Huizenprijzen in Doetinchem
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Doetinchem, provincie Gelderland.
Doetinchem in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Doetinchem gemiddeld € 424.195. Dat is +10,7% ten opzichte van 2024 en 11,5% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Doetinchem op plaats 252 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Doetinchem (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 424.195
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,0×
Met landelijk inkomen: 7,0×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Doetinchem zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 424.195 | +10,7% | € 61.000 (voorlopig) | 7,0× |
| 2024 | € 383.133 | +4,5% | € 59.200 | 6,5× |
| 2023 | € 366.531 | -3,7% | € 55.900 | 6,6× |
| 2022 | € 380.704 | +14,7% | € 49.400 | 7,7× |
| 2021 | € 331.854 | +13,5% | € 46.800 | 7,1× |
| 2020 | € 292.285 | +14,0% | € 45.200 | 6,5× |
| 2019 | € 256.356 | +5,8% | € 44.500 | 5,8× |
| 2018 | € 242.343 | +6,9% | € 41.200 | 5,9× |
| 2017 | € 226.634 | +8,7% | € 40.600 | 5,6× |
| 2016 | € 208.543 | -0,8% | € 39.000 | 5,3× |
| 2015 | € 210.292 | +5,1% | € 37.500 | 5,6× |
| 2014 | € 200.148 | -4,5% | € 38.400 | 5,2× |
| 2013 | € 209.660 | -2,6% | € 36.300 | 5,8× |
| 2012 | € 215.306 | -4,7% | € 36.100 | 6,0× |
| 2011 | € 225.993 | -1,2% | € 35.900 | 6,3× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Doetinchem
Wat kost een huis in Doetinchem?
Een bestaande koopwoning in Doetinchem kostte in 2025 gemiddeld € 424.195, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Doetinchem gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +10,7% ten opzichte van 2024 en met +45,1% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Doetinchem?
Een gemiddelde woning in Doetinchem kost 7,0× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Doetinchem
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 100 minuten
- Naar Rotterdam: 116 minuten
- Naar Den Haag: 108 minuten
- Naar Utrecht: 70 minuten
- Naar Eindhoven: 85 minuten
- Naar Groningen: 135 minuten
Zonder file, van het midden van Doetinchem naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Doetinchem betalen gemiddeld € 257 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Doetinchem 199 nieuwe woningen opgeleverd: 7,3 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 361 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 353 | 135 | 174 | 279 | 199 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Doetinchem
Doetinchem heeft 76 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Hagelkruis | 2.395 | € 355.000 | 69% | gemiddeld | +13,7 m |
| Bedrijventerrein Keppelseweg | 85 | € 241.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +12,1 m |
| Buitengebied - De Kruisberg | 100 | € 549.000 | 86% | boven gemiddeld | +12,4 m |
| Buitengebied - de Wrange | 255 | € 320.000 | 86% | gemiddeld | +14,8 m |
| Buitengebied - Dichteren | 80 | € 637.000 | 94% | boven gemiddeld | +12,7 m |
| Buitengebied - Groenendaal | 110 | € 501.000 | 51% | ruim boven gemiddeld | +13,8 m |
| Buitengebied - Groot Hagen | 315 | – | 78% | boven gemiddeld | +14,1 m |
| Buitengebied - Het Broek | 280 | € 427.000 | 86% | boven gemiddeld | +12,6 m |
| Buitengebied - IJzevoorde | 290 | € 562.000 | 87% | ruim boven gemiddeld | +15,0 m |
| Buitengebied - Nutselaer / Abdij | 120 | € 468.000 | 79% | ruim boven gemiddeld | +15,3 m |
| Buitengebied - Pierikstraat | 355 | € 522.000 | 89% | ruim boven gemiddeld | +15,4 m |
| Buitengebied - Pinnedijk | 105 | € 455.000 | 72% | boven gemiddeld | +16,4 m |
| Buitengebied - Polmanlaan | 115 | € 490.000 | 67% | ruim boven gemiddeld | +14,7 m |
| Buitengebied - Slangenburg | 275 | € 457.000 | 81% | boven gemiddeld | +17,1 m |
| Buitengebied - Stille Wald | 150 | € 458.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +13,9 m |
| De Bezelhorst | 1.935 | € 294.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +13,3 m |
| De Elshof - zuid | 1.440 | € 274.000 | 41% | onder gemiddeld | +15,6 m |
| De Happert - Leerinkstraat | 1.125 | € 293.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +12,9 m |
| De Happert - ziekenhuis | 205 | € 700.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +13,3 m |
| De Hoop - noord | 1.215 | – | 64% | onder gemiddeld | +12,2 m |
| De Hoop - zuid | 720 | € 272.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | +12,4 m |
| De Huet - fase 1 + 3 | 1.870 | € 268.000 | 52% | onder gemiddeld | +12,1 m |
