld | -2,8 m |
| Grote Waal - Buurt 13 06 | 450 | € 312.000 | 94% | gemiddeld | -2,2 m |
| Grote Waal - Buurt 13 07 | 2.340 | € 306.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | -1,9 m |
| Grote Waal - Buurt 13 08 | 60 | € 833.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Hoorn Noord - Buurt 12 00 | 1.710 | € 406.000 | 67% | gemiddeld | -0,9 m |
| Hoorn Noord - Buurt 12 01 | 1.735 | € 350.000 | 47% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Hoorn Noord - Buurt 12 02 | 1.655 | € 343.000 | 51% | gemiddeld | -1,0 m |
| Hoorn Noord - Buurt 12 03 | 680 | € 418.000 | 54% | ruim boven gemiddeld | -0,6 m |
| Hoorn Noord - Buurt 12 04 | 50 | – | – | ruim boven gemiddeld | -1,8 m |
| Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 00 | 875 | € 297.000 | 57% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 01 | 1.710 | € 281.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 02 | 655 | € 226.000 | 22% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Kersenboogerd-Noord - Buurt 32 03 | 805 | € 314.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 00 | 1.760 | € 269.000 | 32% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 01 | 1.030 | € 231.000 | 10% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 02 | 780 | € 296.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 03 | 1.865 | € 347.000 | 70% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 04 | 1.600 | € 394.000 | 84% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 05 | 1.990 | € 373.000 | 77% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 06 | 4.185 | € 441.000 | 96% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 07 | 1.900 | € 419.000 | 87% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Kersenboogerd-Zuid - Buurt 33 08 | 1.170 | € 387.000 | 92% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Nieuwe Steen - Buurt 22 00 | 1.145 | € 439.000 | 88% | boven gemiddeld | -0,8 m |
| Nieuwe Steen - Buurt 22 01 | 190 | € 307.000 | 70% | gemiddeld | -0,9 m |
| Risdam-Noord - Buurt 21 00 | 2.290 | € 309.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Risdam-Noord - Buurt 21 01 | 850 | € 373.000 | 77% | boven gemiddeld | -0,9 m |
| Risdam-Noord - Buurt 21 02 | 165 | € 418.000 | 69% | boven gemiddeld | -1,6 m |
| Risdam-Noord - Buurt 21 03 | 1.730 | € 298.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Risdam-Noord - Buurt 21 04 | 2.090 | € 299.000 | 59% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Risdam-Noord - Buurt 21 05 | 650 | € 307.000 | 72% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 00 | 610 | € 305.000 | 29% | gemiddeld | -1,0 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 01 | 135 | € 438.000 | 51% | ruim boven gemiddeld | -0,8 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 02 | 400 | € 458.000 | 71% | boven gemiddeld | -1,9 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 03 | 420 | € 282.000 | 34% | gemiddeld | -1,2 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 04 | 1.645 | € 280.000 | 46% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 05 | 640 | € 407.000 | 35% | gemiddeld | -1,6 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 06 | 1.950 | € 327.000 | 73% | gemiddeld | -1,0 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 07 | 2.090 | € 300.000 | 49% | onder gemiddeld | -1,2 m |
| Risdam-Zuid - Buurt 20 08 | 905 | € 431.000 | 98% | boven gemiddeld | -1,0 m |
| Venelaankwartier - Buurt 11 00 | 240 | € 463.000 | 72% | boven gemiddeld | -0,5 m |
| Venelaankwartier - Buurt 11 01 | 165 | € 1.031.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -1,1 m |
| Venelaankwartier - Buurt 11 02 | 2.040 | € 359.000 | 50% | gemiddeld | -0,1 m |
| Venelaankwartier - Buurt 11 03 | 370 | € 592.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | -0,9 m |
| Zwaag - Buurt 30 01 | 2.040 | € 374.000 | 68% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Zwaag - Buurt 30 02 | 995 | € 342.000 | 65% | onder gemiddeld | -0,4 m |
| Zwaag - Buurt 30 04 | 80 | € 592.000 | 94% | ruim boven gemiddeld | -0,2 m |
| Zwaag - Buurt 30 06 | 70 | € 525.000 | 84% | gemiddeld | -0,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hoorn 0,8 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Purmerend – € 472.491
- Opmeer – € 472.308
- Dijk en Waard – € 470.371
- Medemblik – € 461.643
- Schagen – € 458.936
- Koggenland – € 454.904
