Huizenprijzen in Staphorst
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Staphorst, provincie Overijssel.
Staphorst in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Staphorst gemiddeld € 464.585. Dat is +12,4% ten opzichte van 2024 en 3,1% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Staphorst op plaats 180 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Staphorst (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 464.585
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 70.600
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 7,6×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Staphorst zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 464.585 | +12,4% | € 70.600 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 413.454 | +18,8% | € 67.300 | 6,1× |
| 2023 | € 348.135 | +3,9% | € 64.700 | 5,4× |
| 2022 | € 335.060 | -0,7% | € 59.200 | 5,7× |
| 2021 | € 337.504 | +11,1% | € 57.000 | 5,9× |
| 2020 | € 303.884 | +14,6% | € 53.800 | 5,6× |
| 2019 | € 265.255 | +4,9% | € 53.400 | 5,0× |
| 2018 | € 252.767 | +2,8% | € 49.400 | 5,1× |
| 2017 | € 245.935 | +2,8% | € 48.200 | 5,1× |
| 2016 | € 239.236 | +12,1% | € 46.200 | 5,2× |
| 2015 | € 213.491 | +4,1% | € 44.000 | 4,9× |
| 2014 | € 205.165 | -1,0% | € 44.700 | 4,6× |
| 2013 | € 207.194 | -7,4% | € 42.900 | 4,8× |
| 2012 | € 223.642 | -1,0% | € 42.400 | 5,3× |
| 2011 | € 225.937 | -5,1% | € 43.000 | 5,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Staphorst
Wat kost een huis in Staphorst?
Een bestaande koopwoning in Staphorst kostte in 2025 gemiddeld € 464.585, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Staphorst gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,4% ten opzichte van 2024 en met +52,9% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Staphorst?
Een gemiddelde woning in Staphorst kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Staphorst
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 102 minuten
- Naar Rotterdam: 131 minuten
- Naar Den Haag: 123 minuten
- Naar Utrecht: 86 minuten
- Naar Eindhoven: 119 minuten
- Naar Groningen: 73 minuten
Zonder file, van het midden van Staphorst naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Staphorst betalen gemiddeld € 290 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Staphorst 157 nieuwe woningen opgeleverd: 25,0 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 41 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 60 | 73 | 54 | 63 | 157 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Staphorst
Staphorst heeft 22 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| De Slagen | 1.030 | € 418.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +1,8 m |
| IJhorst | 860 | € 356.000 | 71% | boven gemiddeld | +3,3 m |
| Industrieterrein Staphorst | 245 | € 372.000 | 87% | gemiddeld | +2,1 m |
| Rouveen kern | 1.680 | € 350.000 | 78% | gemiddeld | +0,2 m |
| Rouveen Streek-Noord | 1.280 | € 400.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +0,3 m |
| Rouveen Streek-Zuid | 945 | € 408.000 | 85% | boven gemiddeld | +0,1 m |
| Slingenberg | 200 | € 442.000 | 92% | onbekend | +0,5 m |
| Staphorst streek | 765 | € 367.000 | 75% | ruim boven gemiddeld | +1,7 m |
| Staphorst streek-Oost | 1.160 | € 387.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +1,2 m |
| Staphorst streek-West | 1.090 | € 388.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +1,0 m |
| Staphorst-Noord | 1.850 | € 299.000 | 54% | boven gemiddeld | +1,2 m |
| Staphorst-Zuid | 3.230 | € 359.000 | 77% | boven gemiddeld | +1,6 m |
| Verspr.h. Rechterensweg en omgeving | 470 | € 475.000 | 82% | boven gemiddeld | -0,3 m |
| Verspreide huizen Achthoven en Leidijk | 165 | € 455.000 | 98% | boven gemiddeld | +1,5 m |
| Verspreide huizen Dedemsvaart | 65 | € 380.000 | 65% | onder gemiddeld | +0,8 m |
| Verspreide huizen Heidehoogten | 145 | € 422.000 | 91% | boven gemiddeld | +0,3 m |
| Verspreide huizen IJhorst | 545 | € 544.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +3,1 m |
| Verspreide huizen Lankhorst | 625 | € 418.000 | 88% | boven gemiddeld | +0,9 m |
| Verspreide huizen Leyen | 350 | € 456.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +2,4 m |
| Verspreide huizen Oldematen | 125 | € 496.000 | 82% | boven gemiddeld | -0,6 m |
| Verspreide huizen Punthorst | 965 | € 441.000 | 85% | gemiddeld | +2,8 m |
| Verspreide huizen Rouveen | 165 | € 447.000 | 76% | onbekend | -0,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Staphorst 1,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Tubbergen – € 476.568
- Wierden – € 463.140
- Hellendoorn – € 458.353
- Dinkelland – € 456.043
- Borne – € 454.281
- Raalte – € 451.037
