Huizenprijzen in Hellendoorn
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Hellendoorn, provincie Overijssel.
Hellendoorn in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Hellendoorn gemiddeld € 458.353. Dat is +8,9% ten opzichte van 2024 en 4,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Hellendoorn op plaats 193 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Hellendoorn (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 458.353
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 64.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,1×
Met landelijk inkomen: 7,5×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Hellendoorn zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 458.353 | +8,9% | € 64.400 (voorlopig) | 7,1× |
| 2024 | € 421.041 | +11,2% | € 61.900 | 6,8× |
| 2023 | € 378.769 | -0,9% | € 60.800 | 6,2× |
| 2022 | € 382.052 | +14,1% | € 53.900 | 7,1× |
| 2021 | € 334.791 | +8,7% | € 50.200 | 6,7× |
| 2020 | € 307.962 | +13,7% | € 48.200 | 6,4× |
| 2019 | € 270.821 | +8,1% | € 47.500 | 5,7× |
| 2018 | € 250.453 | +3,7% | € 44.500 | 5,6× |
| 2017 | € 241.428 | +4,3% | € 43.800 | 5,5× |
| 2016 | € 231.536 | +7,7% | € 41.600 | 5,6× |
| 2015 | € 215.075 | +3,9% | € 40.200 | 5,4× |
| 2014 | € 207.090 | -2,1% | € 40.300 | 5,1× |
| 2013 | € 211.509 | -0,9% | € 38.400 | 5,5× |
| 2012 | € 213.532 | -5,8% | € 38.100 | 5,6× |
| 2011 | € 226.722 | -4,4% | € 38.300 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Hellendoorn
Wat kost een huis in Hellendoorn?
Een bestaande koopwoning in Hellendoorn kostte in 2025 gemiddeld € 458.353, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Hellendoorn gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +8,9% ten opzichte van 2024 en met +48,8% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Hellendoorn?
Een gemiddelde woning in Hellendoorn kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Hellendoorn
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 110 minuten
- Naar Rotterdam: 144 minuten
- Naar Den Haag: 136 minuten
- Naar Utrecht: 99 minuten
- Naar Eindhoven: 119 minuten
- Naar Groningen: 83 minuten
Zonder file, van het midden van Hellendoorn naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Hellendoorn betalen gemiddeld € 265 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Hellendoorn 44 nieuwe woningen opgeleverd: 2,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 96 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 73 | 81 | 29 | 37 | 44 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Hellendoorn
Hellendoorn heeft 38 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 'n Oaln Diek | 835 | € 378.000 | 80% | gemiddeld | +8,7 m |
| 't Hexel | 465 | € 701.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +24,5 m |
| 't Lochter | 50 | € 443.000 | 75% | ruim onder gemiddeld | +9,5 m |
| Bloemen-Schilderswijk | 1.275 | € 321.000 | 61% | onder gemiddeld | +9,9 m |
| Daarle | 830 | € 466.000 | 82% | gemiddeld | +8,9 m |
| Daarlerveen | 400 | € 498.000 | 86% | gemiddeld | +8,3 m |
| De Blenke | 855 | € 307.000 | 49% | gemiddeld | +10,5 m |
| De Blokken | 2.090 | € 288.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +9,4 m |
| De Brake | 1.330 | € 305.000 | 46% | onder gemiddeld | +8,5 m |
| De Höfte | 1.255 | € 432.000 | 92% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| De Noord Es | 390 | € 408.000 | 73% | boven gemiddeld | +10,5 m |
| De Zuid Es | 1.080 | € 459.000 | 79% | boven gemiddeld | +11,1 m |
| Den Dam | 390 | € 362.000 | 54% | boven gemiddeld | +9,2 m |
| Dorp Daarle | 585 | € 360.000 | 82% | onder gemiddeld | +9,3 m |
| Dorp Daarlerveen | 810 | € 331.000 | 77% | onder gemiddeld | +9,1 m |
| Dorp Haarle | 1.090 | € 353.000 | 69% | gemiddeld | +10,8 m |
| Egede, Elen en Rhaan | 820 | € 568.000 | 82% | boven gemiddeld | +7,8 m |
| Gagelman Industrieterrein-Noord | 90 | € 475.000 | 74% | boven gemiddeld | +9,4 m |
| Groot Lochter | 2.270 | € 316.000 | 63% | onder gemiddeld | +9,2 m |
| Haarle | 995 | € 547.000 | 84% | boven gemiddeld | +19,7 m |
| Hellendoorn | 780 | € 632.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +16,4 m |
| Hellendoorn-Centrum | 480 | € 464.000 | 83% | boven gemiddeld | +10,1 m |
| Hulsen | 725 | € 617.000 | 90% | boven gemiddeld | +8,8 m |
| Hulsen dorp | 315 | € 419.000 | 78% | boven gemiddeld | +9,1 m |
| Konijnenberg | 375 | € 490.000 | 96% | ruim boven gemiddeld | +8,8 m |
| Kruidenwijk Centrum | 250 | € 273.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +9,3 m |
| Kruidenwijk Noord | 1.635 | € 394.000 | 84% | onder gemiddeld | +9,4 m |
| Kruidenwijk Oost | 2.480 | € 324.000 | 65% | ruim onder gemiddeld | +9,4 m |
| Kruidenwijk West | 1.360 | € 422.000 | 88% | gemiddeld | +9,3 m |
| Kruidenwijk Zuid | 540 | € 526.000 | 86% | gemiddeld | +9,4 m |
| Marle | 550 | € 568.000 | 85% | boven gemiddeld | +7,7 m |
| Nijverdal Oost | 670 | € 399.000 | 95% | gemiddeld | +9,5 m |
| Nijverdal-Centrum | 1.515 | € 359.000 | 61% | onder gemiddeld | +11,0 m |
| Noetsele I | 2.350 | € 382.000 | 79% | gemiddeld | +14,0 m |
| Noetsele II en III | 1.185 | € 582.000 | 91% | boven gemiddeld | +12,8 m |
| Prinsessenwijk | 1.305 | € 328.000 | 73% | onder gemiddeld | +9,2 m |
| Wilhelminawijk | 1.255 | € 396.000 | 92% | boven gemiddeld | +12,1 m |
| Zeeheldenwijk | 510 | € 531.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +19,8 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Hellendoorn 14,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
