Huizenprijzen in Aalten
Gemiddelde verkoopprijs, betaalbaarheid en verkopen in de gemeente Aalten, provincie Gelderland.
Aalten in het kort
In 2025 kostte een bestaande koopwoning in Aalten gemiddeld € 404.815. Dat is +12,9% ten opzichte van 2024 en 15,6% lager dan het landelijk gemiddelde van € 479.527.
Daarmee staat Aalten op plaats 279 van de 342 gemeenten, gerekend van duur naar goedkoop.
Een gemiddelde woning kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in Aalten (2025); landelijk is dat 7,9×.
In Q3 2026 werden in provincie Gelderland 6.968 bestaande koopwoningen verkocht.
Kerncijfers
Gemiddelde verkoopprijs 2025
€ 404.815
Nederland: € 479.527
Gemiddeld besteedbaar inkomen 2025
€ 61.400
Nederland: € 60.900
Prijs ÷ inkomen 2025
6,6×
Met landelijk inkomen: 6,6×
Verkopen Q3 2026
6.968
In provincie Gelderland
Gemiddelde verkoopprijs per jaar
Betaalbaarheid: huizenprijs in jaarinkomens
Hoeveel keer het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden een gemiddelde woning kost. Vergeleken met het inkomen in Aalten zelf en met het landelijk gemiddelde inkomen.
Verkochte woningen per kwartaal
Cijfer voor de hele provincie Gelderland; het CBS publiceert geen verkopen per gemeente.
Cijfers per jaar
| Jaar | Gemiddelde verkoopprijs | Verandering | Besteedbaar inkomen | Prijs ÷ inkomen |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | € 404.815 | +12,9% | € 61.400 (voorlopig) | 6,6× |
| 2024 | € 358.565 | +12,5% | € 58.600 | 6,1× |
| 2023 | € 318.710 | -0,3% | € 57.300 | 5,6× |
| 2022 | € 319.641 | +4,3% | € 50.700 | 6,3× |
| 2021 | € 306.386 | +17,0% | € 48.000 | 6,4× |
| 2020 | € 261.776 | +15,8% | € 46.300 | 5,7× |
| 2019 | € 226.080 | +7,6% | € 45.300 | 5,0× |
| 2018 | € 210.100 | +1,7% | € 42.600 | 4,9× |
| 2017 | € 206.497 | +7,5% | € 41.100 | 5,0× |
| 2016 | € 192.007 | +14,3% | € 39.800 | 4,8× |
| 2015 | € 168.032 | -4,1% | € 38.300 | 4,4× |
| 2014 | € 175.272 | +9,9% | € 39.000 | 4,5× |
| 2013 | € 159.498 | -9,7% | € 36.600 | 4,4× |
| 2012 | € 176.637 | -6,7% | € 36.500 | 4,8× |
| 2011 | € 189.290 | +1,0% | € 36.300 | 5,2× |
Bronnen: CBS gemiddelde verkoopprijzen en CBS inkomen van huishoudens. Een gemiddelde verkoopprijs is geen prijsindex: het soort woningen dat verkocht wordt, beïnvloedt het gemiddelde. Meer uitleg op Bronnen & methode.
Veelgestelde vragen over Aalten
Wat kost een huis in Aalten?
Een bestaande koopwoning in Aalten kostte in 2025 gemiddeld € 404.815, volgens het CBS. Dit is een gemiddelde van alle verkochte woningen; de prijs van een specifieke woning hangt af van onder meer type, grootte en ligging.
Zijn de huizenprijzen in Aalten gestegen?
De gemiddelde verkoopprijs veranderde in 2025 met +12,9% ten opzichte van 2024 en met +54,6% ten opzichte van 2020.
Hoe betaalbaar zijn woningen in Aalten?
Een gemiddelde woning in Aalten kost 6,6× het gemiddelde besteedbare jaarinkomen van een huishouden in de gemeente (2025). Landelijk is dat 7,9×. Hoe hoger dit getal, hoe minder betaalbaar.
Wonen in Aalten
Reistijd met de auto
- Naar Amsterdam: 113 minuten
- Naar Rotterdam: 128 minuten
- Naar Den Haag: 120 minuten
- Naar Utrecht: 82 minuten
- Naar Eindhoven: 98 minuten
- Naar Groningen: 148 minuten
Zonder file, van het midden van Aalten naar het midden van de stad. Berekend met GraphHopper op kaartdata van © OpenStreetMap-bijdragers. Zoek gemeenten op reistijd in de Woonwijzer.
Woonlasten naast de hypotheek
Eigenaren in Aalten betalen gemiddeld € 236 per maand aan gemeentelijke heffingen, waterschap, energie en water (2024; landelijk € 261). Reken een woning door met Kan ik dit huis betalen?
