Huizenprijzen in Haaksbergen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Haaksbergen, provincie Overijssel.
Haaksbergen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Haaksbergen gemiddeld € 448.539. Dat is +14,0% ten opzichte van 2024 en 6,5% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Haaksbergen op plaats 215 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Haaksbergen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 448.539
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 64.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,0×
Met landelijk inkomen: 7,4×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Haaksbergen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 448.539 | +14,0% | € 64.500 (voorlopig) | 7,0× |
| 2024 | € 393.313 | +5,7% | € 61.800 | 6,4× |
| 2023 | € 371.944 | -0,5% | € 62.300 | 6,0× |
| 2022 | € 373.671 | +2,8% | € 53.900 | 6,9× |
| 2021 | € 363.530 | +18,6% | € 50.400 | 7,2× |
| 2020 | € 306.543 | +12,8% | € 49.300 | 6,2× |
| 2019 | € 271.752 | +6,8% | € 47.500 | 5,7× |
| 2018 | € 254.562 | +4,2% | € 44.500 | 5,7× |
| 2017 | € 244.344 | +9,6% | € 43.700 | 5,6× |
| 2016 | € 223.004 | +5,3% | € 42.400 | 5,3× |
| 2015 | € 211.798 | -3,4% | € 40.200 | 5,3× |
| 2014 | € 219.284 | +6,3% | € 41.100 | 5,3× |
| 2013 | € 206.305 | -9,8% | € 39.000 | 5,3× |
| 2012 | € 228.728 | -0,4% | € 38.800 | 5,9× |
| 2011 | € 229.752 | +1,9% | € 38.800 | 5,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Haaksbergen
Wat kost een huis in Haaksbergen?
Een bestaande koopwoning in Haaksbergen kostte in 2025 gemiddeld € 448.539, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Haaksbergen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +14,0% ten opzichte van 2024 en met +46,3% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Haaksbergen?
Een gemiddelde woning in Haaksbergen kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Haaksbergen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 118 minuten
- Naar Rotterdam: 152 minuten
- Naar Den Haag: 144 minuten
- Naar Utrecht: 107 minuten
- Naar Eindhoven: 127 minuten
- Naar Groningen: 111 minuten
Zonder file, van het midden van Haaksbergen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Haaksbergen betalen gemiddeld € 269 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Haaksbergen 28 nieuwe woningen opgeleverd: 2,6 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 41 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 69 | 57 | 82 | 74 | 28 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Haaksbergen
Haaksbergen heeft 28 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Buurse kern | 520 | € 402.000 | 82% | boven gemiddeld | +33,7 m |
| De Els | 1.535 | € 328.000 | 72% | boven gemiddeld | +25,8 m |
| De Pas | 1.315 | € 334.000 | 68% | gemiddeld | +25,8 m |
| Haaksbergen Kern-1 | 1.930 | € 306.000 | 53% | boven gemiddeld | +26,3 m |
| Haaksbergen Kern-2 | 800 | € 285.000 | 43% | boven gemiddeld | +27,0 m |
| Haaksbergen Kern-3 | 1.230 | € 332.000 | 48% | gemiddeld | +25,8 m |
| Haaksbergen Kern-4 | 1.040 | € 365.000 | 70% | gemiddeld | +24,5 m |
| Haaksbergen Kern-Centrum | 1.135 | € 281.000 | 36% | gemiddeld | +25,8 m |
| Hassinkbrink | 2.190 | € 471.000 | 93% | boven gemiddeld | +23,6 m |
| Industriegebied West | 180 | € 415.000 | 69% | ruim onder gemiddeld | +23,6 m |
| Leemdijk | 370 | € 608.000 | 95% | ruim boven gemiddeld | +29,7 m |
| Sint Isidorushoeve kern | 615 | € 397.000 | 92% | gemiddeld | +21,2 m |
| Veldmaat 1 | 1.375 | € 337.000 | 66% | boven gemiddeld | +28,6 m |
| Veldmaat 2 | 525 | € 499.000 | 87% | boven gemiddeld | +25,8 m |
| Verspr.h. Langelo (ged.) en Honesch | 1.015 | € 560.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +27,4 m |
| Verspr.h. Langelo ten N. van de spoorl. | 65 | € 651.000 | 80% | gemiddeld | +21,8 m |
| Verspr.h. Veldmaat ten N. van de spoorl. | 1.240 | € 541.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +23,9 m |
| Verspr.h. Veldmaat ten Z. van de spoorl. | 300 | € 597.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +29,2 m |
| Verspreide huizen Brammelo | 225 | € 533.000 | 79% | gemiddeld | +20,6 m |
| Verspreide huizen Bretelerveld | 125 | € 648.000 | 72% | onder gemiddeld | +16,3 m |
| Verspreide huizen Buurse | 980 | € 526.000 | 81% | ruim boven gemiddeld | +34,1 m |
| Verspreide huizen Sint Isidorushoeve | 710 | € 497.000 | 82% | onder gemiddeld | +19,6 m |
| Verspreide huizen Stepelo (gedeeltelijk) | 170 | € 540.000 | 83% | boven gemiddeld | +22,7 m |
| Wolferink 1 en 4 | 490 | € 371.000 | 81% | gemiddeld | +23,0 m |
| Wolferink 2 | 515 | € 349.000 | 85% | gemiddeld | +23,6 m |
| Wolferink 3 | 1.055 | € 388.000 | 94% | gemiddeld | +22,6 m |
| Wolferink 5 | 810 | € 305.000 | 79% | onder gemiddeld | +23,0 m |
| Zienesch | 1.745 | € 303.000 | 65% | onder gemiddeld | +24,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Haaksbergen 27,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Hellendoorn – € 458.353
- Dinkelland – € 456.043
- Borne – € 454.281
- Raalte – € 451.037
- Zwolle – € 450.913
- Deventer – € 447.838
