Huizenprijzen in Deventer
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Deventer, provincie Overijssel.
Deventer in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Deventer gemiddeld € 447.838. Dat is +11,7% ten opzichte van 2024 en 6,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Deventer op plaats 217 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Deventer (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 447.838
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 57.500
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,8×
Met landelijk inkomen: 7,4×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Deventer zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 447.838 | +11,7% | € 57.500 (voorlopig) | 7,8× |
| 2024 | € 400.782 | +9,0% | € 55.200 | 7,3× |
| 2023 | € 367.666 | -3,8% | € 52.300 | 7,0× |
| 2022 | € 382.158 | +11,2% | € 47.500 | 8,0× |
| 2021 | € 343.585 | +19,1% | € 45.200 | 7,6× |
| 2020 | € 288.511 | +9,2% | € 43.000 | 6,7× |
| 2019 | € 264.234 | +6,5% | € 42.400 | 6,2× |
| 2018 | € 248.134 | +9,4% | € 39.500 | 6,3× |
| 2017 | € 226.791 | +9,2% | € 38.700 | 5,9× |
| 2016 | € 207.765 | +6,9% | € 37.900 | 5,5× |
| 2015 | € 194.410 | -1,1% | € 36.600 | 5,3× |
| 2014 | € 196.528 | +8,7% | € 36.800 | 5,3× |
| 2013 | € 180.761 | -11,1% | € 35.000 | 5,2× |
| 2012 | € 203.303 | -5,4% | € 34.500 | 5,9× |
| 2011 | € 214.811 | +4,7% | € 34.300 | 6,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Deventer
Wat kost een huis in Deventer?
Een bestaande koopwoning in Deventer kostte in 2025 gemiddeld € 447.838, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Deventer gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +11,7% ten opzichte van 2024 en met +55,2% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Deventer?
Een gemiddelde woning in Deventer kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Deventer
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 85 minuten
- Naar Rotterdam: 119 minuten
- Naar Den Haag: 110 minuten
- Naar Utrecht: 73 minuten
- Naar Eindhoven: 94 minuten
- Naar Groningen: 98 minuten
Zonder file, van het midden van Deventer naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Deventer betalen gemiddeld € 245 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Deventer 520 nieuwe woningen opgeleverd: 10,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 245 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 153 | 185 | 405 | 452 | 520 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Deventer
Deventer heeft 65 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Averlo en Frieswijk | 490 | € 575.000 | 80% | ruim boven gemiddeld | +5,7 m |
| Bergkwartier | 670 | € 362.000 | 22% | ruim boven gemiddeld | +9,1 m |
| Blauwenoord | 1.535 | € 313.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | +6,9 m |
| Borgele | 3.670 | € 298.000 | 33% | onder gemiddeld | +5,8 m |
| Brinkgreven | 200 | – | – | onbekend | +6,6 m |
| Buitengebied Lettele en Okkenbroek | 950 | € 566.000 | 77% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Burgemeestersbuurt | 1.255 | € 338.000 | 53% | gemiddeld | +7,4 m |
| Centrum | 2.950 | € 298.000 | 20% | gemiddeld | +8,3 m |
| Colmschaterenk | 2.245 | € 329.000 | 59% | onder gemiddeld | +8,1 m |
| De Hoven | 2.280 | € 389.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +5,3 m |
| Deltabuurt | 3.110 | € 236.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +6,5 m |
| Dorp Bathmen | 4.590 | € 434.000 | 76% | gemiddeld | +9,0 m |
| Dorp Colmschate | 1.235 | € 382.000 | 48% | boven gemiddeld | +7,5 m |
| Dorp Diepenveen | 4.565 | € 541.000 | 74% | boven gemiddeld | +4,9 m |
| Dorp Lettele | 635 | € 447.000 | 82% | gemiddeld | +8,1 m |
| Dorp Schalkhaar | 5.690 | € 486.000 | 71% | boven gemiddeld | +5,8 m |
| Dortherhoek | 220 | € 575.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +8,9 m |