Nieuwbouw
In 2024 werden in Aalten 112 nieuwe woningen opgeleverd: 9,1 per 1.000 bestaande woningen, tegen 8,4 landelijk. In de vier kwartalen van 2025-Q3 tot en met 2026-Q2 is vergunning verleend voor 35 nieuwe woningen.
| Jaar | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nieuwe woningen | 49 | 63 | 63 | 46 | 112 |
Bronnen: CBS Voorraad woningen en niet-woningen (81955NED) en CBS Bouwvergunningen woonruimten (83671NED).
Buurten in Aalten
Aalten heeft 29 buurten met minstens 50 inwoners. Welke past bij jou? Vergelijk ze op leefbaarheid, veiligheid, rust en voorzieningen in de Buurtwijzer.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ-waarde | Koopwoningen | Leefbaarheid | Hoogte (NAP) |
|---|---|---|---|---|---|
| Aalten Kern 't Kobus | 995 | € 481.000 | 83% | gemiddeld | +23,7 m |
| Aalten-kern Centrum | 2.315 | € 290.000 | 48% | onder gemiddeld | +26,6 m |
| Aalten-kern Noord/Noordoost | 2.810 | € 328.000 | 74% | gemiddeld | +29,9 m |
| Aalten-kern Oost | 1.100 | € 285.000 | 74% | gemiddeld | +25,5 m |
| Aalten-kern West | 2.070 | € 299.000 | 75% | onder gemiddeld | +24,7 m |
| Aalten-kern Zuid 1 | 2.365 | € 307.000 | 80% | onder gemiddeld | +24,0 m |
| Aalten-kern Zuid 2 | 1.485 | € 354.000 | 84% | gemiddeld | +24,8 m |
| Barlo-Kern | 110 | € 464.000 | 98% | gemiddeld | +30,2 m |
| Bredevoort | 1.440 | € 307.000 | 76% | gemiddeld | +26,7 m |
| De Heurne-kern | 395 | € 432.000 | 87% | gemiddeld | +18,7 m |
| Dinxperlo Centrum/Oost | 2.885 | € 289.000 | 50% | ruim onder gemiddeld | +18,5 m |
| Dinxperlo Noord | 1.740 | € 339.000 | 70% | onder gemiddeld | +18,2 m |
| Dinxperlo West | 2.385 | € 321.000 | 73% | onder gemiddeld | +17,5 m |
| Haart-kern | 85 | € 412.000 | 85% | onder gemiddeld | +34,6 m |
| IJzerlo-kern | 150 | € 365.000 | 89% | onder gemiddeld | +22,9 m |
| Lintelo-kern | 180 | € 416.000 | 92% | gemiddeld | +20,3 m |
| Verspreide huizen Barlo | 460 | € 492.000 | 84% | boven gemiddeld | +26,2 m |
| Verspreide huizen Bredevoort | 215 | € 520.000 | 89% | boven gemiddeld | +32,3 m |
| Verspreide huizen Dale | 625 | € 480.000 | 88% | ruim boven gemiddeld | +26,0 m |
| Verspreide huizen Dalese Veld | 100 | € 435.000 | 81% | ruim onder gemiddeld | +19,7 m |
| Verspreide huizen De Heurne | 660 | € 494.000 | 85% | boven gemiddeld | +19,1 m |
| Verspreide huizen Dinxperlo | 275 | € 559.000 | 90% | boven gemiddeld | +18,1 m |
| Verspreide huizen Haart | 545 | € 452.000 | 86% | boven gemiddeld | +33,4 m |
| Verspreide huizen Het Zwanenbroek | 80 | € 484.000 | 90% | boven gemiddeld | +25,9 m |
| Verspreide huizen Heurne | 355 | € 460.000 | 88% | gemiddeld | +29,5 m |
| Verspreide huizen Hollenberg | 200 | € 441.000 | 86% | boven gemiddeld | +26,2 m |
| Verspreide huizen IJzerlo | 485 | € 485.000 | 88% | boven gemiddeld | +21,4 m |
| Verspreide huizen Lintelo | 680 | € 456.000 | 83% | gemiddeld | +19,9 m |
| Verspreide huizen ten westen van Aalten | 255 | € 447.000 | 86% | boven gemiddeld | +22,1 m |
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, Leefbaarometer (ten opzichte van alle buurten in Nederland) en Actueel Hoogtebestand Nederland (gemiddelde hoogte van de grond ten opzichte van NAP). Gemiddeld ligt de grond in Aalten 24,6 m boven NAP. Een lage ligging betekent niet vanzelf meer risico: dijken, duinen en gemalen beschermen ook lage gebieden. Zie overstroomik.nl.
Verder kijken
Gemeenten in Gelderland met een vergelijkbare prijs
- Montferland – € 425.653
- Doetinchem – € 424.195
- Tiel – € 419.841
- Zevenaar – € 410.446
- Arnhem – € 407.247
- Oost Gelre – € 406.036
