Huizenprijzen in Arnhem
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Arnhem, provincie Gelderland.
Arnhem in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Arnhem gemiddeld € 407.247. Dat is +1,0% ten opzichte van 2024 en 15,1% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Arnhem op plaats 277 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Arnhem (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 407.247
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 52.000
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
7,8×
Met landelijk inkomen: 6,7×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Arnhem zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 407.247 | +1,0% | € 52.000 (voorlopig) | 7,8× |
| 2024 | € 403.201 | +9,2% | € 50.000 | 8,1× |
| 2023 | € 369.114 | -3,8% | € 48.100 | 7,7× |
| 2022 | € 383.699 | +11,3% | € 43.600 | 8,8× |
| 2021 | € 344.738 | +23,3% | € 40.900 | 8,4× |
| 2020 | € 279.571 | +7,3% | € 39.200 | 7,1× |
| 2019 | € 260.635 | +4,6% | € 38.100 | 6,8× |
| 2018 | € 249.290 | +12,6% | € 35.800 | 7,0× |
| 2017 | € 221.424 | +7,6% | € 34.900 | 6,3× |
| 2016 | € 205.816 | +3,2% | € 34.200 | 6,0× |
| 2015 | € 199.528 | +4,7% | € 32.800 | 6,1× |
| 2014 | € 190.551 | +0,5% | € 32.700 | 5,8× |
| 2013 | € 189.517 | -7,9% | € 31.400 | 6,0× |
| 2012 | € 205.702 | -3,3% | € 31.000 | 6,6× |
| 2011 | € 212.747 | +4,0% | € 30.900 | 6,9× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Arnhem
Wat kost een huis in Arnhem?
Een bestaande koopwoning in Arnhem kostte in 2025 gemiddeld € 407.247, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Arnhem gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +1,0% ten opzichte van 2024 en met +45,7% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Arnhem?
Een gemiddelde woning in Arnhem kost 7,8× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Arnhem
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 77 minuten
- Naar Rotterdam: 92 minuten
- Naar Den Haag: 84 minuten
- Naar Utrecht: 46 minuten
- Naar Eindhoven: 65 minuten
- Naar Groningen: 128 minuten
Zonder file, van het midden van Arnhem naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Arnhem betalen gemiddeld € 247 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Arnhem 789 nieuwe woningen opgeleverd: 9,7 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 1.363 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 909 | 439 | 600 | 608 | 789 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Arnhem
Arnhem heeft 81 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Duifje | 1.635 | € 258.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +11,8 m |
| Alteveer/Cranevelt | 3.300 | € 466.000 | 53% | boven gemiddeld | +70,8 m |
| Angerenstein | 2.150 | – | 65% | ruim boven gemiddeld | +23,1 m |
| Arnhemse Allee | 1.015 | € 345.000 | 39% | onder gemiddeld | +48,9 m |
| Arnhemse Broek | 2.555 | € 288.000 | 29% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Bakenberg | 1.080 | – | 74% | ruim boven gemiddeld | +60,4 m |
| Bakenhof | 1.615 | € 408.000 | 61% | ruim onder gemiddeld | +11,2 m |
| Bij de John Frostbrug | 210 | – | – | onbekend | +14,2 m |
| Boulevardwijk | 2.030 | € 353.000 | 31% | onder gemiddeld | +13,4 m |
| Brouwerijweg e.o. | 1.100 | € 358.000 | 58% | gemiddeld | +40,6 m |
| Burgemeesterswijk | 2.915 | € 563.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +37,0 m |
| De Laar-Oost | 6.225 | € 306.000 | 57% | ruim onder gemiddeld | +9,5 m |
| De Laar-West | 5.880 | € 310.000 | 62% | ruim onder gemiddeld | +9,2 m |
| De Overmaat | 705 | € 319.000 | 44% | ruim onder gemiddeld | +10,1 m |
| Eimersweide | 1.175 | € 272.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| Elden | 2.985 | € 461.000 | 65% | gemiddeld | +10,0 m |
| Elderhof | 2.815 | € 364.000 | 89% | gemiddeld | +9,4 m |
| Elderveld-Noord | 2.265 | € 249.000 | 14% | ruim onder gemiddeld | +9,4 m |
| Elderveld-Zuid | 3.640 | € 282.000 | 51% | ruim onder gemiddeld | +9,2 m |
| Elsweide | 610 | € 395.000 | 77% | boven gemiddeld | +12,8 m |
| Geitenkamp | 3.805 | € 258.000 | 11% | ruim onder gemiddeld | +50,8 m |
| Graaf Ottoplein e.o. | 2.985 | € 380.000 | 64% | boven gemiddeld | +35,2 m |
| Groene Weide | 2.520 | € 265.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Gulden Bodem | 1.190 | € 874.000 | 97% | ruim boven gemiddeld | +48,9 m |
| Hazegrietje | 210 | € 860.000 | 98% | ruim boven gemiddeld | +58,4 m |
| Heijenoord | 1.155 | € 452.000 | 80% | boven gemiddeld | +39,7 m |
