Huizenprijzen in Medemblik
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Medemblik, provincie Noord-Holland.
Medemblik in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Medemblik gemiddeld € 461.643. Dat is +7,5% ten opzichte van 2024 en 3,7% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Medemblik op plaats 185 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Medemblik (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Noord-Holland 11.174 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 461.643
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,3×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
11.174
In provincie Noord-Holland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Medemblik zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Noord-Holland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 461.643 | +7,5% | € 63.400 (voorlopig) | 7,3× |
| 2024 | € 429.347 | +5,6% | € 61.200 | 7,0× |
| 2023 | € 406.510 | -3,1% | € 59.200 | 6,9× |
| 2022 | € 419.330 | +11,7% | € 53.600 | 7,8× |
| 2021 | € 375.268 | +22,5% | € 51.700 | 7,3× |
| 2020 | € 306.267 | +4,9% | € 50.000 | 6,1× |
| 2019 | € 292.067 | +6,9% | € 48.300 | 6,0× |
| 2018 | € 273.114 | +12,0% | € 45.500 | 6,0× |
| 2017 | € 243.827 | +9,2% | € 44.500 | 5,5× |
| 2016 | € 223.321 | +10,2% | € 43.100 | 5,2× |
| 2015 | € 202.693 | +2,4% | € 41.100 | 4,9× |
| 2014 | € 197.869 | +0,4% | € 41.800 | 4,7× |
| 2013 | € 197.009 | -9,6% | € 39.300 | 5,0× |
| 2012 | € 217.891 | -4,9% | € 39.100 | 5,6× |
| 2011 | € 229.051 | -4,1% | € 39.100 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Medemblik
Wat kost een huis in Medemblik?
Een bestaande koopwoning in Medemblik kostte in 2025 gemiddeld € 461.643, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Medemblik gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +7,5% ten opzichte van 2024 en met +50,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Medemblik?
Een gemiddelde woning in Medemblik kost 7,3× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Medemblik
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 43 minuten
- Naar Rotterdam: 95 minuten
- Naar Den Haag: 79 minuten
- Naar Utrecht: 67 minuten
- Naar Eindhoven: 125 minuten
- Naar Groningen: 114 minuten
Zonder file, van het midden van Medemblik naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Medemblik betalen gemiddeld € 273 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Medemblik 84 nieuwe woningen opgeleverd: 4,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 173 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 100 | 114 | 68 | 40 | 84 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Medemblik
Medemblik heeft 51 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Abbekerk Buitengebied | 85 | € 600.000 | 92% | gemiddeld | -0,9 m |
| Abbekerk Centrum | 1.935 | € 387.000 | 73% | ruim onder gemiddeld | -0,5 m |
| Andijk Bangert | 1.415 | € 387.000 | 72% | onder gemiddeld | -1,8 m |
| Andijk Bedrijventerrein | 95 | € 507.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Andijk Buitengebied | 545 | € 452.000 | 78% | ruim onder gemiddeld | -2,1 m |
| Andijk Centrum | 2.205 | € 391.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | -1,7 m |
| Andijk Midden | 870 | € 483.000 | 96% | boven gemiddeld | -1,8 m |
| Andijk Oost | 600 | € 474.000 | 96% | boven gemiddeld | -1,5 m |
| Andijk Zuid | 1.480 | € 327.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -1,6 m |
| Benningbroek Buitengebied | 455 | € 576.000 | 89% | boven gemiddeld | -1,2 m |
