Huizenprijzen in Raalte
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Raalte, provincie Overijssel.
Raalte in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Raalte gemiddeld € 451.037. Dat is +1,5% ten opzichte van 2024 en 5,9% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Raalte op plaats 210 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Raalte (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 451.037
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 63.700
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,1×
Met landelijk inkomen: 7,4×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Raalte zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 451.037 | +1,5% | € 63.700 (voorlopig) | 7,1× |
| 2024 | € 444.263 | +5,4% | € 61.200 | 7,3× |
| 2023 | € 421.573 | +4,6% | € 60.100 | 7,0× |
| 2022 | € 403.106 | +16,1% | € 53.600 | 7,5× |
| 2021 | € 347.155 | +11,7% | € 51.100 | 6,8× |
| 2020 | € 310.713 | +8,7% | € 48.600 | 6,4× |
| 2019 | € 285.841 | +9,4% | € 47.800 | 6,0× |
| 2018 | € 261.322 | +2,9% | € 44.600 | 5,9× |
| 2017 | € 254.060 | +9,5% | € 43.700 | 5,8× |
| 2016 | € 232.044 | +2,2% | € 42.500 | 5,5× |
| 2015 | € 226.979 | +1,7% | € 40.500 | 5,6× |
| 2014 | € 223.240 | +5,4% | € 41.000 | 5,4× |
| 2013 | € 211.751 | -12,5% | € 39.700 | 5,3× |
| 2012 | € 241.989 | +6,2% | € 39.300 | 6,2× |
| 2011 | € 227.958 | -10,6% | € 39.100 | 5,8× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Raalte
Wat kost een huis in Raalte?
Een bestaande koopwoning in Raalte kostte in 2025 gemiddeld € 451.037, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Raalte gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +1,5% ten opzichte van 2024 en met +45,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Raalte?
Een gemiddelde woning in Raalte kost 7,1× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Raalte
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 107 minuten
- Naar Rotterdam: 131 minuten
- Naar Den Haag: 123 minuten
- Naar Utrecht: 86 minuten
- Naar Eindhoven: 106 minuten
- Naar Groningen: 81 minuten
Zonder file, van het midden van Raalte naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Raalte betalen gemiddeld € 252 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Raalte 105 nieuwe woningen opgeleverd: 6,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 198 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 138 | 108 | 168 | 66 | 105 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Raalte
Raalte heeft 36 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Blankenfoort | 95 | € 473.000 | 76% | gemiddeld | +3,1 m |
| Blekkerhoek | 1.530 | € 347.000 | 43% | boven gemiddeld | +5,6 m |
| Broekland Kern | 765 | € 413.000 | 80% | boven gemiddeld | +3,6 m |
| Buitengebied Broekland | 445 | € 520.000 | 82% | boven gemiddeld | +3,7 m |
| Buitengebied Heeten | 1.290 | € 534.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +7,0 m |
| Buitengebied Heino | 1.615 | € 544.000 | 91% | boven gemiddeld | +3,3 m |
| Buitengebied Laag Zuthem | 280 | € 525.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +1,1 m |
| Buitengebied Lierderholthuis | 190 | € 552.000 | 86% | boven gemiddeld | +1,1 m |
| Buitengebied Luttenberg | 910 | € 527.000 | 83% | boven gemiddeld | +7,7 m |
| Buitengebied Mariënheem | 700 | € 527.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +7,0 m |
| Buitengebied Nieuw Heeten | 515 | € 511.000 | 82% | boven gemiddeld | +9,4 m |
| Buitengebied Raalte | 1.510 | € 573.000 | 86% | ruim boven gemiddeld | +4,5 m |
| De Enk | 885 | € 419.000 | 72% | gemiddeld | +6,5 m |
| De Kampen | 1.530 | € 374.000 | 78% | gemiddeld | +3,3 m |
| De Olykampen | 1.555 | € 303.000 | 37% | onder gemiddeld | +6,8 m |
| De Vloedkampen | 1.220 | € 397.000 | 74% | gemiddeld | +6,4 m |
| De Zegge | 155 | € 492.000 | 79% | gemiddeld | +6,1 m |
| Drostenkamp | 370 | € 367.000 | 51% | ruim boven gemiddeld | +4,7 m |
| Franciscushof | 435 | € 756.000 | 100% | ruim boven gemiddeld | +4,3 m |
| Hartkamp | 1.730 | € 348.000 | 64% | onder gemiddeld | +6,0 m |
| Heeten Kern | 2.490 | € 388.000 | 74% | gemiddeld | +8,1 m |
| Heino Centrum | 1.175 | € 366.000 | 60% | gemiddeld | +3,5 m |
| Heino Zuid | 1.780 | € 397.000 | 72% | boven gemiddeld | +3,1 m |
| Het Overstigt | 2.035 | € 440.000 | 66% | boven gemiddeld | +5,2 m |
| Het Raan Oost | 2.135 | € 366.000 | 69% | gemiddeld | +5,4 m |
| Het Raan West | 1.600 | € 429.000 | 99% | boven gemiddeld | +6,0 m |
| Kiezebos | 1.045 | € 476.000 | 82% | boven gemiddeld | +2,6 m |
| Laag Zuthem Kern | 415 | € 449.000 | 88% | gemiddeld | +1,4 m |
| Langkamp | 1.895 | € 343.000 | 44% | onder gemiddeld | +5,0 m |
| Lierderholthuis Kern | 300 | € 437.000 | 81% | gemiddeld | +1,7 m |
| Luttenberg Kern | 1.405 | € 412.000 | 81% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Mariënheem Kern | 785 | € 405.000 | 80% | boven gemiddeld | +7,0 m |
| Nieuw Heeten Kern | 740 | € 390.000 | 80% | gemiddeld | +10,9 m |
| Raalte Centrum | 870 | € 318.000 | 48% | gemiddeld | +6,4 m |
| Salland | 855 | € 591.000 | 90% | ruim boven gemiddeld | +4,8 m |
| Westdorp | 1.335 | € 364.000 | 50% | gemiddeld | +5,3 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Raalte 5,5 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Hellendoorn – € 458.353
- Dinkelland – € 456.043
- Borne – € 454.281
- Zwolle – € 450.913
- Haaksbergen – € 448.539
- Deventer – € 447.838