| Het Dorp/Mariëndaal | 275 | – | 24% | boven gemiddeld | +52,6 m |
| Holthuizen | 810 | € 500.000 | 99% | ruim boven gemiddeld | +10,4 m |
| Hommelstraat | 1.425 | € 252.000 | 18% | ruim onder gemiddeld | +19,3 m |
| Hoogkamp | 1.840 | € 626.000 | 92% | ruim boven gemiddeld | +66,6 m |
| Immerloo I | 1.660 | € 295.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
| Immerloo II | 1.875 | € 228.000 | 4% | ruim onder gemiddeld | +11,1 m |
| Industrieterrein | 75 | € 371.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +12,4 m |
| Janssingel | 370 | € 322.000 | 24% | gemiddeld | +18,0 m |
| Kamillehof | 2.270 | € 273.000 | 34% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Klarenbeek | 1.270 | – | 33% | boven gemiddeld | +66,4 m |
| Klarendal-Noord | 2.235 | € 276.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +30,5 m |
| Klarendal-Zuid | 2.180 | € 261.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +22,2 m |
| Klingelbeek | 1.155 | € 655.000 | 82% | ruim boven gemiddeld | +22,9 m |
| Kronenburg | 2.970 | € 212.000 | 12% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Lombok | 1.575 | € 357.000 | 47% | boven gemiddeld | +29,2 m |
| Malburgen-West | 4.695 | € 307.000 | 42% | ruim onder gemiddeld | +11,0 m |
| Markt | 1.575 | € 325.000 | 24% | ruim onder gemiddeld | +13,6 m |
| Meinerswijk/De Praets | 125 | € 390.000 | 59% | ruim boven gemiddeld | +10,8 m |
| Middelgraaflaan e.o. | 1.225 | – | 9% | ruim onder gemiddeld | +10,7 m |
| Molenbeke | 1.175 | € 477.000 | 66% | boven gemiddeld | +13,6 m |
| Monnikenhuizen | 2.155 | € 383.000 | 46% | onder gemiddeld | +57,3 m |
| N.O. van Schaarsbergen | 450 | – | 59% | ruim boven gemiddeld | +54,0 m |
| Nieuwe Kadekwartier | 1.490 | € 349.000 | 28% | onder gemiddeld | +13,5 m |
| Onder de Linden | 1.400 | € 358.000 | 51% | boven gemiddeld | +41,0 m |
| Over het Lange Water | 5.410 | € 251.000 | 41% | ruim onder gemiddeld | +10,9 m |
| Paasberg | 2.150 | € 471.000 | 77% | ruim boven gemiddeld | +27,5 m |
| Plattenburg | 1.910 | € 343.000 | 46% | onder gemiddeld | +15,4 m |
| Presikhaaf I | 2.295 | € 250.000 | 15% | ruim onder gemiddeld | +12,1 m |
| Presikhaaf II | 2.215 | € 327.000 | 13% | ruim onder gemiddeld | +11,1 m |
| Presikhaaf III | 4.385 | € 242.000 | 23% | ruim onder gemiddeld | +11,2 m |
| Rijkerswoerd-Midden | 4.065 | € 354.000 | 59% | onder gemiddeld | +9,3 m |
| Rijkerswoerd-Oost | 3.070 | € 399.000 | 87% | gemiddeld | +9,4 m |
| Rijkerswoerd-West | 4.435 | € 335.000 | 55% | ruim onder gemiddeld | +9,7 m |
| Rijnstraat | 1.385 | € 251.000 | 11% | onder gemiddeld | +16,2 m |
| Schaarsbergen | 245 | € 763.000 | 85% | ruim boven gemiddeld | +37,1 m |
| Schuytgraaf-Centrum | 3.255 | € 380.000 | 30% | ruim onder gemiddeld | +9,4 m |
| Schuytgraaf-Noord | 6.995 | € 504.000 | 67% | onder gemiddeld | +9,0 m |
| Schuytgraaf-Zuid | 6.080 | € 507.000 | 70% | onder gemiddeld | +8,7 m |
| Sonsbeek-Noord | 1.085 | € 540.000 | 62% | ruim boven gemiddeld | +45,7 m |
| Spijkerbuurt | 3.385 | € 355.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +14,5 m |
| St. Janskerkstraat e.o. | 1.420 | € 333.000 | 42% | onder gemiddeld | +33,8 m |
| St. Marten | 1.650 | € 336.000 | 35% | onder gemiddeld | +26,5 m |
| Statenkwartier | 2.215 | € 280.000 | 26% | ruim onder gemiddeld | +12,1 m |
| Stationsplein | 795 | € 257.000 | 20% | ruim onder gemiddeld | +21,4 m |
| Sterrenberg | 1.110 | € 633.000 | 84% | ruim boven gemiddeld | +62,7 m |
| Terrein ENKA | 195 | € 324.000 | 51% | gemiddeld | +14,6 m |
| Transvaalbuurt | 760 | € 462.000 | 45% | ruim boven gemiddeld | +23,0 m |
| Utrechtsestraat | 1.280 | € 264.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +20,0 m |
| Van Verschuerbuurt | 650 | € 275.000 | 1% | ruim onder gemiddeld | +13,6 m |
| Velperweg-Noord | 1.745 | € 313.000 | 27% | ruim onder gemiddeld | +19,9 m |
| Vredenburg | 4.985 | € 272.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +10,8 m |
| West van Schaarsbergen | 620 | – | 17% | ruim boven gemiddeld | +38,7 m |
| Weverstraat | 2.115 | € 322.000 | 19% | onder gemiddeld | +13,2 m |
| Winkelcentrum | 1.680 | € 199.000 | 31% | ruim onder gemiddeld | +11,5 m |
| Zeegsingel e.o. | 1.690 | € 290.000 | 38% | ruim onder gemiddeld | +10,6 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Arnhem 35,1 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Montferland – € 425.653
- Doetinchem – € 424.195
- Tiel – € 419.841
- Zevenaar – € 410.446
- Oost Gelre – € 406.036
- Aalten – € 404.815
