Huizenprijzen in Tubbergen
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Tubbergen, provincie Overijssel.
Tubbergen in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Tubbergen gemiddeld € 476.568. Dat is +6,0% ten opzichte van 2024 en 0,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Tubbergen op plaats 163 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Tubbergen (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Overijssel 3.871 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 476.568
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 72.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 7,8×
Verkopen Q3 2026
3.871
In provincie Overijssel
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Tubbergen zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Overijssel; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 476.568 | +6,0% | € 72.400 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 449.691 | +10,0% | € 69.100 | 6,5× |
| 2023 | € 408.662 | +1,4% | € 67.800 | 6,0× |
| 2022 | € 402.986 | +8,2% | € 59.800 | 6,7× |
| 2021 | € 372.400 | +13,3% | € 57.100 | 6,5× |
| 2020 | € 328.689 | +3,5% | € 53.400 | 6,2× |
| 2019 | € 317.491 | +9,6% | € 53.600 | 5,9× |
| 2018 | € 289.730 | +7,0% | € 49.000 | 5,9× |
| 2017 | € 270.855 | +10,0% | € 48.500 | 5,6× |
| 2016 | € 246.299 | +5,5% | € 46.100 | 5,3× |
| 2015 | € 233.484 | +4,8% | € 44.300 | 5,3× |
| 2014 | € 222.842 | -5,2% | € 44.500 | 5,0× |
| 2013 | € 235.063 | -9,9% | € 42.300 | 5,6× |
| 2012 | € 260.798 | +4,6% | € 41.700 | 6,3× |
| 2011 | € 249.332 | -3,3% | € 41.200 | 6,1× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Tubbergen
Wat kost een huis in Tubbergen?
Een bestaande koopwoning in Tubbergen kostte in 2025 gemiddeld € 476.568, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Tubbergen gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +6,0% ten opzichte van 2024 en met +45,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Tubbergen?
Een gemiddelde woning in Tubbergen kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Tubbergen
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 119 minuten
- Naar Rotterdam: 153 minuten
- Naar Den Haag: 145 minuten
- Naar Utrecht: 108 minuten
- Naar Eindhoven: 129 minuten
- Naar Groningen: 86 minuten
Zonder file, van het midden van Tubbergen naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Tubbergen betalen gemiddeld € 284 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Tubbergen 106 nieuwe woningen opgeleverd: 11,9 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 69 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 68 | 38 | 52 | 78 | 106 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Tubbergen
Tubbergen heeft 28 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Albergen industrie | 55 | € 422.000 | 70% | ruim boven gemiddeld | +19,4 m |
| Albergen noord | 950 | € 373.000 | 74% | boven gemiddeld | +19,6 m |
| Albergen zuid | 1.315 | € 465.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +16,8 m |
| Fleringen kern | 540 | € 453.000 | 91% | boven gemiddeld | +16,7 m |
| Geesteren noord | 1.570 | € 428.000 | 76% | boven gemiddeld | +15,9 m |
| Geesteren zuid | 870 | € 366.000 | 70% | boven gemiddeld | +15,9 m |
| Harbrinkhoek kern | 1.075 | € 428.000 | 85% | boven gemiddeld | +12,5 m |
| Langeveen kern | 685 | € 394.000 | 81% | onder gemiddeld | +19,3 m |
| Manderveen kern | 245 | € 431.000 | 90% | boven gemiddeld | +22,7 m |
| Mariaparochie | 255 | € 402.000 | 72% | boven gemiddeld | +11,4 m |
| Reutum kern | 685 | € 445.000 | 83% | boven gemiddeld | +27,3 m |
| Tubbergen industrie Boskamp | 65 | € 450.000 | 93% | onder gemiddeld | +20,9 m |
| Tubbergen noord | 1.445 | € 375.000 | 52% | ruim boven gemiddeld | +20,8 m |
| Tubbergen oost | 1.795 | € 379.000 | 71% | boven gemiddeld | +21,8 m |
| Tubbergen west | 1.820 | € 361.000 | 61% | boven gemiddeld | +22,4 m |
| Vasse kern | 785 | € 418.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +35,0 m |
| Verspreide huizen Albergen | 1.270 | € 505.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +14,3 m |
| Verspreide huizen Fleringen | 395 | € 505.000 | 68% | boven gemiddeld | +15,9 m |
| Verspreide huizen Geesteren | 1.790 | € 508.000 | 73% | boven gemiddeld | +13,9 m |
| Verspreide huizen Haarle | 155 | € 499.000 | 77% | boven gemiddeld | +33,0 m |
| Verspreide huizen Harbrinkhoek | 540 | € 528.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +12,3 m |
| Verspreide huizen Hezingen | 210 | € 468.000 | 71% | ruim boven gemiddeld | +53,7 m |
| Verspreide huizen Langeveen | 605 | € 476.000 | 80% | gemiddeld | +17,0 m |
| Verspreide huizen Mander | 370 | € 482.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +37,0 m |
| Verspreide huizen Manderveen | 390 | € 488.000 | 78% | boven gemiddeld | +23,3 m |
| Verspreide huizen Reutum | 580 | € 429.000 | 61% | gemiddeld | +24,2 m |
| Verspreide huizen Tubbergen | 770 | € 540.000 | 74% | ruim boven gemiddeld | +20,0 m |
| Verspreide huizen Vasse | 220 | € 508.000 | 78% | ruim boven gemiddeld | +36,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Tubbergen 22,0 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Overijssel met een vergelijkbare prijs
- Olst-Wijhe – € 481.392
- Staphorst – € 464.585
- Wierden – € 463.140
- Hellendoorn – € 458.353
- Dinkelland – € 456.043
- Borne – € 454.281