| Essenerveld | 1.355 | € 426.000 | 84% | gemiddeld | +6,7 m |
| Graveland | 405 | € 840.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +6,4 m |
| Groot Douwel | 1.990 | € 335.000 | 76% | onder gemiddeld | +7,2 m |
| Het Bramelt | 1.380 | € 356.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +7,1 m |
| Het Fetlaer en Spijkvoorder Enk | 2.720 | € 460.000 | 78% | onder gemiddeld | +6,6 m |
| Het Jeurlink | 2.015 | € 401.000 | 82% | onder gemiddeld | +6,5 m |
| Het Oostrik | 2.265 | € 254.000 | 76% | ruim onder gemiddeld | +7,2 m |
| Hoornwerk | 670 | € 343.000 | 27% | gemiddeld | +8,0 m |
| Industrieterrein | 285 | € 247.000 | 46% | onder gemiddeld | +6,6 m |
| Kloosterlanden | 320 | – | – | ruim onder gemiddeld | +6,6 m |
| Knutteldorp | 1.705 | € 348.000 | 37% | onder gemiddeld | +6,7 m |
| Landsherenkwartier | 2.390 | € 279.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +5,3 m |
| Lange Zandstraat | 1.495 | € 296.000 | 63% | gemiddeld | +7,2 m |
| Loo | 705 | € 573.000 | 83% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Ludgeruskwartier | 2.580 | € 250.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +6,6 m |
| Noordenbergkwartier | 820 | € 352.000 | 34% | boven gemiddeld | +8,0 m |
| Noordenbergsingel | 495 | € 576.000 | 68% | ruim boven gemiddeld | +7,8 m |
| Noorderplein | 1.110 | € 264.000 | 59% | onder gemiddeld | +7,6 m |
| Okkenbroek | 310 | € 452.000 | 76% | gemiddeld | +9,5 m |
| Oosterstraat | 1.875 | € 279.000 | 56% | onder gemiddeld | +7,9 m |
| Op den Haar | 2.850 | € 424.000 | 88% | onder gemiddeld | +6,5 m |
| Oranjekwartier | 2.445 | € 233.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +5,5 m |
| Oude Molen | 105 | € 558.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +9,2 m |
| Oudegoedstraat | 1.350 | € 319.000 | 57% | onder gemiddeld | +7,9 m |
| Overig Colmschate-Noord | 80 | € 556.000 | 63% | ruim boven gemiddeld | +7,0 m |
| Oxerhof | 155 | € 588.000 | 79% | gemiddeld | +7,7 m |
| Platvoet | 1.685 | € 338.000 | 60% | onder gemiddeld | +6,2 m |
| Raambuurt | 905 | € 364.000 | 61% | boven gemiddeld | +7,4 m |
| Rande | 105 | € 578.000 | 66% | ruim boven gemiddeld | +5,0 m |
| Rielerweg-Oost | 1.925 | € 314.000 | 48% | ruim onder gemiddeld | +6,7 m |
| Rielerweg-West | 1.530 | € 254.000 | 40% | ruim onder gemiddeld | +6,9 m |
| Rivierenbuurt | 1.345 | € 276.000 | 35% | ruim onder gemiddeld | +6,9 m |
| Rode Dorp | 2.535 | € 271.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +8,0 m |
| Roessink | 970 | € 313.000 | 57% | onder gemiddeld | +6,6 m |
| Rollecatekwartier | 2.035 | € 452.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +6,5 m |
| Schrijversbuurt | 2.200 | € 242.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +6,0 m |
| Singel | 1.390 | € 383.000 | 39% | boven gemiddeld | +8,1 m |
| Snipperling | 370 | € 638.000 | 91% | ruim boven gemiddeld | +7,2 m |
| Spikvoorde | 2.700 | € 457.000 | 75% | gemiddeld | +6,5 m |
| Steenbrugge | 1.635 | € 491.000 | 63% | boven gemiddeld | +5,5 m |
| Steinvoorde | 1.745 | € 393.000 | 82% | onder gemiddeld | +6,6 m |
| Swormink | 1.505 | € 410.000 | 85% | onder gemiddeld | +7,2 m |
| Tjoene | 220 | € 663.000 | 72% | ruim boven gemiddeld | +4,9 m |
| Tuindorp | 1.810 | € 233.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +7,0 m |
| Zandweerd-Noord | 1.940 | € 290.000 | 37% | onder gemiddeld | +5,4 m |
| Zandweerd-Zuid | 2.715 | € 273.000 | 46% | onder gemiddeld | +6,7 m |
| Zuidloo | 260 | € 619.000 | 84% | boven gemiddeld | +10,0 m |
| Zwolseweg | 2.480 | € 431.000 | 84% | boven gemiddeld | +6,9 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Deventer 7,3 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Hellendoorn – € 458.353
- Dinkelland – € 456.043
- Borne – € 454.281
- Raalte – € 451.037
- Zwolle – € 450.913
- Haaksbergen – € 448.539