| Benningbroek Centrum | 300 | € 390.000 | 64% | onder gemiddeld | -0,8 m |
| Hauwert | 745 | € 501.000 | 85% | gemiddeld | -2,2 m |
| Lambertschaag | 170 | € 510.000 | 87% | onder gemiddeld | -1,1 m |
| Medemblik Buitengebied | 65 | € 591.000 | 96% | onder gemiddeld | -2,2 m |
| Medemblik Koggenwijk | 1.430 | € 318.000 | 43% | ruim onder gemiddeld | -1,2 m |
| Medemblik Oude Stad | 2.105 | € 337.000 | 54% | gemiddeld | +0,9 m |
| Medemblik Parkwijk | 535 | € 498.000 | 92% | gemiddeld | -0,9 m |
| Medemblik Plan West | 1.340 | € 360.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | -0,6 m |
| Medemblik Randwijk en Gildenwijk | 1.950 | € 320.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | -1,1 m |
| Medemblik Schepenwijk | 1.170 | € 434.000 | 80% | onder gemiddeld | -1,5 m |
| Midwoud Buitengebied | 245 | € 532.000 | 83% | gemiddeld | -1,6 m |
| Midwoud Centrum | 2.265 | € 378.000 | 66% | ruim onder gemiddeld | -1,5 m |
| Nibbixwoud Buitengebied | 380 | € 582.000 | 93% | boven gemiddeld | -1,4 m |
| Nibbixwoud Centrum | 2.180 | € 400.000 | 73% | onder gemiddeld | -0,7 m |
| Oostwoud Buitengebied | 195 | – | 69% | gemiddeld | -2,1 m |
| Oostwoud Centrum | 680 | € 434.000 | 84% | gemiddeld | -1,6 m |
| Opperdoes Buitengebied | 195 | € 556.000 | 94% | gemiddeld | -1,0 m |
| Opperdoes Centrum | 1.815 | € 395.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | -0,4 m |
| Sijbekarspel Buitengebied | 270 | € 518.000 | 87% | gemiddeld | -1,2 m |
| Sijbekarspel Centrum | 650 | € 378.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | -0,7 m |
| Twisk Buitengebied | 150 | € 540.000 | 85% | gemiddeld | -1,4 m |
| Twisk Centrum | 910 | € 432.000 | 71% | onder gemiddeld | -0,5 m |
| Wervershoof Buitengebied | 305 | € 500.000 | 79% | onder gemiddeld | -2,1 m |
| Wervershoof Centrum | 2.770 | € 333.000 | 58% | onder gemiddeld | -1,6 m |
| Wervershoof Onderdijk | 1.395 | € 449.000 | 80% | gemiddeld | -1,3 m |
| Wervershoof Onderdijk Aan de Vliet | 405 | € 419.000 | 86% | boven gemiddeld | -1,8 m |
| Wervershoof Oost | 1.855 | € 427.000 | 66% | onder gemiddeld | -1,5 m |
| Wervershoof West | 1.385 | € 480.000 | 78% | gemiddeld | -1,4 m |
| Wognum Bloesemgaerde | 715 | € 619.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | -0,3 m |
| Wognum Buitengebied | 505 | € 661.000 | 94% | boven gemiddeld | -1,0 m |
| Wognum Centrum | 1.560 | € 435.000 | 68% | gemiddeld | -0,1 m |
| Wognum Kreeklanden | 1.300 | € 479.000 | 86% | gemiddeld | -0,4 m |
| Wognum Leekerweide | 195 | – | – | onbekend | -0,3 m |
| Wognum Oosteinde | 295 | € 603.000 | 99% | boven gemiddeld | -0,7 m |
| Wognum Wadway | 50 | € 638.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | -0,4 m |
| Wognum Westergouw | 1.680 | € 374.000 | 71% | gemiddeld | -0,3 m |
| Zwaagdijk-Oost Bedrijventerrein | 100 | € 283.000 | 64% | ruim onder gemiddeld | -1,1 m |
| Zwaagdijk-Oost Buitengebied | 440 | € 537.000 | 92% | onder gemiddeld | -1,7 m |
| Zwaagdijk-Oost Centrum | 795 | € 446.000 | 81% | onder gemiddeld | -1,4 m |
| Zwaagdijk-West Buitengebied | 165 | € 522.000 | 83% | boven gemiddeld | -1,0 m |
| Zwaagdijk-West Centrum | 445 | € 455.000 | 83% | gemiddeld | -0,4 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Medemblik 1,5 m onder NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Noord-Holland met een vergelijkbare prijs
- Purmerend – € 472.491
- Opmeer – € 472.308
- Dijk en Waard – € 470.371
- Hoorn – € 460.312
- Schagen – € 458.936
- Koggenland – € 454.904