| De Huet - fase 2 | 1.760 | € 309.000 | 74% | onder gemiddeld | +11,7 m |
| De Huet - fase 4 | 1.050 | € 299.000 | 64% | onder gemiddeld | +11,9 m |
| De Huet - fase 5 | 2.130 | € 284.000 | 70% | ruim onder gemiddeld | +11,6 m |
| De Huet - fase 6 + 7 | 1.820 | € 354.000 | 80% | gemiddeld | +12,6 m |
| De IJkenberg | 2.500 | € 238.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +14,1 m |
| De Kruisberg | 325 | € 487.000 | 94% | boven gemiddeld | +13,3 m |
| De Pas - noord | 750 | € 337.000 | 43% | onder gemiddeld | +13,9 m |
| De Pas - zuid | 770 | € 421.000 | 70% | gemiddeld | +13,4 m |
| De Pol / Akkermansweide | 155 | € 472.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +13,6 m |
| Diepenbroek | 1.745 | € 325.000 | 71% | ruim onder gemiddeld | +13,4 m |
| Hamburgerbroek | 80 | € 238.000 | 23% | boven gemiddeld | +13,1 m |
| Heideslag | 760 | € 447.000 | 81% | gemiddeld | +13,7 m |
| Het Hartger / De Elshof - noord | 2.210 | € 306.000 | 64% | onder gemiddeld | +15,5 m |
| Het Loo | 705 | € 364.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +13,4 m |
| Het Loo | 445 | € 521.000 | 96% | boven gemiddeld | +13,7 m |
| Holterhoek | 285 | € 454.000 | 93% | boven gemiddeld | +14,0 m |
| IJsseltuin / Heelweg | 775 | € 426.000 | 78% | onder gemiddeld | +12,4 m |
| Iseldoks | 595 | € 338.000 | 55% | gemiddeld | +12,5 m |
| Kleurrijke buurt | 710 | € 329.000 | 60% | onder gemiddeld | +12,2 m |
| Landelijk wonen | 870 | € 432.000 | 82% | gemiddeld | +12,5 m |
| Langerak - noord | 90 | € 331.000 | 83% | boven gemiddeld | +13,5 m |
| Langerak - zuid | 125 | € 425.000 | 93% | onder gemiddeld | +12,4 m |
| Muziekbuurt | 825 | € 224.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +13,6 m |
| Nieuw Wehl - centrum | 805 | € 411.000 | 89% | gemiddeld | +12,8 m |
| Nieuw Wehl - noordoost | 290 | € 461.000 | 77% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Nieuw Wehl - zuidwest | 190 | € 501.000 | 90% | boven gemiddeld | +12,0 m |
| Oosseld / Vijverberg - zuidwest | 2.820 | € 354.000 | 66% | onder gemiddeld | +14,6 m |
| Overstegen - oost | 1.750 | € 240.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +14,0 m |
| Overstegen - west | 2.245 | € 211.000 | 28% | ruim onder gemiddeld | +13,2 m |
| Romantische buurt - noord | 1.120 | € 372.000 | 83% | gemiddeld | +12,2 m |
| Romantische buurt - zuid | 890 | € 406.000 | 86% | gemiddeld | +12,4 m |
| Schöneveld - noord | 1.555 | € 316.000 | 47% | onder gemiddeld | +13,8 m |
| Schöneveld - zuid | 1.115 | € 291.000 | 63% | gemiddeld | +14,0 m |
| Schrijvers en dichtersbuurt | 1.295 | € 223.000 | 37% | ruim onder gemiddeld | +13,4 m |
| Stadscentrum | 960 | € 235.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +13,9 m |
| Stadscentrum - noord | 1.170 | € 245.000 | 39% | ruim onder gemiddeld | +13,9 m |
| Stadskwartier - noord | 1.085 | € 319.000 | 76% | onder gemiddeld | +12,5 m |
| Stadskwartier - zuid | 1.330 | € 335.000 | 85% | onder gemiddeld | +12,6 m |
| Torenallee | 330 | € 456.000 | 86% | gemiddeld | +12,7 m |
| Verheulsweide - noord | 155 | – | – | ruim onder gemiddeld | +12,9 m |
| Verheulsweide - zuid | 70 | € 316.000 | 70% | gemiddeld | +12,9 m |
| Vijverberg | 795 | € 603.000 | 84% | boven gemiddeld | +14,1 m |
| Vulcaansoord / Het Richtersbos - zuid | 1.405 | € 349.000 | 83% | gemiddeld | +14,6 m |
| Wassinkbrink - noordwest | 115 | € 569.000 | 89% | gemiddeld | +12,7 m |
| Wassinkbrink - zuidoost | 85 | € 536.000 | 88% | gemiddeld | +13,9 m |
| Wehl - noord | 155 | € 521.000 | 91% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Wehl - noordoost | 90 | € 402.000 | 76% | boven gemiddeld | +11,2 m |
| Wehl - oost | 95 | € 456.000 | 90% | boven gemiddeld | +11,8 m |
| Wehl - west | 140 | € 541.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +13,1 m |
| Wijnbergen - De Kwekerij | 145 | € 468.000 | 82% | gemiddeld | +12,2 m |
| Wijnbergen - Het Midden | 670 | € 484.000 | 75% | onder gemiddeld | +12,8 m |
| Wijnbergen - Het Westen | 1.455 | € 441.000 | 70% | onder gemiddeld | +12,9 m |
| Wiltinksbrug | 285 | € 463.000 | 95% | gemiddeld | +13,6 m |
| Wonninkhage | 225 | € 646.000 | 95% | onder gemiddeld | +13,0 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Doetinchem 13,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Berkelland – € 429.910
- Oude IJsselstreek – € 428.625
- Montferland – € 425.653
- Tiel – € 419.841
- Zevenaar – € 410.446
- Arnhem – € 407.247
