Huizenprijzen in Wierden
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Wierden, provincie Overijssel.
Wierden in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Wierden gemiddeld € 463.140. Dat is +17,1% ten opzichte van 2024 en 3,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Wierden op plaats 183 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Wierden (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 463.140
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 72.300
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,4×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Wierden zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 463.140 | +17,1% | € 72.300 (voorlopig) | 6,4× |
| 2024 | € 395.587 | -1,8% | € 69.400 | 5,7× |
| 2023 | € 403.015 | -5,5% | € 71.400 | 5,6× |
| 2022 | € 426.593 | +13,3% | € 60.700 | 7,0× |
| 2021 | € 376.444 | +8,5% | € 56.700 | 6,6× |
| 2020 | € 346.843 | +11,5% | € 54.600 | 6,4× |
| 2019 | € 311.026 | +12,2% | € 53.500 | 5,8× |
| 2018 | € 277.319 | +7,2% | € 49.400 | 5,6× |
| 2017 | € 258.629 | +3,5% | € 48.300 | 5,4× |
| 2016 | € 249.917 | +12,2% | € 46.600 | 5,4× |
| 2015 | € 222.801 | -3,5% | € 44.800 | 5,0× |
| 2014 | € 230.928 | +7,8% | € 46.300 | 5,0× |
| 2013 | € 214.126 | -2,3% | € 44.600 | 4,8× |
| 2012 | € 219.165 | -10,5% | € 42.300 | 5,2× |
| 2011 | € 244.989 | -1,5% | € 41.900 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Wierden
Wat kost een huis in Wierden?
Een bestaande koopwoning in Wierden kostte in 2025 gemiddeld € 463.140, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Wierden gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +17,1% ten opzichte van 2024 en met +33,5% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Wierden?
Een gemiddelde woning in Wierden kost 6,4× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Wierden
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 101 minuten
- Naar Rotterdam: 135 minuten
- Naar Den Haag: 126 minuten
- Naar Utrecht: 90 minuten
- Naar Eindhoven: 110 minuten
- Naar Groningen: 93 minuten
Zonder file, van het midden van Wierden naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Wierden betalen gemiddeld € 275 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Wierden 245 nieuwe woningen opgeleverd: 23,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 37 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 78 | 64 | 77 | 112 | 245 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Wierden
Wierden heeft 27 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Loo | 390 | € 508.000 | 96% | boven gemiddeld | +14,8 m |
| De Hooilanden | 2.580 | € 387.000 | 77% | gemiddeld | +9,6 m |
| De Maaten | 1.760 | € 382.000 | 84% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| De Stouwe | 935 | € 350.000 | 70% | gemiddeld | +9,5 m |
| Enter-Noordwest | 2.030 | € 402.000 | 70% | boven gemiddeld | +11,5 m |
| Enter-Oost | 2.055 | € 421.000 | 78% | boven gemiddeld | +10,2 m |
| Enter-Zuidwest | 1.425 | € 363.000 | 74% | gemiddeld | +12,1 m |
| Hooge-Hexel kern | 315 | € 492.000 | 85% | gemiddeld | +14,7 m |
| Verspreide huizen Broeklanden | 60 | € 304.000 | 24% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Verspreide huizen Enterbroek en omgeving | 545 | € 573.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +9,6 m |
| Verspreide huizen Enterveen en Elsslagen | 385 | € 601.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +10,5 m |
| Verspreide huizen Hooge-Hexel | 875 | € 470.000 | 67% | boven gemiddeld | +10,2 m |
| Verspreide huizen Huurne I | 365 | € 521.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +10,9 m |
| Verspreide huizen Huurne II | 400 | € 526.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +11,0 m |
| Verspreide huizen IJpelo | 210 | € 544.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Verspreide huizen Lage Egge en omgeving | 390 | € 575.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +12,1 m |
| Verspreide huizen Notter | 585 | € 559.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Verspreide huizen Rectum | 365 | € 537.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +9,3 m |
| Verspreide huizen Waterhoek | 405 | € 485.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Verspreide huizen Wierdenseveld | 275 | € 629.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +10,4 m |
| Verspreide huizen Zuiderveld | 470 | € 629.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +10,6 m |
| Verspreide huizen Zuna | 305 | € 693.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +9,1 m |
| Wierden-Centrum | 1.525 | € 326.000 | 42% | gemiddeld | +11,0 m |
| Wierden-Noord | 485 | € 374.000 | 77% | gemiddeld | +10,8 m |
| Wierden-Oost | 2.560 | € 350.000 | 70% | boven gemiddeld | +9,7 m |
| Wierden-West | 2.165 | € 329.000 | 65% | onder gemiddeld | +12,2 m |
| Zuidbroek | 1.455 | € 458.000 | 80% | boven gemiddeld | +9,2 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Wierden 10,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Staphorst – € 464.585
- Hellendoorn – € 458.353
- Dinkelland – € 456.043
- Borne – € 454.281
- Raalte – € 451.037
- Zwolle – € 450.913
