Huizenprijzen in Purmerend
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Purmerend, provincie Noord-Holland.
Purmerend in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Purmerend gemiddeld € 472.491. Dat is +8,8% ten opzichte van 2024 en 1,5% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Purmerend op plaats 167 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Purmerend (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 472.491
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.100
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,7×
Met landelijk inkomen: 7,8×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Purmerend zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 472.491 | +8,8% | € 61.100 (voorlopig) | 7,7× |
| 2024 | € 434.261 | +3,7% | € 58.500 | 7,4× |
| 2023 | € 418.835 | -4,7% | € 56.100 | 7,5× |
| 2022 | € 439.694 | +21,3% | € 51.700 | 8,5× |
| 2021 | € 362.562 | +18,5% | € 48.700 | 7,4× |
| 2020 | € 305.916 | +3,5% | € 46.600 | 6,6× |
| 2019 | € 295.650 | +10,2% | € 45.900 | 6,4× |
| 2018 | € 268.255 | +13,6% | € 43.000 | 6,2× |
| 2017 | € 236.098 | +13,4% | € 42.300 | 5,6× |
| 2016 | € 208.237 | +6,8% | € 41.100 | 5,1× |
| 2015 | € 194.971 | +5,6% | € 39.500 | 4,9× |
| 2014 | € 184.581 | +6,5% | € 39.600 | 4,7× |
| 2013 | € 173.255 | -8,0% | € 37.900 | 4,6× |
| 2012 | € 188.277 | -11,3% | € 37.700 | 5,0× |
| 2011 | € 212.248 | +0,8% | € 37.700 | 5,6× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Purmerend
Wat kost een huis in Purmerend?
Een bestaande koopwoning in Purmerend kostte in 2025 gemiddeld € 472.491, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Purmerend gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,8% ten opzichte van 2024 en met +54,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Purmerend?
Een gemiddelde woning in Purmerend kost 7,7× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Purmerend
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 25 minuten
- Naar Rotterdam: 77 minuten
- Naar Den Haag: 61 minuten
- Naar Utrecht: 50 minuten
- Naar Eindhoven: 107 minuten
- Naar Groningen: 126 minuten
Zonder file, van het midden van Purmerend naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Purmerend betalen gemiddeld € 258 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Purmerend 438 nieuwe woningen opgeleverd: 10,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 120 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 404 | 551 | 796 | 176 | 438 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Purmerend
Purmerend heeft 31 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Afrika | 5.370 | € 509.000 | 69% | gemiddeld | -1,2 m |
| Amerika | 4.525 | € 480.000 | 80% | onder gemiddeld | -0,9 m |
| Azië | 3.930 | € 452.000 | 80% | gemiddeld | -1,0 m |
| Baanstee en omgeving | 115 | € 514.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | -3,2 m |
| Binnenstad | 1.995 | € 326.000 | 27% | onder gemiddeld | +0,1 m |
| De Graeffweg en omgeving | 4.920 | € 377.000 | 58% | ruim onder gemiddeld | -3,0 m |
| De Koog | 80 | – | – | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Dwarsgouw | 175 | € 375.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Europa | 5.505 | € 464.000 | 56% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Golfterrein en verspreide bebouwing | 450 | € 738.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -3,7 m |
| Gors-Noord | 6.015 | € 360.000 | 53% | onder gemiddeld | -0,6 m |
| Gors-Zuid | 3.910 | € 379.000 | 66% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Hazepolder | 415 | € 340.000 | 74% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Maten- en Zuivelbuurt | 2.600 | € 387.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | -3,2 m |
| Middenbeemster | 5.810 | € 503.000 | 69% | gemiddeld | -3,8 m |
| Molenkoog | 1.315 | € 442.000 | 57% | gemiddeld | -1,2 m |
| Noordbeemster | 605 | € 691.000 | 93% | boven gemiddeld | -3,5 m |
| Overlanderstraat en omgeving | 4.330 | € 312.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | -3,0 m |
| Overwhere-Noord | 5.790 | € 332.000 | 64% | onder gemiddeld | -1,0 m |
| Overwhere-Zuid | 6.300 | € 311.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | -1,0 m |
| Purmer-Zuid/Noord | 5.125 | € 429.000 | 73% | onder gemiddeld | -2,9 m |
| Purmer-Zuid/Zuid | 6.950 | € 441.000 | 72% | onder gemiddeld | -3,0 m |
| Purmerbos en verspreide bebouwing | 95 | € 981.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | -4,1 m |
| Stationsbuurt | 795 | € 413.000 | 58% | boven gemiddeld | 0,0 m |
| Wagenweg | 980 | € 384.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Werktuigenbuurt | 2.305 | € 383.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | -2,6 m |
| Westbeemster | 775 | € 651.000 | 87% | boven gemiddeld | -3,6 m |
| Wheermolen-Oost | 5.340 | € 309.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | -0,9 m |
| Wheermolen-West | 2.545 | € 353.000 | 21% | ruim onder gemiddeld | -0,8 m |
| Zuiderpolder | 2.310 | € 358.000 | 55% | gemiddeld | -0,6 m |
| Zuidoostbeemster | 4.540 | € 640.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | -3,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Purmerend 3,2 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Opmeer – € 472.308
- Dijk en Waard – € 470.371
- Medemblik – € 461.643
- Hoorn – € 460.312
- Schagen – € 458.936
- Koggenland – € 454.904
