Huizenprijzen in Zevenaar
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Zevenaar, provincie Gelderland.
Zevenaar in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Zevenaar gemiddeld € 410.446. Dat is +9,2% ten opzichte van 2024 en 14,4% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Zevenaar op plaats 275 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Zevenaar (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 410.446
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 59.800
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,9×
Met landelijk inkomen: 6,7×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Zevenaar zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 410.446 | +9,2% | € 59.800 (voorlopig) | 6,9× |
| 2024 | € 375.711 | +7,7% | € 57.500 | 6,5× |
| 2023 | € 348.727 | +2,1% | € 53.200 | 6,6× |
| 2022 | € 341.408 | +11,9% | € 48.700 | 7,0× |
| 2021 | € 305.045 | +16,6% | € 46.300 | 6,6× |
| 2020 | € 261.508 | +7,4% | € 44.500 | 5,9× |
| 2019 | € 243.504 | +5,8% | € 43.100 | 5,6× |
| 2018 | € 230.088 | +4,1% | € 40.600 | 5,7× |
| 2017 | € 221.023 | +13,7% | € 39.900 | 5,5× |
| 2016 | € 194.408 | +1,3% | € 38.500 | 5,0× |
| 2015 | € 191.992 | +2,9% | € 37.100 | 5,2× |
| 2014 | € 186.537 | +0,8% | € 37.400 | 5,0× |
| 2013 | € 185.148 | +1,8% | € 36.000 | 5,1× |
| 2012 | € 181.946 | -10,7% | € 35.900 | 5,1× |
| 2011 | € 203.722 | -0,3% | € 35.700 | 5,7× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Zevenaar
Wat kost een huis in Zevenaar?
Een bestaande koopwoning in Zevenaar kostte in 2025 gemiddeld € 410.446, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Zevenaar gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +9,2% ten opzichte van 2024 en met +57,0% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Zevenaar?
Een gemiddelde woning in Zevenaar kost 6,9× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Zevenaar
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 90 minuten
- Naar Rotterdam: 105 minuten
- Naar Den Haag: 97 minuten
- Naar Utrecht: 59 minuten
- Naar Eindhoven: 75 minuten
- Naar Groningen: 147 minuten
Zonder file, van het midden van Zevenaar naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Zevenaar betalen gemiddeld € 242 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Zevenaar 205 nieuwe woningen opgeleverd: 9,8 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 84 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 251 | 266 | 121 | 55 | 205 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Zevenaar
Zevenaar heeft 36 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aerdt | 125 | € 565.000 | 89% | boven gemiddeld | +12,2 m |
| Angerlo | 1.260 | € 417.000 | 81% | gemiddeld | +9,9 m |
| Angerlo's Broek | 225 | € 559.000 | 72% | boven gemiddeld | +9,3 m |
| Babberich | 1.590 | € 302.000 | 56% | onder gemiddeld | +12,2 m |
| Buitengebied Aerdt | 640 | € 432.000 | 79% | gemiddeld | +12,5 m |
| Buitengebied Babberich | 385 | € 540.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +12,6 m |
| Buitengebied Herwen | 280 | € 512.000 | 93% | boven gemiddeld | +12,4 m |
| Buitengebied Lobith/Spijk | 325 | – | 64% | ruim onder gemiddeld | +12,9 m |
| Buitengebied Pannerden | 205 | € 556.000 | 81% | boven gemiddeld | +11,8 m |
| Camphuizen | 335 | € 574.000 | 93% | ruim boven gemiddeld | +12,0 m |
| Centrum | 1.460 | € 266.000 | 38% | onder gemiddeld | +11,7 m |
| De Horst | 1.000 | € 363.000 | 95% | boven gemiddeld | +10,6 m |
| Giesbeek | 2.640 | € 350.000 | 70% | onder gemiddeld | +9,8 m |
| Groot Holthuizen | 2.835 | € 450.000 | 79% | gemiddeld | +11,4 m |
| Herwen | 870 | € 329.000 | 67% | onder gemiddeld | +13,2 m |
| Het Grieth | 1.650 | € 303.000 | 63% | gemiddeld | +11,2 m |
| Lathum | 525 | € 469.000 | 81% | gemiddeld | +10,3 m |
| Lentemorgen I | 2.090 | € 290.000 | 53% | gemiddeld | +10,9 m |
| Lentemorgen II | 1.510 | € 317.000 | 87% | boven gemiddeld | +10,7 m |
| Lobith | 3.035 | € 261.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +13,8 m |
| Methen | 2.805 | € 309.000 | 56% | onder gemiddeld | +10,6 m |
| Molenwijk | 1.485 | € 335.000 | 79% | gemiddeld | +11,5 m |
| Ooy | 1.030 | € 561.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +11,3 m |
| Oud Zevenaar | 595 | € 434.000 | 76% | ruim boven gemiddeld | +11,7 m |
| Pannerden | 2.120 | € 320.000 | 66% | onder gemiddeld | +12,5 m |
| Rhederlaag | 90 | – | – | boven gemiddeld | +9,8 m |
| Rijnstrangen | 115 | € 722.000 | 83% | ruim boven gemiddeld | +11,6 m |
| Riverparc | 645 | € 544.000 | 90% | boven gemiddeld | +11,3 m |
| Schrijvershoek | 2.245 | € 253.000 | 46% | onder gemiddeld | +11,2 m |
| Spijk | 500 | € 249.000 | 60% | ruim onder gemiddeld | +14,7 m |
| Stegeslag | 3.095 | € 324.000 | 64% | gemiddeld | +10,3 m |
| Tatelaar | 80 | € 467.000 | 70% | gemiddeld | +10,8 m |
| Tolkamer | 2.815 | € 311.000 | 66% | gemiddeld | +14,4 m |
| Zevenaars Broek | 145 | € 604.000 | 84% | boven gemiddeld | +9,8 m |
| Zonnemaat | 4.235 | € 267.000 | 54% | onder gemiddeld | +10,8 m |
| Zuidspoor | 145 | € 545.000 | 85% | boven gemiddeld | +11,5 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Zevenaar 11,2 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Montferland – € 425.653
- Doetinchem – € 424.195
- Tiel – € 419.841
- Arnhem – € 407.247
- Oost Gelre – € 406.036
- Aalten – € 404.815
