Huizenprijzen in Dalfsen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Dalfsen, provincie Overijssel.
Dalfsen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Dalfsen gemiddeld € 528.513. Dat is +9,9% ten opzichte van 2024 en 10,2% hoger dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Dalfsen op plaats 99 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Dalfsen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 528.513
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 67.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,8×
Met landelijk inkomen: 8,7×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Dalfsen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 528.513 | +9,9% | € 67.600 (voorlopig) | 7,8× |
| 2024 | € 480.929 | +6,0% | € 64.900 | 7,4× |
| 2023 | € 453.709 | +3,6% | € 61.700 | 7,4× |
| 2022 | € 438.023 | +11,4% | € 56.600 | 7,7× |
| 2021 | € 393.372 | +14,3% | € 53.400 | 7,4× |
| 2020 | € 344.270 | +13,4% | € 50.800 | 6,8× |
| 2019 | € 303.668 | +3,2% | € 50.600 | 6,0× |
| 2018 | € 294.259 | +13,0% | € 47.600 | 6,2× |
| 2017 | € 260.435 | +2,5% | € 46.500 | 5,6× |
| 2016 | € 254.193 | +8,2% | € 44.600 | 5,7× |
| 2015 | € 234.903 | -0,9% | € 42.200 | 5,6× |
| 2014 | € 237.096 | +4,1% | € 42.900 | 5,5× |
| 2013 | € 227.766 | +0,1% | € 41.200 | 5,5× |
| 2012 | € 227.427 | -1,9% | € 41.000 | 5,5× |
| 2011 | € 231.795 | -3,1% | € 40.900 | 5,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Dalfsen
Wat kost een huis in Dalfsen?
Een bestaande koopwoning in Dalfsen kostte in 2025 gemiddeld € 528.513, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Dalfsen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +9,9% ten opzichte van 2024 en met +53,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Dalfsen?
Een gemiddelde woning in Dalfsen kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Dalfsen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 94 minuten
- Naar Rotterdam: 128 minuten
- Naar Den Haag: 120 minuten
- Naar Utrecht: 83 minuten
- Naar Eindhoven: 123 minuten
- Naar Groningen: 76 minuten
Zonder file, van het midden van Dalfsen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Dalfsen betalen gemiddeld € 253 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Dalfsen 146 nieuwe woningen opgeleverd: 11,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 81 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 181 | 107 | 197 | 106 | 146 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Dalfsen
Dalfsen heeft 36 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Ankum kern | 90 | € 534.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +2,2 m |
| Ankummer Es | 2.020 | € 478.000 | 77% | gemiddeld | +3,3 m |
| Bedrijventerrein 't Febriek | 140 | € 357.000 | 56% | onder gemiddeld | +6,5 m |
| Bedrijventerrein De Evenboer | 65 | € 408.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +3,0 m |
| Bedrijventerrein De Grift | 105 | € 477.000 | 84% | onder gemiddeld | +2,2 m |
| Bedrijventerrein Rondweg | 180 | € 612.000 | 85% | gemiddeld | +3,2 m |
| Dalfsen Centrum | 1.130 | € 381.000 | 50% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Gernermarke-Oosterdalfsen | 1.980 | € 522.000 | 69% | gemiddeld | +3,7 m |
| Hoonhorst kern | 720 | € 455.000 | 82% | boven gemiddeld | +2,6 m |
| Lemelerveld kern oost | 1.605 | € 384.000 | 74% | boven gemiddeld | +6,5 m |
| Lemelerveld kern west | 1.165 | € 347.000 | 67% | gemiddeld | +6,4 m |
| Nieuwe Landen | 810 | € 441.000 | 83% | boven gemiddeld | +5,9 m |
| Nieuwleusen Centrum-noord | 1.150 | € 390.000 | 70% | gemiddeld | +2,8 m |
| Nieuwleusen Centrum-zuid | 2.000 | € 410.000 | 76% | gemiddeld | +3,0 m |
| Nieuwleusen Noord | 2.035 | € 391.000 | 64% | boven gemiddeld | +2,7 m |
| Nieuwleusen Zuid | 800 | € 419.000 | 62% | gemiddeld | +2,8 m |
| Oudleusen kern | 610 | € 402.000 | 77% | onder gemiddeld | +3,8 m |
| Pleijendal | 1.275 | € 352.000 | 62% | boven gemiddeld | +3,0 m |
| Polhaar | 2.135 | € 417.000 | 79% | boven gemiddeld | +3,2 m |
| Vechtvliet-Leemcule | 630 | € 578.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +2,8 m |
| Verspreide huizen Ankum | 680 | € 592.000 | 86% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| Verspreide huizen Dalfserveld | 400 | € 567.000 | 83% | gemiddeld | +1,5 m |
| Verspreide huizen Dalmsholte | 135 | € 514.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +3,6 m |
| Verspreide huizen De Meele | 615 | € 540.000 | 91% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Verspreide huizen Emmen-De Marshoek | 390 | € 557.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Verspreide huizen Hessum-Rechteren | 605 | € 548.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +4,4 m |
| Verspreide huizen Lemelerveld oost | 520 | € 522.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +6,2 m |
| Verspreide huizen Lemelerveld west | 675 | € 579.000 | 91% | boven gemiddeld | +5,0 m |
| Verspreide huizen Lenthe | 515 | € 586.000 | 80% | boven gemiddeld | +1,9 m |
| Verspreide huizen Millingen | 270 | € 481.000 | 61% | ruim boven gemiddeld | +3,3 m |
| Verspreide huizen Oosteinde | 245 | € 584.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +3,2 m |
| Verspreide huizen Oosterhulst | 215 | € 526.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Verspreide huizen Oudleusenerveld | 1.200 | € 575.000 | 85% | boven gemiddeld | +3,6 m |
| Verspreide huizen Ruitenveen | 680 | € 562.000 | 89% | boven gemiddeld | +1,4 m |
| Verspreide huizen Welsum-Gerner | 415 | € 641.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +3,3 m |
| Westerbouwlanden | 1.825 | € 447.000 | 76% | boven gemiddeld | +2,7 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Dalfsen 3,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Ommen – € 502.151
- Olst-Wijhe – € 481.392
- Tubbergen – € 476.568
- Staphorst – € 464.585
- Wierden – € 463.140
- Hellendoorn – € 458.353
